Храна от детска кухня

  • 7 509
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 691
Не взимам от кухня, защото противоречи на принципите ми. Аз също не ходя да ям на стол, а си готвя вкъщи. Затова и детето ми яде домашна храна. Никога не ме е затруднявало да сготвя нещо, което е подходящо за всички вкъщи, а ако не е подходящо - отделно да направя и нещо в малко количество колкото за нас с хлапето (винаги ям същото, което яде той, за да не се чувства изолиран).
Иначе за протокола - мамите в квартала масово взимат от държавната кухня и са доволни.

# 16
  • Мнения: 8 242
Не взимам от кухня, защото противоречи на принципите ми. Аз също не ходя да ям на стол, а си готвя вкъщи. Затова и детето ми яде домашна храна. Никога не ме е затруднявало да сготвя нещо, което е подходящо за всички вкъщи, а ако не е подходящо - отделно да направя и нещо в малко количество колкото за нас с хлапето (винаги ям същото, което яде той, за да не се чувства изолиран).

 newsm74

# 17
  • Мнения: 2 100
От Варна съм, взимам от кухнята, но детето не яде много от нея. Отидохме в Русе за половин месец и се наложи да го запиша там. Ами детето се омиташе всичко от тамошната кухня, направо онемях. Сега се замислям да го спирам до месец-два  Confused

# 18
  • София
  • Мнения: 271
До скоро се хранехме изцяло с готови пюрета на обяд. Според мен това е най-добрия вариант за бебе на годинка-годинка и един-два месеца от гледна точка на качеството и произхода на продуктите, а също и ако не си захранил с някои неща. Като се има предвид ниския бюджет на държавните детски кухни и разбираемото желание за по-голяма печалба на частните, не ми се иска и да си помислям какви продукти използват. След като моя бебешор категорично отказа да яде кулинарните ми изобретения, се принудих да пробвам един ден от частна детска кухня-изяде го, но в общи линии като количество храната беше по-малко от едно купено пюре, а с доставката ми излезе и по-скъпо. Сега вече съм му намерила цаката-докато свикна с вкуса на домашно приготвената храна, предварително му я слагах в бурканче от пюре...От едно готвене му давам два дни - така готвя два-три пъти в седмицата за него(и ние също си ядем от тази храна), а през останалите дни давам готови пюрета с месо, което по-трудно намирам на пазара-заешко,пуешко,някои видове риба...Така ще е поне докато тръгне на детска градина и тогава няма да имам избор какво ще яде там.

# 19
  • Мнения: 5 401
Гласувах с "Друго" и сега обяснявам "какво":
- рядко съм купувала готови пюрета
- записах Каби на частна кухня на 1,3 г. когато започна да яде от всичко и със желание.

Предпочетох частната кухня, заради свободата, която ми предоставяше. Манджата пристигаше в 7,00 сутринта в пощенската кутия и нямах абсолютно никакъв ангажимент. Развявахме се като свободни електрони по цял ден за разлика от родителите, които тичаха до държавната кухня в определен час, в лошо време и т.н. Не бих казала, че бях много доволна към храната, бях просто доволна от разнообразието. Внимавах какво приготвят от кухнята и когато противоречеше на моите разбирания, не предлагах.  Peace

Успоредно с кухнята приготвях храна и за нас, та Каби си ядеше и от нашата манджа, и от кухненската. Тъпчех го постоянно с плодове и пресни зеленчуци, така че се стараех да има винаги от всичко.  Simple Smile

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Приготвям всичко в къщи Peace
Рядко съм взимала готови пюрета

# 21
  • Мнения: 3 695
Като стана на 1 година и 3 месеца започнах да вземам от държавната, доволна съм. Това не означава, че не приготвям и в къщи, разбира се, и готови пюрета давам понякога.  Peace

# 22
  • Мнения: 1 674
няма да взимаме от ДК. Аз ще готвя Peace
И ние така правим

# 23
  • Мнения: 349
С каката съм взимла храна и бях доволна. Сега още ни е рано, но мисля да взимам ако му хареса на Денис.

# 24
  • Мнения: 5 539
От около месец взимам, но напоследък разредих. Честно казано, не съм много доволна. Гозбите са еднообразни. Супите са 2 вида, основното - 5 вида, и всяка седмица се повтаря едно и също. Освен това манджите са много брашнени. А кремовете, тях въобще не ги давам на детето. Всеки ден различен цвят нишесте с благозвучно име: крем Кайсия, крем Киви, крем Ягода Mr. Green
Иначе готвят вкусно, но това не е представата ми за идеалната бебшка храна.
Синът ми, впрочем, също не ги яде мн охотно. По-скоро гледа да си открадне нещо от моята чиния. Умен ми е той още от мъничък Mr. Green

# 25
  • Мнения: 594
Храня Дани с храна от детска кухня (за протока - държавна, тъй като у наше село частна просто няма). Много съм доволна, бебчо също... храната е разнообразна и Дани си я хапва с голямо удоволствие. В кремчетата за следобед често има настъргана ябълка, или банан или праскова (според сезона). Всеки ден ако супата е постна, второто е месно или обратното. Очевидно готвят вкусно, защото всичко се омита  Mr. Green
А тъй като свекърва ми навремето е била домакин в същата ясла, ми е казвала, че за разлика от някой детски кухни, в които се готви с маргарин и кайма, в тази ясла старшата сестра още навремето е "извоювала" задължително да се готви с чисто месо и краве масло.  Hug

# 26
  • Мнения: 349
В различните кухни готвят по различен начин.Надявам се в тази от която мисля да взимаме да е хубава.Ако не има и една частна кухня, ще пробваме и нея.  Аз мисля да се запишеме от сега, защото не се знае кога ще ни дойде редът.

# 27
  • Мнения: 1 277
Аз също бях много скептично настроена към детските кухни. Оказа се, че моя позната работи в кухнята до нас. Разпитах я подробно за хигиената, продуктите и така когато синът ми стана на 1година и 4 месеца започнах да вземам храна от детската кухня. Преди аз това му приготвях храната, дори и готови пюрета купувах рядко.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Взимам му храна от частна кухня, откакто навърши 1,3г. и съм много доволна.

# 29
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Аз също съм вземала храна от детската кухня (държавна, частна няма) в нашия град. Бях доволна. Вики харесваше храната. Менюто беше разнообразно.

Общи условия

Активация на акаунт