В Дюканския отряд никога не чувствам глад - 127

  • 37 089
  • 958
  •   1
Отговори
# 885
  • Мнения: 135
Значи проблема ми е следния-в къщи е се задържат режимните ми канелени сладки за дълго.Мъжа ми опустошава всичко и сега и ме кара всяка вечер да му правя по една тава Shocked с около 150 гр трици.Започнах да се замислям това няма ли да му навреди,като освен това той яде само салати и сирене основно.Казах му,че триците " обират" и полезните витамини и минерали,но той не ме чува.Сега протестирам и не правя сладки.Направих си снощи режимен хляб.Само,че той и него изяде. #2gunfireЧе,въпроса ми е според вас по колко трици може да консумира човек ,който не е на Дюкан и те да не му навредят?

# 886
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Първо с хвалбите -първия ден цъ ,но таз заран -2  bowuu
Настигам съни и перлита   Laughing
татитче- не си намерих извара снощи та още се облизвам по тази торта..днес обаче няма да и простя  Hug
за триците -мойте са 3 равни лъжици, което си е 1 и 1/2 с връх  Joy..не смятам че трябва да се намали дневния прием  Peace
кри- не мога да повярвам, че не си яла риба преди години ..аз тук се вманиачих просто -сьомга ,херинга, пастърва, скариди ,миди, раци...  Crazy

# 887
  • Пловдив
  • Мнения: 14 093
Браво на новите стари Дюканки, шеметно вървите надолу   bouquet
Браво и на останалите свалили!   bouquet

Момичета, има нещо, което трябва да обсъдим - какво да пиша за триците в първия пост при сегашното положение.  Thinking

# 888
  • София
  • Мнения: 993
tazi sa6tata Виж тук!
"Една супена лъжица трици тежи малко повече от 12 грама. Ако когато поемат течност, триците увеличат обема си примерно 25 пъти, теглото на една супена лъжица ще достигне 300 грама. При 3 лъжици на ден това прави 900 грама, тоест близо килограм, запълващ значителна част от стомаха."
Прави еднократни дози кекс или друго за двама ви с по три супени лъжици!Това с тавите кекс го забравете!

# 889
  • Варна
  • Мнения: 2 761
Ако не ме лъже паметта, бяхме решили, че 1 с.л. е 7-9 грама. Кви 12?  Shocked
Според мен трявба да си остане 3 равни с.л.

# 890
  • Мнения: 3 640
Ехааа, отбор рекордьорки сме ние. Браво, ДеаткаHug  smile3501

Вещи, благодаря!  Hug Heart Eyes Да си кажа за триците: аз все пак си мисля, че това объркване настана заради грешки в превода, защото, доколкото си спомням, и при директните включвания човекът обясняваше за триците, както си го знаем ние - както е дадено в първата книга. Освен това, една камара народ успяхме, следвайки схемата с 3 с.л. трици от 1-вия ден на режима или постепенно въвеждане на триците за хора с по-чувствителни стомаси, но в рамките на първите седмици. Това е. Аз съм за 3 с.л. на ден.  Peace

# 891
  • България
  • Мнения: 92
Ето ме и мен с отчета: 2 дни на П и и 5ПЗ  с резултат - 2 кг. Всъщност тези 3 кг в 4-та ги сложих защото не ядох месо, просто не ми се ядеше в жегите, но сега си влязох в ритъма,защото имам Вас-сговорна дружина newsm44
Звездопад сладурано благодаря ти но,що се плезиш бе Hug
Филюдка много съжелявам и  ти съчувстваме, коварно е това с болестта, но направете консулт с още специалисти.Стискам палци!
Злати, Dark Passion Успех! На точното място сте,само бъдете упорити!
Боби какво бабче си ти бе? Толкова си млада и сладка, да сте живи и здрави!
Бърди успех с бизнеса, както си упорита с Дюки, такава си остани!
Сънче,Перлитка Hug Пиленце,Дорчето,Деатка,Вещи,Nayla Радвате ме сладуранки! smile3501
Кри  HugБачи HugТатит HugСлабето HugРивелката HugНелката HugДорчестър HugК.Савова HugДиа-Радиусче HugФоли HugДарчето HugРосчето HugЦветито HugАбра HugИграчка HugЧервенокоска HugЦоци Hug Настето и всички смели и упорити момичетаОбичкам Виииииииии
  love001  love001  love001
Ако изпускам някоя сладуранка  dohсъм извинена заради твърдото ми Евро и изядените чували с трици  smile3521
Усмихвайте се и се обичкайте за да сте красиви и здрави newsm51
Вещи Шефке и аз съм твърдо за 3 супени лъжици трици, от първия ден съм с тях 10.02.2008г. придържам се към първата и единствена книга за мен /зелената/  на д-р Дюкан!

Последна редакция: ср, 08 окт 2008, 15:44 от Nelina

# 892
  • Пловдив
  • Мнения: 819
Здрасти банда   bouquet.
Днес освен ,че съм затрупана с работа и цял ден се ядосвам ,че не мога да намеря рецептата за канелените бисквити  newsm78. Ама съм и аз  Rolling Eyes . Помагайте моля ви , че умирам за нещо сладко . Иначе твърдо 58 кг съм вече  Peace и съм на ПЗ та тази вечер ще правя пълнени чушки с яйца и извара  Joy за цялото домочадие .  Цунки  Heart Eyes и гуш  Hug

# 893
  • Мнения: 784
Вече 3 дни съм на диетата. Продължавам да чета де що пише из форума за нея, но книгата още не съм я намерила. Бихте ли ми разяснили следните моменти:
1.В темата с рецептите, в червените рецепти (т.е. за първата фаза) има разни съставки като лук, кисели краставички?! Допускат ли се действително за ударния протеинов етап или не?
2.В първия етап, освен триците има ли нещо друго, което да подпомага акането (с извинение) - парафиновото олио разрешено ли е за първия етап и как точно се консумира за горепосочената цел?

# 894
  • София-Младост
  • Мнения: 23 377
Nelrin
Здрасти банда   bouquet.
не мога да намеря рецептата за канелените бисквити  newsm78. Ама съм и аз  Rolling Eyes . Помагайте моля ви , че умирам за нещо сладко .
Заповядай

И един лаишки въпрос от мен...кайма от коя част на телешкото взимате...т.е. искате да ви смелят в магазина?

# 895
  • Мнения: 17
Здравейте Момичета и момчета,
Не сам писала отдавна но ви чета редовно. Да се отчета скоро направих два месеца с режима и резултата е -9 кг!!! Много сам щастлива още повече че си влизам във всички стари дрехи и дори си мисля че ми седят както когато бях на доста по малко килограми. А относно килограмите купих си нов електронен кантар и той ми показа с 2 кг повече от стария ама какво да се прави. Важното е че самочувствието ми се върна и мотивацията е на 6 и ще преборя и останалите килограми:)

До Орелия (или който има новата книга), опитах се да намеря книгата за триците на френски да си я купя че скоро няма да се прибирам но не намерих нищо подобно да е излизало във Франция. Може ли да погледнеш какво пишат за оригинално заглавие в твоята? мерси много

Лек ден на всички

# 896
  • Бургас
  • Мнения: 1 273
Здравейте,дюканки!
Скоро не съм писала,но ви чета редовно.При мен третата фаза си върви,поуспокоих се,задържам си постигнатите килограми.Веднъж дневно ям по нещо извън режима,не съм правила гала,но и протеинов ден не съм.Иначе-мляко с подсладител и нес-кафе,трици с прясно мляко за закуска,по едно кисело от режимното на ден.Прияжда ми се нещо забранено,но се удържам.Алкохола изобщо не ми е проблем-пия кола лайт в промишлени количества и много вода.

# 897
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
вещи - според мен да си остане ДО 3 равни с.л. на ден за 1 и 2 фаза пък за 3 и 4 може и да са с връх
Все пак като преевждахме рецептите от френските сайтове и там за 1 и 2 фаза си бяха 3 с.л. триците  Wink

# 898
  • Мнения: 831
Вещи  Hugмойто мнение е да пишеш от две до три лъжици
пожелание.Така всеки е освободен да прави каквото си иска с триците.
В началото на режима аз специално карах на две лъжици,докато ми привикне стомаха
и после минах на три.
Нелинкатаааа    love001 похвал Party
Перле,Сънче,Деатка,Пиле,Нелка Flutter Heart Eyes
И ви следя да знаете Joy Joy Joy

# 899
  • Пловдив
  • Мнения: 819
Nelrin
Здрасти банда   bouquet.
не мога да намеря рецептата за канелените бисквити  newsm78. Ама съм и аз  Rolling Eyes . Помагайте моля ви , че умирам за нещо сладко .
Заповядай

И един лаишки въпрос от мен...кайма от коя част на телешкото взимате...т.е. искате да ви смелят в магазина?

 newsm20 Ще черпя  Hug

Общи условия

Активация на акаунт