Имам питане за часа на прибиране в яслите

  • 3 125
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 708
В нашето ОДЗ в яслата децата са взети до 16.45 и затварят  #Crazy Да ме извинят, но скоро няма да мога да си взимам детето в такъв безумен час, несъобразен с работещите родители, но съобразен с интересите на сестрите в яслите.
stassi браво за ваша ясла  Peace , така трябва да е навсякъде
dididid това е ужасно, горкото детенце, какво ли му е било след приказките на сестрите

# 16
  • Мнения: 9 814
Начин да разкарат децата по-рано за да си починат.
И какви са тези часове като 16 или 16 и 45.
Кой работи до такива ранни часове?
Тълпи от недоволни родители искат децата им да намерят място в държавна ДГ, а половината от тях са впрегнали разни лелки и бабки да им вземат децата още към 16 часа.

# 17
  • Мнения: 161
................................ В 17.20 звънят от ДГ и се чува: мамо, ти забрави да ме вземеш". Използвали детето, което ще разчувства майката, а не се обадили самите учителки.
П.п  работно време - до 19 часа
Е, точно от това ме е страх най-вече. Настройват се срещу децата, които ги вземат късно, въпреки че е в рамките на регламентираното им работно време. А колко от вас, мили родителки, си тръгват от офиса половин или дори цял час по-рано само, защото нямате клиенти в края на работния ден?!
Имало, нямало деца, според мен, персоналът трябва да си е на работното място до указания час, но без това да създава негативно отношение към дечицата ни или още по-лошо -те да бъдат манипулирани.

# 18
  • Мнения: 3 695
Хрумна ми нещо - другия път като ти кажат, че детето ти се стресира и т.н., че не идваш да го вземеш рано, кажи им, че детето се чувства прекрасно в яслата, а и ти си спокойна, тъй като си го оставила в добри ръце, на квалифицираните им грижи.  Laughing Ако не помогне, няма да навреди.  Peace

# 19
  • Мнения: 2 312
Много неприятно!
На входа на нашата градина има залепено работно време до 18.30ч.
Устно са ни предопредили,че е желателно децата да са взети до 18.15ч.

# 20
  • София
  • Мнения: 408
И при нас проблемът е същият. Детето трябва най-късно до 6 де е взето, мъжът ми го взима в 17.30 и е последен.
Та а з си мисля не сме ли ние, родителите, виновни за това положение. Ние се оставяме да ни манипулират, бягаме от работа или ангажираме други хора или баби, за да могат децата да освободят яслата до 18.00, при работно време до 19.00. Представети си, че и вие в сферата която работите разгонвате клиентите си към 17.00, при работно време 19.00ч ами вашите работодатели биха ви уволнили.
И друго - при наплива за детски градини, оставам с впечатление, че много родители, които не работят просто са искали да си починат от децата, а не защото са имали нужда.

# 21
  • Мнения: 23
Айде едно мнение от "другата страна". Работя в градина, която е отворена до 6. Ами има деца, стоящи от 7 сутринта, до 6 вечерта. Thinking Как да накараш едно малко дете да стои мирно толкова часа? Thinking Това го изнервя и то хленчи непрекъснато. Tired Да не говорим, че има студени или горещи дни, през които не се излиза навън. И когато учителките са нарочили някой от родителите не мислете, че ще  карат детето да манипулира собственните си родители. Naughty Това дете обикновенно не играе, защото е наказано... или не обядва. Ако забележите дете, седнало настрани с една играчка, не мислете че е по желание.  NaughtyОбикновенно:" Така се разкрещях и ги наврях...." еди къде си, играе лоша шега на детето .А за децата, деня в градината наистина е дълъг. Има хлапета които не плачат-просто стоят и гледат тъжно през прозореца. Sad  Нагледала съм се на какви ли не-крещящи, ревящи, доволни, недоволни и т. н. Истината е, че всяко чака мама или тати и е нещастно, когато те се бавят. Sad И защо все учителите да са виновни? newsm78 Дете с много висока Т и никой от родителите не идва...Не мога да го отделя и да стои само. Оказва се заразна болест. Познайте колко деца вече са болни? Аз също.Заради безотговорността на кого? Нали все пак има две страни медала! Както за учителите. Така и за родителите.

Последна редакция: сб, 04 окт 2008, 06:51 от sinna

# 22
  • Мнения: 1 240
Айде едно мнение от "другата страна". Работя в градина, която е отворена до 6. Ами има деца, стоящи от 7 сутринта, до 6 вечерта. Thinking Как да накараш едно малко дете да стои мирно толкова часа? Thinking Това го изнервя и то хленчи непрекъснато. Tired Да не говорим, че има студени или горещи дни, през които не се излиза навън. И когато учителките са нарочили някой от родителите не мислете, че ще  карат детето да манипулира собственните си родители. Naughty Това дете обикновенно не играе, защото е наказано... или не обядва. Ако забележите дете, седнало настрани с една играчка, не мислете че е по желание.  NaughtyОбикновенно:" Така се разкрещях и ги наврях...." еди къде си, играе лоша шега на детето .А за децата, деня в градината наистина е дълъг. Има хлапета които не плачат-просто стоят и гледат тъжно през прозореца. Sad  Нагледала съм се на какви ли не-крещящи, ревящи, доволни, недоволни и т. н. Истината е, че всяко чака мама или тати и е нещастно, когато те се бавят. Sad И защо все учителите да са виновни? newsm78 Дете с много висока Т и никой от родителите не идва...Не мога да го отделя и да стои само. Оказва се заразна болест. Познайте колко деца вече са болни? Аз също.Заради безотговорността на кого? Нали все пак има две страни медала! Както за учителите. Така и за родителите.

Публикацията ти няма нищо общо с темата.

# 23
  • Мнения: 5 393
Работното време на градините е до 19:00часа. Обикновенно от 18:30 нататък събират децата в обща група. Никой не може да ме задължи да си взимам детето по-рано. Както аз имам работно време, така и сестрите, лелките и учителките имат такова. Както аз си спазвам моето работно време, така ще го спазват и те. А да се изнудват родители по този начин, като им се натяква, че едва ли не искат да се отърват от детето си за колкото се може по-дълго, е направо отвратително.

# 24
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
В първата ясла, в която ходеше сънът ми работеше до 19ч. След като Ваньо посвикна, постепенно започнахме да изместване часа на вземане малко все по-късно докато стигнахме до 18-18,15. Никога не са ни правили забележка, че отиваме късно. По същото време пристигаха и родителите на още 2-3 деца.
След няколко месеца преместихме Ваньо в друга ясла по-близо до нас. Работното време на тази ясла беше до 18,00 ч. Детето беше вече свикнало и още от първия ден наобед ни върнаха, защото бил спокоен и останал да спи. Същият ден татко му отиде да го вземе малко след 17,00 часа. Дежурната леля веднаха го беше посрешнала с думите, че сме безотговорни, че не мислим за детето, че го стресираме, че то има нужда от майка си от баща си.... Съпругът ми съвсем спокойно и беше обяснил, че и двамата сме до по-късно на работа дори е излязал час и половина по-рано, за да го вземе в рамките на работното им време. Лелята веднага казала, че тогава да идва да го взеема майка му по-рано, да но съпругът ми още по-спокойно и обяднил, че аз работя още по-далеч и по-рано от 19 часа няма начин да пристигна. Лелята не спряла да търси варианти - ами, тогава да идват баба му или дядо му. Съпругът ми отговорил, че те живеят но 250 км. от София и този вариант не съществува. Лелята се оказала много предвидлива - амо, тогава наемете си жена, която да ви го взема по-рано. Вероятно с последно останалото му спокойствие съпругът ми казал, че ако имахме възможност да наемем жена да го прибира, по всяка вероятност намаше да се налага изобщо да посещава ясла и да се запознава с въпросната леля. Категорично заявил на жената, че ние ще правим всичко възможно да прибираме детето от ясла преди края на работното и време и че подмятанията за нашата безотговорност са неприемливи. От този ден нататък винаги сме вземали Ваньо между 17,30 и 18,00 часа. Никой повече не се е опитал да ни направи забележка или да се опитва да манипулира детето. Винаги сме го вземали в добро настроение, в каквото са били и лелите. Като изключим този разговор още през пъвият ден с тази жена, повече не сме имали абсолютно никакви поводи за притеснение. Самата тя се оказа много грижовна. На всички в яслата, включително и на нея съм много благодарна, за грижите, които положиха за него. Просто още от рано успяхме да изясним, че не е въпрос на каприз, а на възможност кога ще пристигенм в яслата. Ваньо вече е първа група, работното време е до 19,00 часа, но аз продължавам да излизам час по-рано от работа, за да го взема около 18. Понякога е последен, понякога е с още 1-2 деца. За съжаление в големия град е трудничко...

# 25
  • Мнения: 23
И специално за Дю, понеже не съобразих, че не всеки може да направи извод като чете...
Детето трябва да се вземе при първа възможност от детската градина. Заради детето, а не заради учителката или лелката .Те така или иначе са на работа до еди колко си часа.

# 26
  • Мнения: 5 468
Детето трябва да се вземе при първа възможност от детската градина. Заради детето, а не заради учителката или лелката .Те така или иначе са на работа до еди колко си часа.
Защо? Детето да не е там на заточение? Нали уж е сред други деца, играе си, има играчки, има програма някаква... или ще представиш картинка, как по цял ден виси на прозореца и страда наистово? Айде де... А майка му да не работи въобще, ако няма баба под ръка ли?
Само стресират родителите!  Close Най-кошмарното ми време беше, когато детето ми ходеше на ясла и търчах след работа да го взема. Сърцето ми ще изкочи от напрежение... На работа бях до 5 (намерена с триста мъки) и все последна я взимах в 5:30-6 без нещо... Но пък не ми се виждаше стресирана... изтичваше с възбудена физиономия от стаята и почваше да ми обяснява нещо.
"заради детето... заради детето", айде всички сме ходили на градини и ясли, пък нямаме някакви психически травми. Ама едно време госпожите им пукаше за децата, а сега на госпожите им пука само за дебелите им задници.
За едно дете е добре да е сред себеподобни, а за една майка - да работи, за да се чувства пълноценна!

# 27
  • Мнения: 1 240
И специално за Дю, понеже не съобразих, че не всеки може да направи извод като чете...
Детето трябва да се вземе при първа възможност от детската градина. Заради детето, а не заради учителката или лелката .Те така или иначе са на работа до еди колко си часа.

Момичето, което е пуснало темата казва, че като свърши работа, тръгва веднага и отива да вземе детето от ясла. Взима го ПРИ ПЪРВА ВЪЗМОЖНОСТ. Но въпреки всичко на нея вменяват вина, че оставя детето си да страда. Е, аман вече от такива, които са от друагата страна.

# 28
  • Мнения: 2 885
Работното време на градините е до 19:00часа. Обикновенно от 18:30 нататък събират децата в обща група. Никой не може да ме задължи да си взимам детето по-рано. Както аз имам работно време, така и сестрите, лелките и учителките имат такова. Както аз си спазвам моето работно време, така ще го спазват и те. А да се изнудват родители по този начин, като им се натяква, че едва ли не искат да се отърват от детето си за колкото се може по-дълго, е направо отвратително.


 newsm10

Нито в яслата, нито в градината от персонала е повдиган въпроса кога си взимам детето. Но и да бяха - веднага бих разговаряла с директорката. Имат работно време и за ДЛЪЖНИ да го спазват. При нас то е до 19 часа както в яслата, така и в градината.

# 29
  • Мнения: 2 197
Работното им време е до 18.00 часа. Всъщност даже до 19.00, но май навсякъде яслите приключват в 18.00.
Иначе тяхното отношение е меко казано пресилено. Аз също взимах дъщеря ми на обяд в началото, но беше само за около седмица, след това имаше още един период за адаптация - след следобедния сън я взимах няколко дена в 16.15, за да свикне. Но пък тя още на втория ден беше "готова" и си я оставих до края. Има деца, които наистина възприемат по-трудно променената обстановка, както и такива, които плачат за мама като се събудят. Моето не е от тях, но може би сестрите се презастраховат по този начин. Доколкото знам навсякъде има период на адаптация. Аз затова я пуснах на ясла два месеца преди да започна работа, точно, за да имаме време да си свикне.

Общи условия

Активация на акаунт