Проблем с мъжа ми-не иска да си слага колан

  • 5 558
  • 99
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 675
Става въпрос за колан, докато шофира.Вече 2ри път от КАТ го хващат без колан.Не стига,че имаме глоби за плащане, ами се притеснявам да не му вземат книжката.Но той пак си кара колата по стария начин, с оправданието, че всеки карал така, било въпрос на късмет дали ще те хванат "куките" или не?Писна ми да му правя забележки и не разбира човека и това е.Аз например си слагам колана веднага след като се кача в колата, по какъв начин да го накарам да си го слага? Rolling EyesМоже на някои от вас темата да ви се струва тъпа, но аз вече не издържам да плащаме глоби за такива "дребни"провинения.Като се изключи това, той кара внимателно, но за нас късмет все на едно и също място ни спират. #2gunfire и то късно вечер.

# 1
  • Русе
  • Мнения: 2 354
ами шофирай ти.
Или не минавайте край това място късно вечер  Laughing

шегувам се . Не знам какъв съвет да ти дам

# 2
  • Мнения: 2 388
Незнам какъв съвет да ти дам. Аз също не слагам, защото ми става лошо.
Темата не е тъпа.
Не съм шофьорка, но винаги ми е било странно това правило. С какво застрашавам живота на околните?

# 3
Е, то правилото е направено уж за твое добро, но понякога вместо за добро става за лошо. Имам позната, която се спаси при катастрофа именно защото беше без колан и изхвърча през прозореца, ако беше със най-вероятно сега нямаше да е сред живите...

# 4
  • Мнения: 2 821
Някога да ви е хрумвало, че коланът се слага не само за да не ви глобяват?
И в града се създават ситуации, в които коланът може да ти спаси живота.

Незнам какъв съвет да ти дам. Аз също не слагам, защото ми става лошо.
Темата не е тъпа.
Не съм шофьорка, но винаги ми е било странно това правило. С какво застрашавам живота на околните?
За "околни" смяташ ли напр. детето на задната седалка, на което според твоята логика не си сложила колан....

# 5
  • Мнения: 2 388

Не, разбира се. Ако имам дете, ще му слагам колан.
И да, знам, че коланът се слага не само, за да не ни глобяват.
По околни имах предвид, хората пътуващи в други коли, пешеходци и т.н.
Например превишената скорост, неспазването на правилника и други застрашават живота им по един или друг начин.
Докато с неслагането на колана просто влошавам моето пътуване.

# 6
  • Мнения: 46 572
Глобите са бели кахъри, все ще се намери за какво да ви сложат една-две, това, което трябва да те тревожи е животът му ...

# 7
  • Мнения: 3 675
Там е работата, че аз нямам книжка.

# 8
  • Мнения: 3 675
Тя ,нашата не е за разправяне.Той извън града винаги си го слага, в града кара бавно.Но веднъж го хванаха без пожарогасител, поради простата причина, че искаха да изкопчат пари и да се заядат, събират ни се бая глоби.Той е слаб човек, не можеш да кажеш, че коланът му пречи или нещо такова, просто не е свикнал, шофьор е от 2-3 години.

# 9
  • Мнения: 212
Не слагам колан. Имам чувството че коланът ме стяга и души като го сложа. Освен това ме боли кръста и обичам да ми е по-свободно около мен да се мърдам насам натам когато карам.

# 10
  • Мнения: 3 675
То и мъжът ми мисли като Борис, но от 2 месеца е паникьосан да не му вземат книжката и си кара момчето пак по същия начин.Като му направя забележка, "ти защо ми крещиш" ми казва. smile3515

# 11
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
С какво застрашавам живота на околните?
Не заради живота на другите,а за да не застрашаваш своя собствен живот.

gitadam, като стигне до курса за 13-те точки ще започне да се замисля Peace

# 12
  • Мнения: 2 388
С какво застрашавам живота на околните?
Не заради живота на другите,а за да не застрашаваш своя собствен живот.

Това ми е ясно, въпреки, че написвайки поста си бях сигурна, че 120 човека ще се хванат за него.
Затова попитах. Моят живот си е мой. Колан не слагам.

# 13
  • Мнения: 1 763
Животът на околните не го застрашава, но ако случайно някой околен причини катастрофа и се стигне до фатален край, защото мъжът ти е без колан, после въпросният околен отива в затвора. Дано не се обиждаш, но карането и возенето на предната седалка без колан, ми се вижда крайно безотговорно и в никакъв случай не заради глобите. Дано след още няколко глоби мъжът ти започне да си слага колан, според мен това е начинът, ти едва ли ще можеш да го убедиш.

# 14
  • София
  • Мнения: 14 772
С какво застрашавам живота на околните?
Не заради живота на другите,а за да не застрашаваш своя собствен живот.

Това ми е ясно, въпреки, че написвайки поста си бях сигурна, че 120 човека ще се хванат за него.
Затова попитах. Моят живот си е мой. Колан не слагам.
В такива случаи винаги се сещам за един пример от курса по "Гражданско общество"-какво значи гражданско съзнание-моториста, който кара без каска и заявява, че живота си е негов-да осъзнае, че като се претрепе и го лекуват в болница, ще харчи парите на другите, т. е. на обществото. Та и с колана същата работа.

# 15
  • София
  • Мнения: 622
Добре де, нека слага колана преди отсечката, на която дебнат- после да го маха като иска. Изборът е негов. Ние пък си слагаме прилежно коланите и лапваме цигарите-пак застрашаваме живота си, ама пуст избор  ooooh!
Другият вариант е да пребоядисате колата в жълто и табелка "такси"- на тях им е позволено без колан.

# 16
Уговори се с него колкото пари даде той заради колана, толкова пари да отиват в твойта касичка за лични удоволствия. После се обади да отидем заедно в някой дамски клуб! Mr. Green

# 17
  • София, откъм тъмната страна
  • Мнения: 246
Не знам какъв съвет да ти дам. Това е въпрос на самосъзнание и може би навик. Пробвай да му кажеш нещо от сорта, че се страхуваш за него самия, че за да бъдеш ти спокойна може да пробва да направи тази жертва да си слага колана, когато шофира... нещо от сорта. Друга причина която може да изтъкнеш е ненужния разход за глоби.... или го изчеткай, че изглежда много готин с колан минаващ през раменете му  Laughing(това в кръга на бъзика разбира се)... Аз например толкова съм свикнала с колана, че скоро като ми се наложи да пътувам с междуградски автобус като седнах почнах да се оглеждам за колана.... приятелите ми се скъсаха от смях, а на мен през цялото пътуване ми беше някак голо и имах чувството, че ще изпадна от седалката. А относно безопасността съм убедена, че в повечето случаи може да ми спаси живота (това на база безброй краш тестове).

# 18
  • Мнения: 953
С какво застрашавам живота на околните?
Не заради живота на другите,а за да не застрашаваш своя собствен живот.

Това ми е ясно, въпреки, че написвайки поста си бях сигурна, че 120 човека ще се хванат за него.
Затова попитах. Моят живот си е мой. Колан не слагам.

Твоя живот си е твой точно така. Но ти застрашаваш и другите.
Представи си ПТП станало поради нечия грешка, където колана е можел да спаси човека -  виновният водач / било роднина или непознат човек/ ще лежи за убийство, а не за телесна повреда.  И то заради каприз и глупост по този начин  и неговия живот е съсипан заради нечия прищявка. Сигурността на пътя е наша отговорност.
Аз изхвърлям от колата ми всеки, който откаже да си сложи колана, нямам намерение да нося отговорност за неговите постъпки ако се случи нещо лошо.
Удара с глава в предното табло  дори и при по рязко спиране може да е доста болезнен.

По-новите автомобили не дават да се запали двигателя ако предпазния колан не е сложен, прости и лесно, макар че и на това селяните му намериха  цаката.

 

# 19
  • Мнения: 2 388
В такива случаи винаги се сещам за един пример от курса по "Гражданско общество"-какво значи гражданско съзнание-моториста, който кара без каска и заявява, че живота си е негов-да осъзнае, че като се претрепе и го лекуват в болница, ще харчи парите на другите, т. е. на обществото. Та и с колана същата работа.

Хайде стига с моя пост. Като се претрепя, ще лежа в частна болница и ще харча моите пари, а не Вашите ( на обществото и т.н. ). Peace

# 20
  • Мнения: 3 675
Той е примерен само 2-3 седмици след нарушението.Като видя, че може да се размине с вземането на книжката пак се прави на ударен  Twisted Evil.Било му тясно, причил му колана, бля-бля.Като говоря все едно говоря на този дето клати дърветата, май най-добре ще бъде изобщо да не говоря, а той да си чука главата.Единствено ще се моля, да не става пътно произшествие и да сме живи и здрави.Да, възстановяването на точките е 300 лева май, и като нищо може да го стресне.Той е измислил един номер, слага си колана, но не го закопчава изцяло, казвам му,че пак се вижда че е без колан, особено ако колата на КАТ е от моята страна.Интересно ми е, как ги виждат полицаите тези колани в 23 часа в тъмното, да няма поглед на орли. Mr. Green

# 21
  • София
  • Мнения: 6 371
аз не разбирам защо упорства - пишката ли ще му падне, ако си слага колан? толко па зор чак... да оставим настрана, че още е нов шофьор, сравнително...
Борисе, аргументите ти са несъстоятелни - правилно сложеният и регулиран колан с нищо не ти ограничава мърдането на седалката, нито може да те удуши - регулирай си височината.

# 22
  • София
  • Мнения: 175
С какво застрашавам живота на околните?
Не заради живота на другите,а за да не застрашаваш своя собствен живот.

Това ми е ясно, въпреки, че написвайки поста си бях сигурна, че 120 човека ще се хванат за него.
Затова попитах. Моят живот си е мой. Колан не слагам.
Нямам нищо против, животът си е твой. Но.. Ситуация: Челен удар между кола и джип, шофьорката на джипа е без колан и от удара изхвърча върху предното стъкло на колата, чупи го... За нея няма да разказвам, но девойката на предната седалка в автомобила е с обезобразено от стъклата лице, нарязани клепачи и увредено зрение. Защо? Защото животът на другата шофьорка си е "нейн".
 Доказано е, че слагането на колан помага пъти повече, отколкото пречи. Нека го използваме  Peace

П.П. Това им харесвам на новите коли, нямаш избор - или си слагаш колана, или не можеш да потеглиш.  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 3 675
Не знаех, че новите коли имат такава опция, за жалост малко хора в БГ могат да си позволят нови коли, гледам ги на панаира по време на автомобилното шоу, че то под 30 000 лева няма кола, при заплати по 500 лева, как да си вземем такава, сори че е малко офтопик, това изказване.

# 24
  • Мнения: 418
Точно такива като мъжа ти правят катастрофите.Защото се мислят за велики и,че нищо не може да им се случи.Наскоро по БТВ даваха записи от камери по разни места в София.Намери такива кадри и му ги пусни да видим после дали ще мисли пак така.Толкова ужасяващи бяха кадрите,че изгубих всякакво желание за изкарване на книжка.А и по този начин той застрашава и твоя живот.
До Борис :какво значи,че не можеш да се движиш?Ти шофираш ли или танцуваш?

# 25
  • Мнения: 3 241
В такива случаи винаги се сещам за един пример от курса по "Гражданско общество"-какво значи гражданско съзнание-моториста, който кара без каска и заявява, че живота си е негов-да осъзнае, че като се претрепе и го лекуват в болница, ще харчи парите на другите, т. е. на обществото. Та и с колана същата работа.

Хайде стига с моя пост. Като се претрепя, ще лежа в частна болница и ще харча моите пари, а не Вашите ( на обществото и т.н. ). Peace

Хаха, точно така. Не са само парите за болница. Ами това, че не работиш за сметка на кого е?
Другите ще ти плащат осигуровките, намаленията за инвалид и всичко останало.

# 26
  • Мнения: 2 563
Моят мъж кара с колан, но имаше ужасният навик да си чете имейла по телефона докато шофира. Вдигнах два скандала, заплаших, че ще сляза от колата и това беше. Отучих го.

Няма да постна линк, но в нета могат да се намерят снимки на тела, изхвърлени през предното или страничното стъкло при катастрофа. Покажи му ги. Обясни му, че все едно колко е добър шофьор, все ще намери някой идиот да го блъсне и вместо просто да си лашне леко главата, той просто ще се забие във волана с пълна сила и счупените ребра ще му пронижат дробовете.

# 27
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
човек без колан на задната седалка може да убие някой на предната при катастрофа ...

# 28
  • Мнения: 2 388
Хаха, точно така. Не са само парите за болница. Ами това, че не работиш за сметка на кого е?
Другите ще ти плащат осигуровките, намаленията за инвалид и всичко останало.

Как реши, че не съм здравно и социално осигурена, не можах да разбера?

# 29
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
а защо тогава да слагат ербек? или да изолират проводниците, или да има капаци по шахтите или ...

# 30
  • Мнения: 4 528
Така, както си създал навик да пътуваш без колан, така можеш да си създадеш и навик да пътуваш с. Аз това оправдание "навик ми е" не мога да го схвана. Навиците се създават, въпрос на желание.
Разбирам да беше по желание, ама не е - който е на предните седалки, слага колан.
И после в други теми се чудим и възмущаваме защо не се спазват законите, защо известни личности карат след употреба на алкохол и прочее. Тука може, там не... Иди разбери.

# 31
  • Мнения: 958
Разбирам да беше по желание, ама не е - който е на предните седалки, слага колан.
И после в други теми се чудим и възмущаваме защо не се спазват законите, защо известни личности карат след употреба на алкохол и прочее. Тука може, там не... Иди разбери.
Peace

Има закон, законите се спазват. Като не спазваш, плащаш глоби.
Особено пък ако в колата има дете, какъв пример ще му дам, как ще му кажа, ето тати е над закона.
Или как да му сложа на него колан, като гледа родителите си, че са без.

# 32
  • Мнения: 804
Не се качвай в колата, ако откаже да си сложи колан. Кажи му, че го обичаш и не искаш последния ти спомен от него да е размазания му по предното стъкло мозък.
Похвално е, че търсиш решение на проблема   bouquet Успех!

# 33
  • Мнения: 743
Накарай мъжът ти да ти дава всеки път, когато не си слойи колана по 50 лв. Така хем ще си събереш добра сума, хем може и да успееш да го приучиш да слага колана. Mr. Green

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 5 734
Защо не му обясниш как те е страх за него. Колко голям риск има когато е без колан..... и т.н. Ако не върже спри да се качваш в колата, ако кара без колан.

# 35
  • Мнения: 3 675
Като чета виждам, че сте прави.Но ако постъпя така, както ме съветвате /с описание на катастрофи и евентуални злопоуки/, ще ми каже че се притеснявам напразно и че си внушавам глупости.Истината е, че лошите неща стават за секунди и то тогава, когато най-малко ги очакваш.Пак и ако му вземам всеки път по 50 лева, заплатата си трябва само на мен да я дава и ще му свърши за седмица. Mr. Green
Ние тук си говорим за коланите, ами какво ще кажете за шофьорите, които карат и говорят по телефона, мисля че и за тях трябва да има глоби, дори още по-сурови от тези, които не носят колан.

# 36
  • Мнения: 418
То май има глоби за тези,които говорят по телефона докато шофират.

# 37
  • Мнения: 2 388
То май има глоби за тези,които говорят по телефона докато шофират.

Има, разбира се.

# 38
  • Мнения: 377
Не тръгвам, ако някой в колата не си сложи колан. При шофьор, на който коланът му пречи, не се качвам, предпочитам да си ходя пеша.

# 39
  • Мнения: 3 675
Май е 100 лева.Те са доста опасни, защото миг невнимание, после цял живот страдание /както за шофьора, така и за потърпевшия/

# 40
  • Мнения: 13
Peace

Има закон, законите се спазват. Като не спазваш, плащаш глоби.
Особено пък ако в колата има дете, какъв пример ще му дам, как ще му кажа, ето тати е над закона.
Или как да му сложа на него колан, като гледа родителите си, че са без.

Най-накрая едно истинско мнение. newsm10

# 41
  • Мнения: 3 675
Наистина много хубаво мнение.

# 42
  • София
  • Мнения: 13 217
С какво застрашавам живота на околните?
Не заради живота на другите,а за да не застрашаваш своя собствен живот.

Това ми е ясно, въпреки, че написвайки поста си бях сигурна, че 120 човека ще се хванат за него.
Затова попитах. Моят живот си е мой. Колан не слагам.

Ама нали се сещаш, че ако аз шофирам и се ударим някъде и на теб ти се случи недай боже най-лошото, аз ще лежа в затвора  Wink Да, живота си е твой, обаче в моята кола аз нося отговрност И за него Simple Smile Защото доколкото имам спомен шофьора също отнася глоба ако в колата има пътници без колани

# 43
  • Мнения: 9 990
Аналогичен и действителен е случай, при ПТП с необезопасено дете в колата.Удар-лек отзад.Детето пада и си удря фатално главата.Съвсем лек удар, от който леко броня е засегната и за което иначе не биха викнали и КАТ даже.Сега го излежават това дете, па бащата , не успял да отдели 80лв за столче сигурно не заспива нощем...незнам... Tired

# 44
  • Мнения: 2 388
С какво застрашавам живота на околните?
Не заради живота на другите,а за да не застрашаваш своя собствен живот.

Това ми е ясно, въпреки, че написвайки поста си бях сигурна, че 120 човека ще се хванат за него.
Затова попитах. Моят живот си е мой. Колан не слагам.

Ама нали се сещаш, че ако аз шофирам и се ударим някъде и на теб ти се случи недай боже най-лошото, аз ще лежа в затвора  Wink Да, живота си е твой, обаче в моята кола аз нося отговрност И за него Simple Smile Защото доколкото имам спомен шофьора също отнася глоба ако в колата има пътници без колани

Не се сещам. В първият си пост написах, че не съм шофьор и не съм наясно с правила и последствия.
Затова и попитах. Получих смислени отговори, като например отговорността на управляващия МПС за мен.
Отговориха ми, че застрашавам собствения си живот ( това си е мой проблем )
Както и че обществото ще бъде финансово ощетено, ако стане нещо с мен.
Щом има закон, коланът трябва да се слага, ако не, да се носят последствията.

# 45
  • София
  • Мнения: 13 217
Не се сещам. В първият си пост написах, че не съм шофьор и не съм наясно с правила и последствия.
Затова и попитах. Получих смислени отговори, като например отговорността на управляващия МПС за мен.
Отговориха ми, че застрашавам собствения си живот ( това си е мой проблем )
Както и че обществото ще бъде финансово ощетено, ако стане нещо с мен.
Щом има закон, коланът трябва да се слага, ако не, да се носят последствията.

Изобщо няма начин да кажеш, че не познаваш закона, защото ТРЯБВА да го познаваш. Ти си участник в движението, независимо дали си шофьор или пешеходец, или пътник  Wink Това е! Непознаването на законите не е причина за тяхното нарушаване. Глобите важат за всички. Освен това по медиите се шуми достатъчно точно по тия въпроси и най-накрая водача на автомобила е длъжен да ти каже за колана. Подозирам, че много добре знаеш всичко, но по някаква причина не желаеш да слагаш колан.

А искам да коментирам и един постинг друг дето шофьора бил имал стаж 2-3 г., т.е. от толкова имал книжка... Добре де, по-разбираемо е старите шофьори да се чувстват зле с колан, защото не са слагали или са ползвали ония ужасните на Жигулките дето не са инерционни. Ама странно ми е как шофьор с книжка на 2-3 г. не го слага, трябва вече да му е навик!
За сведение аз се возех с колан до края на бременноста си. В повечто държави бременността не е причина да не се слага колан. Има си начин как да се постави безопасно. А само като си представех как при по-рязко спиране корема ми се забива в таблото и лошо ми ставаше Confused

# 46
  • Мнения: 2 388
Изобщо няма начин да кажеш, че не познаваш закона, защото ТРЯБВА да го познаваш. Ти си участник в движението, независимо дали си шофьор или пешеходец, или пътник  Wink Това е! Непознаването на законите не е причина за тяхното нарушаване. Глобите важат за всички. Освен това по медиите се шуми достатъчно точно по тия въпроси и най-накрая водача на автомобила е длъжен да ти каже за колана. Подозирам, че много добре знаеш всичко, но по някаква причина не желаеш да слагаш колан.

Разбира се, че знам, че трябва и е задължително да слагам колан. Още повече, че в момента, който седна светва нещо, че трябва да го сложа.

Ама нали се сещаш, че ако аз шофирам и се ударим някъде и на теб ти се случи недай боже най-лошото, аз ще лежа в затвора   Wink Да, живота си е твой, обаче в моята кола аз нося отговрност И за него Simple Smile Защото доколкото имам спомен шофьора също отнася глоба ако в колата има пътници без колани

Ето тази част от поста ти не ми беше известна, колкото и невероятно да ти звучи.

Винаги съм смятала, че отговорността е изцяло моя.
И да, има причина да не слагам колан. Всяко по-дълго пътуване за мен е обикновено един малък филм, съпроводен с безкрайно повръщане, въпреки приетите хапчета. Коланът само утежнява положението, като ми притиска корема и предизвиква нови и нови позиви.

# 47
Става въпрос за колан, докато шофира.Вече 2ри път от КАТ го хващат без колан.Не стига,че имаме глоби за плащане, ами се притеснявам да не му вземат книжката.Но той пак си кара колата по стария начин, с оправданието, че всеки карал така, било въпрос на късмет дали ще те хванат "куките" или не?Писна ми да му правя забележки и не разбира човека и това е.Аз например си слагам колана веднага след като се кача в колата, по какъв начин да го накарам да си го слага? Rolling EyesМоже на някои от вас темата да ви се струва тъпа, но аз вече не издържам да плащаме глоби за такива "дребни"провинения.Като се изключи това, той кара внимателно, но за нас късмет все на едно и също място ни спират. #2gunfire и то късно вечер.
    Съчувствам ти, мила.Ами все едно аз го пиша това ooooh!А моя е и професионален шофьор.Но заради тоя си инат изгуби  повечето си точки.Още едно провинение и  не виждам как ще си вади хляба.Най-после се съгласи да слага колан, но  го е ограничил с един стопер, за да не му стягал и да не му пречел.Казва, че е по-опасно да си с колан, че може да умреш при инцидент, ако не успееш да се  освободиш и това било доказано.Но  закона си е закон и глобите  не са малки.
  Аз от друга страна не мога да шофирам без колан.Да, пречи ми,но  пък ако не го сложа съм като гола и ми е неловко.Кой да ти каже кое е по-добро newsm78 Полицаите не питат, а глобяват.Само сърдечно болните , мисля и бременните имат право да се возят и карат без.

Последна редакция: чт, 02 окт 2008, 20:50 от gerik

# 48
  • София
  • Мнения: 13 217
Ама нали се сещаш, че ако аз шофирам и се ударим някъде и на теб ти се случи недай боже най-лошото, аз ще лежа в затвора   Wink Да, живота си е твой, обаче в моята кола аз нося отговрност И за него Simple Smile Защото доколкото имам спомен шофьора също отнася глоба ако в колата има пътници без колани

Ето тази част от поста ти не ми беше известна, колкото и невероятно да ти звучи.

Винаги съм смятала, че отговорността е изцяло моя.
И да, има причина да не слагам колан. Всяко по-дълго пътуване за мен е обикновено един малък филм, съпроводен с безкрайно повръщане, въпреки приетите хапчета. Коланът само утежнява положението, като ми притиска корема и предизвиква нови и нови позиви.

Не, не ми звучи невероятно! Повечето нешофьори изобщо не познават правилника, а трябва! Wink
Мисля, че ако се возиш на задната седалка ще повръщаш по-малко. Това са мои лични наблюдения и се надявам този съвет да ти помогне... ако не си пробвала де...  Wink Много е гадно иначе това, разбирам те!

# 49
  • Мнения: 606
Егати проблема. Като има пари и време за висене по опашки в КАТ, да не си слага. Другото е по-лошо. Че колана предпазва не само от глоби. Казват, че при тежка катастрофа с колан си по-красив труп.

# 50
  • Мнения: 2 563
Правилно сложеният колан въобще не притиска стомаха. Долната част се слага през пубиса, а горната минава върху гръдната кост и под ръката.

# 51
  • Мнения: 46
Правилото да се кара с колан е абсолютно неуместно. Това, че шофьорът е без колан, не го прави опасен за околните водачи. А всеки сам избира как да се грижи за собствената си безопасност. Тогава да ни задължат да се връзваме като излизаме на балкона, за собествена безопасност. Доколкото ми е известно, в Англия такъв закон не съществува под предтекст, че никой по никакъв повод не може да връзва свободния английски поданик. Освен това, статистиката сочи много висок процент случаи, при които именно заради това, че пострадалият в катастрофа е бил с колан и не е могъл да се освободи от него своевременно, той загива. Затова закопчаният коланът е нож с две остриета,  понякога спасява, понякога е фатален. Познавам майки, които носят в себе си ножчета, за да могат да прережат коланите на децата си, в случай, че стане катастрофа и не могат да ги измъкнат.
И още нещо - далеч по-опасно е да пушиш, ядеш сладолед, говориш по телефона, четеш вестник и т.н., докато шофираш, защото тези дейности наистина могат да те разсеят и да предизвикаш ПТП.

# 52
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
предлагам ти да направиш един малък експеримент преди да говориш глупости.
вземи една кола от от моргата (и без айрбег) за проба и се пусни по нанадолнище с ... 40 км/ч и се шибни в някое дърво. тогава ще разбереш за какво става въпрос.

Последна редакция: пт, 03 окт 2008, 09:50 от Labrador

# 53
  • Мнения: 6 999
Знам че има такива хора, но не мога да си го представя...Аз лично слагам колан дори когато съм на задната седалка.
Мъжът ми също е млад шофьор - има книжка от година и половина, кара от март тази година, никога не забравя да сложи колан, не говори по телефона в колата и прочие...Струва ми се ненужно да си рискуваш така лесно живота.

# 54
  • Мнения: 2 229

Е, ти се оля и говориш пълни простотии! ooooh!
Те тия колани за какво са ги измислили изобщо, след като само пречат?!?! Да ни е гадно и да ни глобяват, знаех си! bowuu

gitadam, извинявай, но мъжът ти е инат и се превзема. И баща ми (а съм сигурна и 90% от хората) караше без колан, преди да започнат да глобяват, но се научи да си слага.

Ти заедно с мъжа си ли пътуваш винаги? Или поне често? Ако си с него, казваш, че няма да тръгнеш докато не сложи колан! Naughty
Той само за глобите ли е? ooooh! Обясни му какви може да са последствията за него, и че не, катастрофите не се случват само "на другите" и с нищо не е застрахован. Абсолютен каприз и прищявка е неговото.

palavata_monahinq, поне като не си с колан, не пътувай на предната седалка, там е най-опасно!
Нали му викаха някъде "dead person's seat". Laughing

# 55
  • Мнения: 22 477
Ако е шофьор от 2-3години то задължително и на шофьорските курсове е бил с колан, не виждам как не са му изградили подобен навик. Това за мен е глезотия и лигавщина на голям човек. А това, че коланът пречел са пълни глупости, освен ако не знаеш как да си го сложиш.
По-новите коли имат система за предупреждение, която пищи, трака и всякакви от сорта ако не си сложиш колана. А те са толкова дразнещи, че на 1та минута откачаш и си слагаш колана ако си го забравил.

# 56
  • София
  • Мнения: 13 217
предлагам ти да направиш едиммалък експеримент преди да говориш глупости.
вземи една кола от от моргата (и без айрбег) за проба и се пусни по нанадолнище с ... 40 км/ч и се шибни в някое дърво. тогава ще разбереш за какво става въпрос.

Възпитанието на свободния английски поданик изобщо не му позволява да прави подобни неща...  Joy Joy Joy

# 57
  • Стара Загора
  • Мнения: 72
....

Последна редакция: пт, 03 окт 2008, 10:18 от Tisho_P

# 58
  • Мнения: 958
palavata_monahinq , много ти е неприятен проблема Sad.
братовчедка ми е така, и винаги сяда отзад, даже в колата на мъжа си. Казва че и е по добре.

otoketo  #Crazy, този закон, не са го измислили в БГ, ако беше така, както казваш, за свободният английски поданик, щеше да се произвежда автомобил без колан, защото самото наличие на такъв, ранява аристократичната му душица.
В Англия карат с колан  Peace

# 59
  • Мнения: 2 388
Не, не ми звучи невероятно! Повечето нешофьори изобщо не познават правилника, а трябва! Wink
Мисля, че ако се возиш на задната седалка ще повръщаш по-малко. Това са мои лични наблюдения и се надявам този съвет да ти помогне... ако не си пробвала де...  Wink Много е гадно иначе това, разбирам те!

За тези думи ти благодаря! Hug
Колкото до останалото, наистина тази тема за пръв път ме накара да се замисля, че освен глобите може да има и утежняващи вината последствия при инцидент за шофьора.
Незнанието по този въпрос си е изцяло за моя сметка, разбира се.

Vache, пробвала съм всичко, само в багажника, дето не съм била. Реши ли организма ми да ми скапе пътуването нищо не може да му попречи. Лекар ми е казал, че има два варианта - пубертета или да стана шофьорка. Едното го минах, другото няма да стане.

# 60
  • София
  • Мнения: 13 217
Vache, пробвала съм всичко, само в багажника, дето не съм била. Реши ли организма ми да ми скапе пътуването нищо не може да му попречи. Лекар ми е казал, че има два варианта - пубертета или да стана шофьорка. Едното го минах, другото няма да стане.

Да ти кажа на мен ми става лошо в кола когато гледам надолу, напр. ако чета нещо. Когато не наблюдавам пътя, а само ме лашка колата ми става гадно. Имам колежка, която е така и й помага да се вози отзад и като гледа навън не й е лошо. А в друг транспорт как си?

# 61
  • Мнения: 3 241
И на мен ми става лошо по завои, ако се возя, но ако карам не е проблем.
Обяснението е според мен просто: шофирайки виждаш пътя и завоите и си подготвен за накланянето в една или друга посока, спирането или потеглянето!

# 62
  • Мнения: 12 677
В Клюкарника има тема Как да спрем войната по пътищата. Мисля, че като първо - да спазваме закона. И да даваме пример на децата. Не можел с колан. Аз повече от 10 г. съм карала без колан, ама свикнах. И какво значи - Искали да се заядат, нямал пожарогасител.

# 63
  • Мнения: 118
Правилата не са направени ,за да ни харесват, а за да се спазват!
Като му става лошо ,да не кара.

# 64
  • Мнения: 4 528
Казва, че е по-опасно да си с колан, че може да умреш при инцидент, ако не успееш да се  освободиш и това било доказано.
Глупости на търкалета! Яко те е баламосвал, добре, че не си се вързала. Нали се сещаш, че ако беше 'доказано', законът щеше да бъде променен? И колите нямаше да се произвеждат с колани? Намерил си обяснение твоят мъж, няма що.  Rolling Eyes
А какво ще кажете за пушенето в колите? Колко от вас го правят, докато шофират? Това лято стана зверска катастрофа м/у Созопол и Бургас, шофьорът беше жена, изгоря. По непотвърдена информация, която обаче е напълно възможна, жената пушела и си изтървала цигарата. И се сещате за останалото. Sad Има ли някаква наредба, закон, изменеие или каквото и да е там, свързано с пушенето по време на шофиране?

# 65
  • Мнения: 2 388
Да ти кажа на мен ми става лошо в кола когато гледам надолу, напр. ако чета нещо. Когато не наблюдавам пътя, а само ме лашка колата ми става гадно. Имам колежка, която е така и й помага да се вози отзад и като гледа навън не й е лошо. А в друг транспорт как си?

Единствено във влак се чувствам добре, но не се навивам да пътувам сама, при положение че всички са с коли Confused
На задната седалка определено се чувствам малко по-добре, но има друг проблем, колата ни е такава, че трябва да съм джудже, за да се побера отзад. Simple Smile Или седящият пред мен, трябва да е залепен за таблото.
Общо взето, неприятна работа и за мен и за останалите в колата, които им става зле, при мисълта, че ще пътувам с тях. Tired

п.п. Вземам си бележка след всичко изчетено и утре ще си сложа колана.
И сори, че разводних темата с моя проблем.

# 66
  • Мнения: 958
п.п. Вземам си бележка след всичко изчетено и утре ще си сложа колана.
И сори, че разводних темата с моя проблем.

Струвало си, след като още един човек, ще почне да се вози с колан.   bouquet
Жалко, че мъжете, в това отношение са по-упорити, и като си наумят нещо, иди ги разубеждавай.
Сори за клишето, но съм забелязала, че винаги когато нарушават закона, си имат разумно обяснение защо го правят Simple Smile

# 67
  • Мнения: 4 528
п.п. Вземам си бележка след всичко изчетено и утре ще си сложа колана.
И сори, че разводних темата с моя проблем.
Не си я разводнила, темата е точно за това. И аз се радвам, че още един човек схвана смисъла на коланите и ти пожелавам да пътуваш спокойно и приятно. Посъветвай се с хомеопат за прилошаването, 99% съм сигурна, че ще намериш решение!  Peace   bouquet

# 68
  • Мнения: 3 675
Ще кажа, че наскоро брата на мъжа ми/въпросния, за когото писах в темата/, претърпя катастрофа, на един светофар беше ударен отпред и отзад респективно, хубаво е, че има ербегове и той се е отървал само с уплаха и леко натъртване.Веднага в такива случаи може да се познае дали носиш колан или не, защото излиза някаква част от колана с код/поне при опелите е така/.Така че, няма 5-6 пред полицията /те дори не са викали такава, а се разбрали помежду им/

# 69
  • Мнения: 12 677
С хапчета пробвала ли си?
Голямо значение има и стилът на шофиране - ако е някой джигит на газ-спирачки...

# 70
  • Мнения: 3 675
Обичайна верижна катастрофа при движение с ниска скорост в града, а какво остава по магистралата.

# 71
  • Мнения: 2 388
С хапчета пробвала ли си?
Голямо значение има и стилът на шофиране - ако е някой джигит на газ-спирачки...

Всичко съм пробвала. Пия Диметхидринат, които уж са най - добрите. За утре съм си взела сода, ментови бонбони, дъвки, солети, сухари. Въпреки всичко от днес корема ми е свит, при мисълта, че ще пътувам. Tired
За стилът на шофиране, права си. Затова пътувам само с определени хора, което до някаква степен облекчава положението.
Пълна лудост е, за съжаление.

# 72
  • Мнения: 4 528
Въпреки всичко от днес корема ми е свит, при мисълта, че ще пътувам. Tired
Това също оказва влияние - предварителната настройка.  Wink

# 73
  • Мнения: 2 388
Въпреки всичко от днес корема ми е свит, при мисълта, че ще пътувам. Tired
Това също оказва влияние - предварителната настройка.  Wink

Знам, ама е по-силно от мен. Като знам какво ме чака...

# 74
  • Мнения: 12 677
Тя темата верно се отклони, ама защо не станеш шофьорка.

# 75
  • Мнения: 674
Законите са да се спазват Peace Незнам какво да те пасъветвам ама ми се струва несериозно от негова страна Wink Трябва да мисли за себе си и щом го има в правилника значи е за добре Wink

# 76
  • Мнения: 2 388
Тя темата верно се отклони, ама защо не станеш шофьорка.

Страхлива съм. Няма да мога да се справя, като гледам масово как се кара и не се спазват правилата.

# 77
  • Мнения: 12 677
Ти така си мислиш. И аз съм много страхлива, ама влезе ли ми бензин у...Още повече, че явно пътуваш често. Не може да си представиш какъв кеф е - да не зависиш от никого, да спреш когато на теб ти е кеф, да караш с 80, защото така ти харесва.

# 78
  • Мнения: 4 528
да караш с 80, защото така ти харесва.
Вместо с 50 или вместо със 120?  Grinning

# 79
  • Мнения: 12 677
да караш с 80, защото така ти харесва.
Вместо с 50 или вместо със 120?  Grinning

Вместо със 120. Например на магистрала, която само така се казва. И изведнъж подскачаш.

# 80
  • Мнения: 4 528
Значи си от моята партия. Като помоля мъжа ми да ме пусне на шоф. място, ми казва: Не става, бързаме, ти ще ми се влачиш.  Mr. Green (той си кара в ограниченията, но в горната им граница  Rolling Eyes)
Много спам стана, извинете ме.  Blush

# 81
  • София
  • Мнения: 13 217
Да ти кажа на мен ми става лошо в кола когато гледам надолу, напр. ако чета нещо. Когато не наблюдавам пътя, а само ме лашка колата ми става гадно. Имам колежка, която е така и й помага да се вози отзад и като гледа навън не й е лошо. А в друг транспорт как си?

Единствено във влак се чувствам добре, но не се навивам да пътувам сама, при положение че всички са с коли Confused
На задната седалка определено се чувствам малко по-добре, но има друг проблем, колата ни е такава, че трябва да съм джудже, за да се побера отзад. Simple Smile Или седящият пред мен, трябва да е залепен за таблото.
Общо взето, неприятна работа и за мен и за останалите в колата, които им става зле, при мисълта, че ще пътувам с тях. Tired

п.п. Вземам си бележка след всичко изчетено и утре ще си сложа колана.
И сори, че разводних темата с моя проблем.

Леле, леле, леле... не ви е лесно!  Joy
Хем на теб ти е зле, хем на останалите.. Ужас! Надявам се да не се сърдиш, че се помайтапих, ама направо ситуацията е  ooooh! Sick
Ако като св возиш отпред следиш пътя, по-добре ли е? Някой го написа нагоре и съм съгласна, че коагто следиш движението си подготвен, иначе се лашкаш без изобщо да знаеш къде.

Значи си от моята партия. Като помоля мъжа ми да ме пусне на шоф. място, ми казва: Не става, бързаме, ти ще ми се влачиш.  Mr. Green (той си кара в ограниченията, но в горната им граница  Rolling Eyes)
Много спам стана, извинете ме.  Blush

Стига бе! Аз си признавам, че не карам в ограничената скорост или по-често не я спазвам. Какво имам предвид... Ами не мога по Тодор Александров или Сливница, или друг голям булевард да карам с 50. Това например е недомислица на тия дето определят ограниченията. На Цариградско е 80 по мои спомени и си е ОК за сегашните коли. Е, това не ме оправдава де, че нарушавам и аз закона, обаче наистина има места където не мога да се тътря с 50 и виждам как никой не го прави. Освен всичко и се насмита цялото движение така... в тоя натоварен град където и без друго е много натоварено  Confused

# 82
  • Мнения: 2 388
Леле, леле, леле... не ви е лесно!  Joy
Хем на теб ти е зле, хем на останалите.. Ужас! Надявам се да не се сърдиш, че се помайтапих, ама направо ситуацията е  ooooh! Sick
Ако като св возиш отпред следиш пътя, по-добре ли е? Някой го написа нагоре и съм съгласна, че коагто следиш движението си подготвен, иначе се лашкаш без изобщо да знаеш къде.
Laughing
 Simple Smile Какво да се сърдя. Аз много добре си знам, че никой не ме иска в колата си. Изключвам приятелят ми, ама той по задължение ме качва.
Отпред, с отпусната седалка ми е малко по-добре.
Обаче, като съм в такова положение, коланът ми е сложен по неправилен начин, както е писала една съфорумка по-горе и ме притиска, а по принцип не би трябвало да го прави.

# 83
  • Мнения: 1 168
На мен много ми прилошаваше едно време, че и сега по някога - последния път пих "кукулин" и чат-пат помогна. Като седнеш в колата си пусни хубава музика, говорете си за нещо хубаво или си мечтай за нещо, зяпайки пейзажа. Това прилошаване, според мен е на психологическа основа, най-вече. Та ако успееш да мислиш за друго по време на пътя, според мен значително ще се подобри състоянието ти!
Относно момъка, дето му пречел колана, предполагам приказко отдавна не действат и от девет кладенеца вода ти вади как не си права, но ако не стане с убеждаване и молби, включително от типа "заради мен", моят съвет е наистина да откажеш да се качиш в колата. Ако е пред ваши приятели, още по-добре! Ама не само да заплашваш, че няма да се качиш, а наистина да го направиш!
Успех и на двата фронта!

# 84
  • Мнения: 145
Ние в къщи също имахме подобен проблем, обаче с баща ми! Той е уникален инат по отношение на колана. Във всичко друго е изряден шофьор, има повече от 30 години стаж зад волана, без никакви прегрешения и наказания, но какво му става за този колан .... ? Казва, че го души, че се чувствал вързан и така нататък. Та, аз реших проблема, но мисля, че това дето ще ти го кажа няма много да ти свърши работа, понеже казваш, че вече са го глобявали мъжът ти... Значи да уточня - баща ми е с много голям авторитет в града в който живее /не е голям град/. Преди това е живял и в града в който аз живея в момента /също не е голям/ и тук има голям авторитет и много познанства. Един ден се уговорих с една от най-близките ми приятелки, чийто съпруг работи в КАТ. Обясних му какъв е случая, че искам да го хванат и да го глобят и да му натрият малко сол на главата. Той ми каза къде ще е патрула, аз си измислих някакво вечерно излизане по това време и така. Попаднахме точно на патрула, спряха ни, баща ми умря от притеснение, че за първи път в живота му го хващат в нарушение и то едни млади полицаи. Глобиха го. Казаха му, че е срамота шофьор с такъв стаж като него да не спазва основни правила и така. Оттогава винаги си слага колана. Надявам се да съм помогнала по някакъв начин.

# 85
  • София
  • Мнения: 13 217
Ние в къщи също имахме подобен проблем, обаче с баща ми! Той е уникален инат по отношение на колана. Във всичко друго е изряден шофьор, има повече от 30 години стаж зад волана, без никакви прегрешения и наказания, но какво му става за този колан .... ? Казва, че го души, че се чувствал вързан и така нататък. Та, аз реших проблема, но мисля, че това дето ще ти го кажа няма много да ти свърши работа, понеже казваш, че вече са го глобявали мъжът ти... Значи да уточня - баща ми е с много голям авторитет в града в който живее /не е голям град/. Преди това е живял и в града в който аз живея в момента /също не е голям/ и тук има голям авторитет и много познанства. Един ден се уговорих с една от най-близките ми приятелки, чийто съпруг работи в КАТ. Обясних му какъв е случая, че искам да го хванат и да го глобят и да му натрият малко сол на главата. Той ми каза къде ще е патрула, аз си измислих някакво вечерно излизане по това време и така. Попаднахме точно на патрула, спряха ни, баща ми умря от притеснение, че за първи път в живота му го хващат в нарушение и то едни млади полицаи. Глобиха го. Казаха му, че е срамота шофьор с такъв стаж като него да не спазва основни правила и така. Оттогава винаги си слага колана. Надявам се да съм помогнала по някакъв начин.

Еййй, честно! Това много ми хареса!!! Mr. Green

# 86
  • София
  • Мнения: 13 217
Леле, леле, леле... не ви е лесно!  Joy
Хем на теб ти е зле, хем на останалите.. Ужас! Надявам се да не се сърдиш, че се помайтапих, ама направо ситуацията е  ooooh! Sick
Ако като св возиш отпред следиш пътя, по-добре ли е? Някой го написа нагоре и съм съгласна, че коагто следиш движението си подготвен, иначе се лашкаш без изобщо да знаеш къде.
Laughing
 Simple Smile Какво да се сърдя. Аз много добре си знам, че никой не ме иска в колата си. Изключвам приятелят ми, ама той по задължение ме качва.
Отпред, с отпусната седалка ми е малко по-добре.
Обаче, като съм в такова положение, коланът ми е сложен по неправилен начин, както е писала една съфорумка по-горе и ме притиска, а по принцип не би трябвало да го прави.


А пък да ти кажа в такъв размисъл ме хвърли с тоя твой проблем, че вчера като се возих и си поставих за цел са изучавам в какви положения ми е комфортно и в какви не  Crazy Е, установих, че като гледам в таблото примерно ми е суепр гадно, а когато гледам навън и някак участвам в движението съм ОК  Grinning  Grinning

# 87
  • Мнения: 2 229

Това беше първото, което си помислих, като видях темата, обаче като са го глобявали 2 пъти...явно не става. Confused

# 88
  • Мнения: 668
Проблема не е само негов Grinning Аз го слагах,но пусто като бях бременна отвикнах и сега не го търпя.Ако се хванете за нещо на бас да го слага 1 месец винаги преди да запали ще свикне Joy
Не мъ се ядосвай.Моят вече незнам за кои ли път го глобяват за превишена и той така на едно и също място

# 89
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 231
Палавата монахиня, страх, не страх, вземи се пробвай поне, да станеш шофьор Peace
Брат ми от 10 години е шофьор. Когато кара, няма проблем. Обаче, когато се вози, е същия като теб. Пробва се наскоро и на автобус да се качи - още по-зле.

По темата, много съм досадна, докато не накарам пътниците в колата да си сложат коланите.

# 90
  • Мнения: 494
На мен,това за баса ми хареса,погаделичкай му мъжкото его,може и да имаш успех!

Иначе ние в колата без колан не тръгваме, аз ако не го сложа,се чувствам гола Peace

# 91
  • Мнения: 18

Извинявай, но ти на колко години си. От твоите постове оставам с впечатлението, че си доста малка. Направо разсъждаваш като малко дете.
Значи в цял свят коланът е задължителен. Естествено само в страната на Абсурдите хората все още си мислят, че никой няма право да им показва законите. Всеки си мисли, че е Господ и нищо повече. Всеки прави каквото си иска и си мисли, че е в правото си.
Къде живеете Хора? Кои сте Вие изобщо?  Защото според мен Сте абсолютно никой.
Кога комлексираният беден българин ще се научи най-накрая да спазва законите и правилата и престане да си мисли, че останалите са му длъжни?

# 92
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Преди години имах компания, в която имаше едно момче, което прекрасно. Бяха го спасили от тумор в окото и много се радвахме за него. До 1996 година, когато с няколко приятели отиват да резервират места за Нова година. Поледица, колата се подхлъзва, удря се в мантинелите  и обръща. Всички оживяха, а той, единственият без колан и шофьор, си отиде.  Cry

Подобно поведение определям като безотговорно.

# 93
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Да ви имам проблемите  Joy Joy  имоят не си слагаше колан, че и си позволяваше да прави забранен завой, както и да пресича на червено. Но катаджиите така го ощавиха / на никого не прощават/, че вече е суперпримерен шофьор. Глобите имат даста добър възпитателен ефект.


А и на мен ми прилошава като се возя, дори и на кратки разстояния. По-добре се чувствам на предната седалка, но ако децата са отзад, и се обръщам да ги гледам, пак ми прилошава.

Затова предпочитам аз да си шофирам.

# 94
  • Мнения: 46
предлагам ти да направиш едиммалък експеримент преди да говориш глупости.
вземи една кола от от моргата (и без айрбег) за проба и се пусни по нанадолнище с ... 40 км/ч и се шибни в някое дърво. тогава ще разбереш за какво става въпрос.

Възпитанието на свободния английски поданик изобщо не му позволява да прави подобни неща...  Joy Joy Joy

Не знам дали е от възпитанието, но мисля, че по-скоро от закона. Проверих и разбрах, че е задължително носенето на колан в UK. Явно мен са ме излъгали за англичаните, затова се извинявам, че декларирах тази лъжа и пред вас.
Аз не казвам, че коланите не спасяват животи, а че са нож с две остриета и понякога могат да бъдат фатални.
Ето малко инфо по темата, ако на някой му се чете на английски:

When functioning properly, and worn properly, seat belts can save lives. When seat belts malfunction they can kill you, even in an accident that would have otherwise caused minor injuries or no injuries at all. Unfortunately, in most states, the law requires that you wear one whether it is defective or not.

Common Malfunctions
Retractor failure. Just a tiny amount of slack in a seat belt will cause very serious injuries. During an accident, the retractor mechanism locks, keeping the seat belt from feeding out, so it will remain snug. When the retractor fails to lock it allows slack to be created in the belt.

Internal unlatching. Certain types of buckles, those with the latch on the front of the buckle, can come unlatched when there is an impact to the back of the buckle. This can happen in crashes with low forces.

Protruding release button. A release button that sticks out from the buckle can be pressed by a gentle bump, under normal driving conditions, even when there is no accident. When this happens the belt does not always come apart enough for passengers to be aware that they are no longer protected, but obviously, will not hold in the event of a crash. Chrysler installed Generation Three (Gen 3) buckles, which have the protruding release button, in about 14 million vehicles from 1993 to 2002.

Design defects
Some seat belts function properly when worn properly, but are designed in a way that makes them so likely to be work in an unsafe manner, that they are still considered defective.

Automatic belts. May cars are equipped with a shoulder strap that automatically moves into place when you get in and close the door. The idea is to make sure that you are wearing your seat belt, even if you forget and whether you really want to or not. The problem with this is that wearing only the shoulder strap without a lap belt is far more dangerous than wearing no seat belt at all. All of the force of the accident goes to the neck or head, causing neck injuries, spinal cord injuries, brain injuries, and even death. Door mounted automatic belts can cause ejection from the vehicle if the door comes open during a crash.

# 95
  • София
  • Мнения: 13 217

Извинявай, но ти на колко години си. От твоите постове оставам с впечатлението, че си доста малка. Направо разсъждаваш като малко дете.
Значи в цял свят коланът е задължителен. Естествено само в страната на Абсурдите хората все още си мислят, че никой няма право да им показва законите. Всеки си мисли, че е Господ и нищо повече. Всеки прави каквото си иска и си мисли, че е в правото си.
Къде живеете Хора? Кои сте Вие изобщо?  Защото според мен Сте абсолютно никой.
Кога комлексираният беден българин ще се научи най-накрая да спазва законите и правилата и престане да си мисли, че останалите са му длъжни?


Еее, чети отначалото на темата де! Момичето е обяснило някои неща. Очевидно тя има проблем с колана и съвсем добронамерено всички се опитахме да решим проблема й  Wink

Не знам дали е от възпитанието, но мисля, че по-скоро от закона. Проверих и разбрах, че е задължително носенето на колан в UK. Явно мен са ме излъгали за англичаните, затова се извинявам, че декларирах тази лъжа и пред вас.
Аз не казвам, че коланите не спасяват животи, а че са нож с две остриета и понякога могат да бъдат фатални.
Ето малко инфо по темата, ако на някой му се чете на английски:

uries, and even death. Door mounted automatic belts can cause ejection from the vehicle if the door comes open during a crash.
smile3501 Браво!! Малко хора се извиняват пред толкова голяма аудитория!!!! Поздравления! smile3501

# 96
  • Мнения: 2 388

Извинявай, но ти на колко години си. От твоите постове оставам с впечатлението, че си доста малка. Направо разсъждаваш като малко дете.
Значи в цял свят коланът е задължителен.....

На 27 съм. Проблем имам от 6 годишна въраст. Тогава незнам бяха или не бяха задължителни коланите. Никъде не съм написала, че не трябва да се носи коланът.Казах, че аз не го слагам.
Около мен може да няма абсолютно изрядни шофьори, но две основни правила се спазват - първо,всички си слагат коланите, дори и когато отиват на 5 метра и второ,никой при никакви обстоятелства не кара пил.


 Hug Благодаря наистина за съветите и разбирането най- вече.
Да кажа, че пътувах и двата дни с колан, който за съжаление минава през корема ми, както и да застана. Обаче аз си измислих решение. Слагам си встрани дамската чанта и колана през нея - така спазвам правилото и не го усещам върху корема си , само през гърдите, но там той не ми пречи.

irina_vas ,"кокулин" - ът е доста по-слаб в сравнение с това, което аз пия.
За останалите неща си права, помагат понякога.


 Simple Smile Брат ти да взема "Диметхидринат", когато се вози. Значително помага най - много от всички медикаменти, които има за тази цел.

И Vache, само не гледай настрани. Гледките се размиват и става  Sick

# 97
  • Мнения: 1 259
Много хора съм виждала, просто са притиснали колана с краката си, без да е закопчан когато шофират... и то си е за негова сметка..., но най добре продължавай да му мрънкаш... все ще трябва да отстъпи..., поне при дълъг път!

# 98
  • София
  • Мнения: 13 217

Ее, радвам се, че се намери поне някакво решение  Grinning

# 99
  • Мнения: 3 675
От моите приказки ефект няма, но си го слага без да го закопчава.На извънградско задължително с колан, иначе не му давам да тръгне.

Общи условия

Активация на акаунт