Проблем с мъжа ми-не иска да си слага колан

  • 5 576
  • 99
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 13 236
Vache, пробвала съм всичко, само в багажника, дето не съм била. Реши ли организма ми да ми скапе пътуването нищо не може да му попречи. Лекар ми е казал, че има два варианта - пубертета или да стана шофьорка. Едното го минах, другото няма да стане.

Да ти кажа на мен ми става лошо в кола когато гледам надолу, напр. ако чета нещо. Когато не наблюдавам пътя, а само ме лашка колата ми става гадно. Имам колежка, която е така и й помага да се вози отзад и като гледа навън не й е лошо. А в друг транспорт как си?

# 61
  • Мнения: 3 241
И на мен ми става лошо по завои, ако се возя, но ако карам не е проблем.
Обяснението е според мен просто: шофирайки виждаш пътя и завоите и си подготвен за накланянето в една или друга посока, спирането или потеглянето!

# 62
  • Мнения: 12 692
В Клюкарника има тема Как да спрем войната по пътищата. Мисля, че като първо - да спазваме закона. И да даваме пример на децата. Не можел с колан. Аз повече от 10 г. съм карала без колан, ама свикнах. И какво значи - Искали да се заядат, нямал пожарогасител.

# 63
  • Мнения: 118
Правилата не са направени ,за да ни харесват, а за да се спазват!
Като му става лошо ,да не кара.

# 64
  • Мнения: 4 550
Казва, че е по-опасно да си с колан, че може да умреш при инцидент, ако не успееш да се  освободиш и това било доказано.
Глупости на търкалета! Яко те е баламосвал, добре, че не си се вързала. Нали се сещаш, че ако беше 'доказано', законът щеше да бъде променен? И колите нямаше да се произвеждат с колани? Намерил си обяснение твоят мъж, няма що.  Rolling Eyes
А какво ще кажете за пушенето в колите? Колко от вас го правят, докато шофират? Това лято стана зверска катастрофа м/у Созопол и Бургас, шофьорът беше жена, изгоря. По непотвърдена информация, която обаче е напълно възможна, жената пушела и си изтървала цигарата. И се сещате за останалото. Sad Има ли някаква наредба, закон, изменеие или каквото и да е там, свързано с пушенето по време на шофиране?

# 65
  • Мнения: 2 388
Да ти кажа на мен ми става лошо в кола когато гледам надолу, напр. ако чета нещо. Когато не наблюдавам пътя, а само ме лашка колата ми става гадно. Имам колежка, която е така и й помага да се вози отзад и като гледа навън не й е лошо. А в друг транспорт как си?

Единствено във влак се чувствам добре, но не се навивам да пътувам сама, при положение че всички са с коли Confused
На задната седалка определено се чувствам малко по-добре, но има друг проблем, колата ни е такава, че трябва да съм джудже, за да се побера отзад. Simple Smile Или седящият пред мен, трябва да е залепен за таблото.
Общо взето, неприятна работа и за мен и за останалите в колата, които им става зле, при мисълта, че ще пътувам с тях. Tired

п.п. Вземам си бележка след всичко изчетено и утре ще си сложа колана.
И сори, че разводних темата с моя проблем.

# 66
  • Мнения: 958
п.п. Вземам си бележка след всичко изчетено и утре ще си сложа колана.
И сори, че разводних темата с моя проблем.

Струвало си, след като още един човек, ще почне да се вози с колан.   bouquet
Жалко, че мъжете, в това отношение са по-упорити, и като си наумят нещо, иди ги разубеждавай.
Сори за клишето, но съм забелязала, че винаги когато нарушават закона, си имат разумно обяснение защо го правят Simple Smile

# 67
  • Мнения: 4 550
п.п. Вземам си бележка след всичко изчетено и утре ще си сложа колана.
И сори, че разводних темата с моя проблем.
Не си я разводнила, темата е точно за това. И аз се радвам, че още един човек схвана смисъла на коланите и ти пожелавам да пътуваш спокойно и приятно. Посъветвай се с хомеопат за прилошаването, 99% съм сигурна, че ще намериш решение!  Peace   bouquet

# 68
  • Мнения: 3 675
Ще кажа, че наскоро брата на мъжа ми/въпросния, за когото писах в темата/, претърпя катастрофа, на един светофар беше ударен отпред и отзад респективно, хубаво е, че има ербегове и той се е отървал само с уплаха и леко натъртване.Веднага в такива случаи може да се познае дали носиш колан или не, защото излиза някаква част от колана с код/поне при опелите е така/.Така че, няма 5-6 пред полицията /те дори не са викали такава, а се разбрали помежду им/

# 69
  • Мнения: 12 692
С хапчета пробвала ли си?
Голямо значение има и стилът на шофиране - ако е някой джигит на газ-спирачки...

# 70
  • Мнения: 3 675
Обичайна верижна катастрофа при движение с ниска скорост в града, а какво остава по магистралата.

# 71
  • Мнения: 2 388
С хапчета пробвала ли си?
Голямо значение има и стилът на шофиране - ако е някой джигит на газ-спирачки...

Всичко съм пробвала. Пия Диметхидринат, които уж са най - добрите. За утре съм си взела сода, ментови бонбони, дъвки, солети, сухари. Въпреки всичко от днес корема ми е свит, при мисълта, че ще пътувам. Tired
За стилът на шофиране, права си. Затова пътувам само с определени хора, което до някаква степен облекчава положението.
Пълна лудост е, за съжаление.

# 72
  • Мнения: 4 550
Въпреки всичко от днес корема ми е свит, при мисълта, че ще пътувам. Tired
Това също оказва влияние - предварителната настройка.  Wink

# 73
  • Мнения: 2 388
Въпреки всичко от днес корема ми е свит, при мисълта, че ще пътувам. Tired
Това също оказва влияние - предварителната настройка.  Wink

Знам, ама е по-силно от мен. Като знам какво ме чака...

# 74
  • Мнения: 12 692
Тя темата верно се отклони, ама защо не станеш шофьорка.

Общи условия

Активация на акаунт