Таксите за детски заведения

  • 2 773
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 296
В държавна детска градина ходи моето дете. Не съм плащала допълнителна такса.
PeaceЗа първи път чувам за такива депозити. newsm78

# 16
  • Мнения: 2 312
Не са ни искали депозити.
Таксата на месец ни е 30 лв.

# 17
  • София
  • Мнения: 7 097
Не сме плащали депозит, даже от тази тема за пръв път разбирам, че някъде искат такъв  Thinking

# 18
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Синът ми е за втора година на градина и за първи път чувам за такава практика! Ходи в държавна детска градина.

# 19
  • Мнения: 4 841
Четвърта година синът ми посещава ОДЗ - общинско, в София; за първи път чувам за такъв депозит.

# 20
  • Мнения: 1 237
Ние също платихме депозит в размер на 45 лв.,ходи в държавна градина.

# 21
  • Мнения: 929
Платихме 40лв депозит, това беше на първия ден в който започнаха.

# 22
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ние също нямаме депозит
това което виждам е че май депозита поне за Сфоия не съществува...
нито в яслата, нито в ДГ ни искат епозит - плаща се след изтичане на месеца въз основа на присъствията на детето, като при неизвинени отсъствия се плаща половин такса за деня

# 23
  • Мнения: 85
Не съм плащала за баткото депозит - сега е в четвърта група.
Другата седмица пускам и брат му в същото ОДЗ, но никой не ми е казал за предварително плащане.
Плащаме си в началото на следващия месец за предходния.
Ходят в държавно ОДЗ в София.

# 24
Благодаря на всички,които отделиха от времето си за отговор р на въпроса ми.Моята дъщеря ходи в държавна детска градина,те всъщност са общински яслите и градините.Няма закон,който да регламентира  вземането на депозит.Това става с решение на съответния Общински съвет.И понеже довода тук беше и другите така правят затова се обърнах към вас.

# 25
  • Мнения: 247
Няма закон,който да регламентира  вземането на депозит.Това става с решение на съответния Общински съвет.И понеже довода тук беше и другите така правят затова се обърнах към вас.

Май само във Варна е така (съдя по отговорите).


Този депозит се връща при напускане на детето от детското заведение, а през годините които то прекарва в него се използва, ако родителите примерно закъсненят с плащането на таксата - теглят от депозита и след това пак го възтановяват.

Не е точно така, защото ДЯ или ДГ нямат право да теглят депозита. Изрично са ни го казвали многократно. Затова и ни карат да подписваме декларация, че при три закъснения на плащане на таксата, детето го изключват от детското заведение. Единственото, което ДЯ или ДГ печелят е натрупаната лихва за времето през което детето е било в тях. С депозита се плаща последната месечна такса.
А когато градината излезе  в ремонт и ви се наложи детето ви да посещава друга детска градина (дежурната), също ви взимат депозит. Така веднъж имате депозит от 40лв. в едната градина и още веднъж ви искат 40лв. за другата градина.

# 26
Този депозит влиза в общинските каси,мили мами и нали се сещате кога ще ви го върнат.Точно така на 36.14.2183год.Общините си запълват някакви дупки с тях.Така,че ние сме решили да оспорваме това решение,общините да си намерят друг начин да си вземат таксите за детските заведения.Пък и на фона на проблемите с раждаемостта аз смятам,че това е под всякаква критика.Да не го говорим,че тук в нашия град няма почти никакви работещи фирми и предприятия.Тези,които работят плащат сериозните заплати от порядъка на 250-300лв.Аз живея в гр.Левски.

# 27
  • Мнения: 2 448
За пръв път чувам от темата за такива депозити. За кои градове става дума?  Rolling Eyes
Нашата такса е 40 лв месечно / за пълен месец, изчислява се според посещението / и нищо не съм плащала авансово.

# 28
  • Мнения: 247
Този депозит влиза в общинските каси,мили мами и нали се сещате кога ще ви го върнат.Общините си запълват някакви дупки с тях

Не, не влиза в общински каси.  На мен са ми връщали пари и то не веднъж. Peace

# 29
  • Мнения: 2 084
Като ги записах преди 3 години ни искаха по 7 лв на дете, които щели да върнат когато напускаме. Моите са близнаци - плащам 35 за единия и половината от таксата за другия.

Общи условия

Активация на акаунт