Проблем с мъжа ми-не иска да си слага колан

  • 5 545
  • 99
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 622
Добре де, нека слага колана преди отсечката, на която дебнат- после да го маха като иска. Изборът е негов. Ние пък си слагаме прилежно коланите и лапваме цигарите-пак застрашаваме живота си, ама пуст избор  ooooh!
Другият вариант е да пребоядисате колата в жълто и табелка "такси"- на тях им е позволено без колан.

# 16
Уговори се с него колкото пари даде той заради колана, толкова пари да отиват в твойта касичка за лични удоволствия. После се обади да отидем заедно в някой дамски клуб! Mr. Green

# 17
  • София, откъм тъмната страна
  • Мнения: 246
Не знам какъв съвет да ти дам. Това е въпрос на самосъзнание и може би навик. Пробвай да му кажеш нещо от сорта, че се страхуваш за него самия, че за да бъдеш ти спокойна може да пробва да направи тази жертва да си слага колана, когато шофира... нещо от сорта. Друга причина която може да изтъкнеш е ненужния разход за глоби.... или го изчеткай, че изглежда много готин с колан минаващ през раменете му  Laughing(това в кръга на бъзика разбира се)... Аз например толкова съм свикнала с колана, че скоро като ми се наложи да пътувам с междуградски автобус като седнах почнах да се оглеждам за колана.... приятелите ми се скъсаха от смях, а на мен през цялото пътуване ми беше някак голо и имах чувството, че ще изпадна от седалката. А относно безопасността съм убедена, че в повечето случаи може да ми спаси живота (това на база безброй краш тестове).

# 18
  • Мнения: 953
С какво застрашавам живота на околните?
Не заради живота на другите,а за да не застрашаваш своя собствен живот.

Това ми е ясно, въпреки, че написвайки поста си бях сигурна, че 120 човека ще се хванат за него.
Затова попитах. Моят живот си е мой. Колан не слагам.

Твоя живот си е твой точно така. Но ти застрашаваш и другите.
Представи си ПТП станало поради нечия грешка, където колана е можел да спаси човека -  виновният водач / било роднина или непознат човек/ ще лежи за убийство, а не за телесна повреда.  И то заради каприз и глупост по този начин  и неговия живот е съсипан заради нечия прищявка. Сигурността на пътя е наша отговорност.
Аз изхвърлям от колата ми всеки, който откаже да си сложи колана, нямам намерение да нося отговорност за неговите постъпки ако се случи нещо лошо.
Удара с глава в предното табло  дори и при по рязко спиране може да е доста болезнен.

По-новите автомобили не дават да се запали двигателя ако предпазния колан не е сложен, прости и лесно, макар че и на това селяните му намериха  цаката.

 

# 19
  • Мнения: 2 388
В такива случаи винаги се сещам за един пример от курса по "Гражданско общество"-какво значи гражданско съзнание-моториста, който кара без каска и заявява, че живота си е негов-да осъзнае, че като се претрепе и го лекуват в болница, ще харчи парите на другите, т. е. на обществото. Та и с колана същата работа.

Хайде стига с моя пост. Като се претрепя, ще лежа в частна болница и ще харча моите пари, а не Вашите ( на обществото и т.н. ). Peace

# 20
  • Мнения: 3 675
Той е примерен само 2-3 седмици след нарушението.Като видя, че може да се размине с вземането на книжката пак се прави на ударен  Twisted Evil.Било му тясно, причил му колана, бля-бля.Като говоря все едно говоря на този дето клати дърветата, май най-добре ще бъде изобщо да не говоря, а той да си чука главата.Единствено ще се моля, да не става пътно произшествие и да сме живи и здрави.Да, възстановяването на точките е 300 лева май, и като нищо може да го стресне.Той е измислил един номер, слага си колана, но не го закопчава изцяло, казвам му,че пак се вижда че е без колан, особено ако колата на КАТ е от моята страна.Интересно ми е, как ги виждат полицаите тези колани в 23 часа в тъмното, да няма поглед на орли. Mr. Green

# 21
  • София
  • Мнения: 6 363
аз не разбирам защо упорства - пишката ли ще му падне, ако си слага колан? толко па зор чак... да оставим настрана, че още е нов шофьор, сравнително...
Борисе, аргументите ти са несъстоятелни - правилно сложеният и регулиран колан с нищо не ти ограничава мърдането на седалката, нито може да те удуши - регулирай си височината.

# 22
  • София
  • Мнения: 175
С какво застрашавам живота на околните?
Не заради живота на другите,а за да не застрашаваш своя собствен живот.

Това ми е ясно, въпреки, че написвайки поста си бях сигурна, че 120 човека ще се хванат за него.
Затова попитах. Моят живот си е мой. Колан не слагам.
Нямам нищо против, животът си е твой. Но.. Ситуация: Челен удар между кола и джип, шофьорката на джипа е без колан и от удара изхвърча върху предното стъкло на колата, чупи го... За нея няма да разказвам, но девойката на предната седалка в автомобила е с обезобразено от стъклата лице, нарязани клепачи и увредено зрение. Защо? Защото животът на другата шофьорка си е "нейн".
 Доказано е, че слагането на колан помага пъти повече, отколкото пречи. Нека го използваме  Peace

П.П. Това им харесвам на новите коли, нямаш избор - или си слагаш колана, или не можеш да потеглиш.  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 3 675
Не знаех, че новите коли имат такава опция, за жалост малко хора в БГ могат да си позволят нови коли, гледам ги на панаира по време на автомобилното шоу, че то под 30 000 лева няма кола, при заплати по 500 лева, как да си вземем такава, сори че е малко офтопик, това изказване.

# 24
  • Мнения: 418
Точно такива като мъжа ти правят катастрофите.Защото се мислят за велики и,че нищо не може да им се случи.Наскоро по БТВ даваха записи от камери по разни места в София.Намери такива кадри и му ги пусни да видим после дали ще мисли пак така.Толкова ужасяващи бяха кадрите,че изгубих всякакво желание за изкарване на книжка.А и по този начин той застрашава и твоя живот.
До Борис :какво значи,че не можеш да се движиш?Ти шофираш ли или танцуваш?

# 25
  • Мнения: 3 241
В такива случаи винаги се сещам за един пример от курса по "Гражданско общество"-какво значи гражданско съзнание-моториста, който кара без каска и заявява, че живота си е негов-да осъзнае, че като се претрепе и го лекуват в болница, ще харчи парите на другите, т. е. на обществото. Та и с колана същата работа.

Хайде стига с моя пост. Като се претрепя, ще лежа в частна болница и ще харча моите пари, а не Вашите ( на обществото и т.н. ). Peace

Хаха, точно така. Не са само парите за болница. Ами това, че не работиш за сметка на кого е?
Другите ще ти плащат осигуровките, намаленията за инвалид и всичко останало.

# 26
  • Мнения: 2 563
Моят мъж кара с колан, но имаше ужасният навик да си чете имейла по телефона докато шофира. Вдигнах два скандала, заплаших, че ще сляза от колата и това беше. Отучих го.

Няма да постна линк, но в нета могат да се намерят снимки на тела, изхвърлени през предното или страничното стъкло при катастрофа. Покажи му ги. Обясни му, че все едно колко е добър шофьор, все ще намери някой идиот да го блъсне и вместо просто да си лашне леко главата, той просто ще се забие във волана с пълна сила и счупените ребра ще му пронижат дробовете.

# 27
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
човек без колан на задната седалка може да убие някой на предната при катастрофа ...

# 28
  • Мнения: 2 388
Хаха, точно така. Не са само парите за болница. Ами това, че не работиш за сметка на кого е?
Другите ще ти плащат осигуровките, намаленията за инвалид и всичко останало.

Как реши, че не съм здравно и социално осигурена, не можах да разбера?

# 29
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
а защо тогава да слагат ербек? или да изолират проводниците, или да има капаци по шахтите или ...

Общи условия

Активация на акаунт