Отношение в офиса.

  • 2 394
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Защото от жена не става шеф!!! От жените става добри чиновници - това кафенца, това интрижки, това дрехите на другите.... А отностно поста на дани-77 - ами защото шефа ви няма за цел да развива фирмата ...

# 16
  • Мнения: 1 447
В нашата фирма почти всички шефски постове се заемат от жени. Само изп.директор е мъж. Според мен обобщенията са неуместни.
Ами нормално е да има и такива фирми,но са много малко.

# 17
  • Мнения: 5 647
Защото от жена не става шеф!!! От жените става добри чиновници - това кафенца, това интрижки, това дрехите на другите.... А отностно поста на дани-77 - ами защото шефа ви няма за цел да развива фирмата ...

Колко старомодно мислене...

# 18
  • Мнения: X
Защото от жена не става шеф!!! От жените става добри чиновници - това кафенца, това интрижки, това дрехите на другите.... А отностно поста на дани-77 - ами защото шефа ви няма за цел да развива фирмата ...

Колко старомодно мислене...
Аз съм отворен човек и честно преди да започна да работя сериозни работи съм си мислил, че става от жена шеф, но вече мога категорично да заявя нито шеф става нито ръководител!!!! Сега докато пишех си припомням за всички познати жени ръководители които познавам или съм имал - ами не стават! сори но е така... иначе не ми пречи да сте еманципирани, но разликата в половете не е само физическа и дори лично за мен е необяснимо защо не ви се отдава на жените да ръководите....

# 19
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Зависи от работата, явно. Аз съм работила с повече мъже, но "главните" в повечето случаи са били жени.
Аз имам други впечатления, Сидеров.  Peace Във всяко стадо си има мърша, казват.

# 20
  • Мнения: 2 584
защото повечето жени като станат шефове си мислят че са хванали бога за шлифера, лични наблюдения от една бивша и една действаща шефка ( не се знае до кога) изживяват се като господари в офиса и се държат едва ли не са единствените шефове, предната собственика я помоли да ( напусне) за три месеца се самозабрави, сега се чудя колко време ще и даде на новата

# 21
  • Мнения: 77
ох, защо толкова агресивно са се изказали почти всички?! изядоха я с парцалите авторката, а пък аз никъде не видях нещо толкова фрапантно да казва. еми не обичам хората да ги разделям по полов признак, и жените и мъжете, които са (ми били) шефове, си имат положителните и отрицателните черти. има си шефове, които стават, и такива, дето не стават. аз се опитвам да си развивам професионалните качества, а това мъж ли съм, жена ли съм няма никакво значение за мен и за шефовете ми. надявам се, че за подчинените ми (и мъже и жени), също.

с.

# 22
  • Мнения: 410
Сидеров, Сидероооов, загиваме, вярно е, но само на теб ще го кажа, под сурдинка. Как се зарадвах, че "си ме разбрал"! Тъкмо ще ме вземеш при теб да "се развивам", като остана без работа, нъл' тъй, Сидеров, пардон, шефе?

# 23
  • Мнения: 57
сега ще ме изядат всички с парцалите, но сидеров май казва нещо вярно. от моя опит мога да споделя, че най-ужасният ми шеф беше жена, а най-готиният- мъж. и мисля, че разликата беше точно в злобата и дребнавостта на едната и пълното разбирателство и абсолютна човечност на другия (все пак човекът и той има семейство и две деца и не гледа на жените като на по-долна категория служители).
на авторката мога само да пожелая да не става никога интригантка и завистлива като бившата ми шефка, за която говоря.  Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 3 099
Авторката, можеш да подскачаш от радост само ако заплатата ти е над 2,000 лв. Ако си късаш нервите като шеф на отдел за 600 лв - нямаш причини за радост, да знаеш. Особено във вашия бързооборотен сектор...

Всички други квалификации и обобщения са мега... неподходящи.

# 25
  • София
  • Мнения: 175
Колкото и да е кадърна една жена на шефска позиция, колкото и добре да се справя, тя винаги ще бъде обсъждана и критикувана, а постиженията й - принизявани. И от колежките, и от колегите си. Обществото ни е все още патриархално. Затова според мен жените - шефки трябва да се стараят два пъти повече от мъжете на подобни позиции, за да получат еднакво отношение и признание. На пусналата темата пожелавам успех.

# 26
  • Мнения: 77
Авторката, можеш да подскачаш от радост само ако заплатата ти е над 2,000 лв. Ако си късаш нервите като шеф на отдел за 600 лв - нямаш причини за радост, да знаеш. Особено във вашия бързооборотен сектор...

Всички други квалификации и обобщения са мега... неподходящи.

хората наистина ли си мислят, че тези, които вземат над 2,000 лв "подскачат от радост" поради тази причина?!

с.

# 27
  • Belgium
  • Мнения: 7 731

хората наистина ли си мислят, че тези, които вземат над 2,000 лв "подскачат от радост" поради тази причина?!


soniacat не само си го мислят, ами считат, че тези, които взимат над 2 000 лева нямат никакви проблеми  Mr. Green

# 28
  • Мнения: 77

хората наистина ли си мислят, че тези, които вземат над 2,000 лв "подскачат от радост" поради тази причина?!


soniacat не само си го мислят, ами считат, че тези, които взимат над 2 000 лева нямат никакви проблеми  Mr. Green

...уау Crazy

с.

# 29
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
с всичките му съпътстващи задължения и отговорности покрай тях и целия дом като цяло

За тази цел си има домашни помощници.
За кое? За уюта и топлината, които внася помощницата грижейки се за децата, за това, че ги възпитава и учи на много неща, че излиза с тях, че подготвя почивки, че прекарва романтични вечери с мъжа на семейството? За какво точно е домашната помощница - да отменя изцяло жената от дома й ли?
Хубаво е, че има дом. помощници, но те не са за всичко. А в цитата става дума за "всичките му съпътстващи задължения и отговорности".

По темата имам въпрос: Как стигна до този пост? Разкажи малко, сподели опит.
В нашата голяма фирма има доста жени на ръководни постове, някои от тях са много добри и вярвам, че честно са си извоювали позицията, но има и ... например любовници...

Общи условия

Активация на акаунт