Маслен радиатор или конвекторна печка?

  • 52 780
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 212
Благодаря отново - още не съм го купила и вече се замислям заради това, което сте написали. А кое хаби по-малко ток от двете - радиатора или конвекторната печка?

И двете хабят еднакво ток. 1000 вата нагревател на ток си е 1000 вата независимо дали е на радиатор или на конвектор. Харчат еднакво ток....

# 16
  • София
  • Мнения: 6 096
Аз малко встрани от въпроса, ама... Има едни стари електрически радиатори, не маслени, големи, червени. Много хубаво топлят. Не знам каква им е системата, но дали са прекратили производството им вече? Никъде не съм виждала да се продава подобен...

# 17
  • София
  • Мнения: 8 283
Благодаря отново - още не съм го купила и вече се замислям заради това, което сте написали. А кое хаби по-малко ток от двете - радиатора или конвекторната печка?

И двете хабят еднакво ток. 1000 вата нагревател на ток си е 1000 вата независимо дали е на радиатор или на конвектор. Харчат еднакво ток....
е те може д а хабят еднакво ток, но да имат различна ефективност.

Имаме маслен радиатор на Делонги, конвекрора щеше да е по-ефективен, но по-опасен от към детско въздействие.. малките пълнят дупчиците с рани неща и това би означавало че ще пада директно върху реотана.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 603
Маслените радиатори са подходящи за помещения които се отопляват постоянно. За твоя случай конвектора е по-подходящ, просто бързичко загрява. Представи си, че се прибираш от работа цялата назъзена и ошушонена и чакаш час или два да се затопли  Mr. Green

# 19
  • София
  • Мнения: 3 271
Питай в магазина, кое какъв разход прави.

# 20
  • Мнения: 285
Бих те посъветвала какъвто и вариант да избереш,да си купите и такъв уред,който се слага в контакта и си го настройваш в колко  часа да ти се включи(примерно 30 минути преди да се прибереш)  http://www.mixvill.hu/11/products/585 Peace

# 21
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Аз бих избрала печка - тип духалка. С нея за минути се стопля помещението.

# 22
  • София
  • Мнения: 8 283
Бих те посъветвала какъвто и вариант да избереш,да си купите и такъв уред,който се слага в контакта и си го настройваш в колко  часа да ти се включи(примерно 30 минути преди да се прибереш)  http://www.mixvill.hu/11/products/585 Peace

Това е излишно ако уреда съдържа таймер, като той може да е електорнен или механичен. 
 

http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09012668
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09011575

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И според мен духалка ще върши добра работа в случая.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 341





Ние на вилата сме с духалки.
За 10 мин. въздухът се отвръща,а за 1 час - става супер топло.
Говоря за през зимата когато ходим.
Те си имат и терморегулатор и се самоизключват.

# 25
  • Мнения: 23
Вчера го купих - маслен радиатор Делонги за 189 лв. с вентилатор, 12 ребра и 3000 W, няма таймер (и да имаше нямаше да го използвам защото ме е страх да оставям включен какъв и да е отоплителен уред без наблюдение).
Може би с конвектор или духалка щеше да е по-добре, но така или иначе ми трябваше стабилен и безопасен уред. Времето ще покаже дали съм сбъркала. Заложих на масления радиатор понеже такъв съм използвала, а от конвекторните печки нямам впечатления.
Благодаря още веднъж на всички.

# 26
  • Мнения: 3 323
Да ви е честит! Със здраве да го ползвате!

# 27
  • Мнения: 23
О, мерси - оказа се че имал и таймер (още не съм го разучила) и тежал само 16 кг. а пък на мен ми се стори тежичък вчера като си го носех по стълбите.  Simple Smile

# 28
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Аз малко встрани от въпроса, ама... Има едни стари електрически радиатори, не маслени, големи, червени. Много хубаво топлят...
...и много хубава сметка навъртат към края на месеца Money
Хубаво топлят наистина, но за икономичност не може да става и дума, моделът е от времето, когато квтч електроенергия е струвал части от стотинката, а месечните сметки се движеха в порядъка на 2-3 лв.
Освен това върши работа за относително малко помещение тип класическа стая, за по-голям хол или отворен такъв към антре или друго помещение само парно или мощен климатик спасяват положението.

# 29
  • София
  • Мнения: 6 096
Мерси, CTramell, сигурно си права. Просто като сравня бързината, с която затоплят тези, със сегашния ни маслен, и... А иначе сме на парно, ползваме такива портативни отопления само в преходните студове.

Общи условия

Активация на акаунт