Проблем с мъжа ми-не иска да си слага колан

  • 5 570
  • 99
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 13 236
Не се сещам. В първият си пост написах, че не съм шофьор и не съм наясно с правила и последствия.
Затова и попитах. Получих смислени отговори, като например отговорността на управляващия МПС за мен.
Отговориха ми, че застрашавам собствения си живот ( това си е мой проблем )
Както и че обществото ще бъде финансово ощетено, ако стане нещо с мен.
Щом има закон, коланът трябва да се слага, ако не, да се носят последствията.

Изобщо няма начин да кажеш, че не познаваш закона, защото ТРЯБВА да го познаваш. Ти си участник в движението, независимо дали си шофьор или пешеходец, или пътник  Wink Това е! Непознаването на законите не е причина за тяхното нарушаване. Глобите важат за всички. Освен това по медиите се шуми достатъчно точно по тия въпроси и най-накрая водача на автомобила е длъжен да ти каже за колана. Подозирам, че много добре знаеш всичко, но по някаква причина не желаеш да слагаш колан.

А искам да коментирам и един постинг друг дето шофьора бил имал стаж 2-3 г., т.е. от толкова имал книжка... Добре де, по-разбираемо е старите шофьори да се чувстват зле с колан, защото не са слагали или са ползвали ония ужасните на Жигулките дето не са инерционни. Ама странно ми е как шофьор с книжка на 2-3 г. не го слага, трябва вече да му е навик!
За сведение аз се возех с колан до края на бременноста си. В повечто държави бременността не е причина да не се слага колан. Има си начин как да се постави безопасно. А само като си представех как при по-рязко спиране корема ми се забива в таблото и лошо ми ставаше Confused

# 46
  • Мнения: 2 388
Изобщо няма начин да кажеш, че не познаваш закона, защото ТРЯБВА да го познаваш. Ти си участник в движението, независимо дали си шофьор или пешеходец, или пътник  Wink Това е! Непознаването на законите не е причина за тяхното нарушаване. Глобите важат за всички. Освен това по медиите се шуми достатъчно точно по тия въпроси и най-накрая водача на автомобила е длъжен да ти каже за колана. Подозирам, че много добре знаеш всичко, но по някаква причина не желаеш да слагаш колан.

Разбира се, че знам, че трябва и е задължително да слагам колан. Още повече, че в момента, който седна светва нещо, че трябва да го сложа.

Ама нали се сещаш, че ако аз шофирам и се ударим някъде и на теб ти се случи недай боже най-лошото, аз ще лежа в затвора   Wink Да, живота си е твой, обаче в моята кола аз нося отговрност И за него Simple Smile Защото доколкото имам спомен шофьора също отнася глоба ако в колата има пътници без колани

Ето тази част от поста ти не ми беше известна, колкото и невероятно да ти звучи.

Винаги съм смятала, че отговорността е изцяло моя.
И да, има причина да не слагам колан. Всяко по-дълго пътуване за мен е обикновено един малък филм, съпроводен с безкрайно повръщане, въпреки приетите хапчета. Коланът само утежнява положението, като ми притиска корема и предизвиква нови и нови позиви.

# 47
Става въпрос за колан, докато шофира.Вече 2ри път от КАТ го хващат без колан.Не стига,че имаме глоби за плащане, ами се притеснявам да не му вземат книжката.Но той пак си кара колата по стария начин, с оправданието, че всеки карал така, било въпрос на късмет дали ще те хванат "куките" или не?Писна ми да му правя забележки и не разбира човека и това е.Аз например си слагам колана веднага след като се кача в колата, по какъв начин да го накарам да си го слага? Rolling EyesМоже на някои от вас темата да ви се струва тъпа, но аз вече не издържам да плащаме глоби за такива "дребни"провинения.Като се изключи това, той кара внимателно, но за нас късмет все на едно и също място ни спират. #2gunfire и то късно вечер.
    Съчувствам ти, мила.Ами все едно аз го пиша това ooooh!А моя е и професионален шофьор.Но заради тоя си инат изгуби  повечето си точки.Още едно провинение и  не виждам как ще си вади хляба.Най-после се съгласи да слага колан, но  го е ограничил с един стопер, за да не му стягал и да не му пречел.Казва, че е по-опасно да си с колан, че може да умреш при инцидент, ако не успееш да се  освободиш и това било доказано.Но  закона си е закон и глобите  не са малки.
  Аз от друга страна не мога да шофирам без колан.Да, пречи ми,но  пък ако не го сложа съм като гола и ми е неловко.Кой да ти каже кое е по-добро newsm78 Полицаите не питат, а глобяват.Само сърдечно болните , мисля и бременните имат право да се возят и карат без.

Последна редакция: чт, 02 окт 2008, 20:50 от gerik

# 48
  • София
  • Мнения: 13 236
Ама нали се сещаш, че ако аз шофирам и се ударим някъде и на теб ти се случи недай боже най-лошото, аз ще лежа в затвора   Wink Да, живота си е твой, обаче в моята кола аз нося отговрност И за него Simple Smile Защото доколкото имам спомен шофьора също отнася глоба ако в колата има пътници без колани

Ето тази част от поста ти не ми беше известна, колкото и невероятно да ти звучи.

Винаги съм смятала, че отговорността е изцяло моя.
И да, има причина да не слагам колан. Всяко по-дълго пътуване за мен е обикновено един малък филм, съпроводен с безкрайно повръщане, въпреки приетите хапчета. Коланът само утежнява положението, като ми притиска корема и предизвиква нови и нови позиви.

Не, не ми звучи невероятно! Повечето нешофьори изобщо не познават правилника, а трябва! Wink
Мисля, че ако се возиш на задната седалка ще повръщаш по-малко. Това са мои лични наблюдения и се надявам този съвет да ти помогне... ако не си пробвала де...  Wink Много е гадно иначе това, разбирам те!

# 49
  • Мнения: 606
Егати проблема. Като има пари и време за висене по опашки в КАТ, да не си слага. Другото е по-лошо. Че колана предпазва не само от глоби. Казват, че при тежка катастрофа с колан си по-красив труп.

# 50
  • Мнения: 2 563
Правилно сложеният колан въобще не притиска стомаха. Долната част се слага през пубиса, а горната минава върху гръдната кост и под ръката.

# 51
  • Мнения: 46
Правилото да се кара с колан е абсолютно неуместно. Това, че шофьорът е без колан, не го прави опасен за околните водачи. А всеки сам избира как да се грижи за собствената си безопасност. Тогава да ни задължат да се връзваме като излизаме на балкона, за собествена безопасност. Доколкото ми е известно, в Англия такъв закон не съществува под предтекст, че никой по никакъв повод не може да връзва свободния английски поданик. Освен това, статистиката сочи много висок процент случаи, при които именно заради това, че пострадалият в катастрофа е бил с колан и не е могъл да се освободи от него своевременно, той загива. Затова закопчаният коланът е нож с две остриета,  понякога спасява, понякога е фатален. Познавам майки, които носят в себе си ножчета, за да могат да прережат коланите на децата си, в случай, че стане катастрофа и не могат да ги измъкнат.
И още нещо - далеч по-опасно е да пушиш, ядеш сладолед, говориш по телефона, четеш вестник и т.н., докато шофираш, защото тези дейности наистина могат да те разсеят и да предизвикаш ПТП.

# 52
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
предлагам ти да направиш един малък експеримент преди да говориш глупости.
вземи една кола от от моргата (и без айрбег) за проба и се пусни по нанадолнище с ... 40 км/ч и се шибни в някое дърво. тогава ще разбереш за какво става въпрос.

Последна редакция: пт, 03 окт 2008, 09:50 от Labrador

# 53
  • Мнения: 7 008
Знам че има такива хора, но не мога да си го представя...Аз лично слагам колан дори когато съм на задната седалка.
Мъжът ми също е млад шофьор - има книжка от година и половина, кара от март тази година, никога не забравя да сложи колан, не говори по телефона в колата и прочие...Струва ми се ненужно да си рискуваш така лесно живота.

# 54
  • Мнения: 2 229

Е, ти се оля и говориш пълни простотии! ooooh!
Те тия колани за какво са ги измислили изобщо, след като само пречат?!?! Да ни е гадно и да ни глобяват, знаех си! bowuu

gitadam, извинявай, но мъжът ти е инат и се превзема. И баща ми (а съм сигурна и 90% от хората) караше без колан, преди да започнат да глобяват, но се научи да си слага.

Ти заедно с мъжа си ли пътуваш винаги? Или поне често? Ако си с него, казваш, че няма да тръгнеш докато не сложи колан! Naughty
Той само за глобите ли е? ooooh! Обясни му какви може да са последствията за него, и че не, катастрофите не се случват само "на другите" и с нищо не е застрахован. Абсолютен каприз и прищявка е неговото.

palavata_monahinq, поне като не си с колан, не пътувай на предната седалка, там е най-опасно!
Нали му викаха някъде "dead person's seat". Laughing

# 55
  • Мнения: 22 530
Ако е шофьор от 2-3години то задължително и на шофьорските курсове е бил с колан, не виждам как не са му изградили подобен навик. Това за мен е глезотия и лигавщина на голям човек. А това, че коланът пречел са пълни глупости, освен ако не знаеш как да си го сложиш.
По-новите коли имат система за предупреждение, която пищи, трака и всякакви от сорта ако не си сложиш колана. А те са толкова дразнещи, че на 1та минута откачаш и си слагаш колана ако си го забравил.

# 56
  • София
  • Мнения: 13 236
предлагам ти да направиш едиммалък експеримент преди да говориш глупости.
вземи една кола от от моргата (и без айрбег) за проба и се пусни по нанадолнище с ... 40 км/ч и се шибни в някое дърво. тогава ще разбереш за какво става въпрос.

Възпитанието на свободния английски поданик изобщо не му позволява да прави подобни неща...  Joy Joy Joy

# 57
  • Стара Загора
  • Мнения: 72
....

Последна редакция: пт, 03 окт 2008, 10:18 от Tisho_P

# 58
  • Мнения: 958
palavata_monahinq , много ти е неприятен проблема Sad.
братовчедка ми е така, и винаги сяда отзад, даже в колата на мъжа си. Казва че и е по добре.

otoketo  #Crazy, този закон, не са го измислили в БГ, ако беше така, както казваш, за свободният английски поданик, щеше да се произвежда автомобил без колан, защото самото наличие на такъв, ранява аристократичната му душица.
В Англия карат с колан  Peace

# 59
  • Мнения: 2 388
Не, не ми звучи невероятно! Повечето нешофьори изобщо не познават правилника, а трябва! Wink
Мисля, че ако се возиш на задната седалка ще повръщаш по-малко. Това са мои лични наблюдения и се надявам този съвет да ти помогне... ако не си пробвала де...  Wink Много е гадно иначе това, разбирам те!

За тези думи ти благодаря! Hug
Колкото до останалото, наистина тази тема за пръв път ме накара да се замисля, че освен глобите може да има и утежняващи вината последствия при инцидент за шофьора.
Незнанието по този въпрос си е изцяло за моя сметка, разбира се.

Vache, пробвала съм всичко, само в багажника, дето не съм била. Реши ли организма ми да ми скапе пътуването нищо не може да му попречи. Лекар ми е казал, че има два варианта - пубертета или да стана шофьорка. Едното го минах, другото няма да стане.

Общи условия

Активация на акаунт