Счупена ръка в ясла-мълчние и безотговорност!!

  • 4 450
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 097
Нати настръхнах, честно, представям си какво ти е минало през главата.
И в нашата детска са бягали деца, през дупка в мрежата, бяха се разхождали из квартала, съблекли се по гащички и се плискали с някакъв варел с вода - Госпожата не беше забелязала че ги няма, когато след около час хора, които ги познават ги върнали в детската.
Госпожата беше пред уволнение, но нищо не стана, защото родителите просто се отказаха да дълбаят, но си мисля - а као нещо с ебеше случило, познавам децата - тогава бяха на 4 години, сами са пресичали доста оживена откъм коли улица ooooh!

Прилошава ми само като чета и си представям. И не са само колите. Като се има предвид какви изроди има и се навъртат около градините. На едни наши приятели дъщеря им разказа как чичкото, дето й говорел на оградата на детската градина повече я обичал от тях...
Ох, извинявам се, че все натам дърпам темата, ама съм толкова афектирана от вчерашната случка...

# 16
  • Мнения: 1 668
На мой познати сина беше с 11 шева на езика и те все още не знаят причината... Оставили детето да стои на една пейка и да чака да го приберат над 2 часа. Накрая се притеснили и го дали на тяхна семейна приятелка, която отидала да вземе нейното. В пирогов са се видели в чудо. Това, което възмути родителите е, че 2 часа са го държали ревящ в двора с висящ и полуоткъснат език без да вземат мерки и да го заведат на лекар. Не намерили за толкова нужно, а сестра нямало. Става въпрос за толкова хвалената държавна детска градина Звънче. Директорката не била уведомена 5 дни след инцидента от учителките, защото те не намерили за нужно. Мисля, че уволниха учителката след инцидента, но моите познати си отписаха детето от там от страх, че това може да се повтори.
Аз да чукна на дърво, но в яслата на малкия са ми звънели дори, че е забелязана голяма синка и се притеснили. Синката си ни беше домашна както се казва, но в интерес на истината дотогава не смятах, че това е нещо, на която трябва да обърна внимание сутрин като го водя и въобще не бях ги предупредила. Много се бяха нашашкали, че ще ги обвиня че е от градината  Joy. А пък моята логика е, че затова са деца - да падат и да се удрят е нещо нормано, но не бих подминала с лека ръка немърливост от страна на персонала и укриване на проблем с цел да не си навлекат беля, както и ненавременно водене на лекар, ако е необходимо, както и неуведомяване на родителите.

# 17
  • Мнения: 130
Не извинявам или защитавам безотговорните педагози е детските ясли/градини. Но майка ми е педагог в детско заведение повече от 30 години и често се случва да ми споделя горчивината от превъзбудени и дори бих могла да кажа леко "луднали" родители". Така например веднъж родител вдигнал скандал, че детето му е било удряно, тъй като имало синини по тялото. И в последствие детенцето признало, че се е збило с друго, тъй като откраднало играчка от него. Помня дори, че една майка беше обвинила заведението, че присвояват вещи от децата и дори беше виказа дознател, тъй като било откраднато златно синджирче и обеци. По-късно споделила с други майки, че  намерила вещите вкъщи, но не отишла да се извини или нещо такова. Та мисълта ми е, че често родителите са прекалено импулсивни. Но иначе ако има причина да вярвате, че в/у детето ви е упражняван тормоз е  редно да гоните интересите си!

# 18
  • Мнения: 1 668
Не извинявам или защитавам безотговорните педагози е детските ясли/градини. Но майка ми е педагог в детско заведение повече от 30 години и често се случва да ми споделя горчивината от превъзбудени и дори бих могла да кажа леко "луднали" родители". Така например веднъж родител вдигнал скандал, че детето му е било удряно, тъй като имало синини по тялото. И в последствие детенцето признало, че се е збило с друго, тъй като откраднало играчка от него.
#Crazy, е като се е сбило с друго значи е удряно и родителят е в правото си да знае за това. Аз лично винаги съм настоявала да знам кога синът ми има конфликти с други деца. Имала съм проблеми от правилото си да не правя проблеми за драскотини и синки и от тогава искам да знам кога и за какво е станал проблем и къде е била учителката в това време. Имам горчив опит

# 19
  • Мнения: 4 195
Teffita не смятам, че някоя от нас би обвинила госпожите, ако стане нещо такова -с чупена ръчичка, синка и тн, защото всички добре знаем, че гледаме по 1,2 деца и при нас също си чупят ръцете, какво остава за 25-30 деца.
Тук става въпрос за това, че се правят на ни лук яли, ни лук мирисали, това е тъпото в случая и смята, че именно заради това трябва да си понесат отговорност.
Моя син беше повръщал един цял ден в детската, никой не ми звъннал - отивам, той посивял, обезводнен - ами луди ги направих и съжалявам, че и жалба не пуснах, защото това е безотговорно. Беше в сборна тогава, но това не ги извинява.
и да, децата имат застраховки - задължителни, по 2 лв е на година, ние от нашата, когато си счупи ръката, въпреки, че не беше в детската взехме 30 лв Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 62 595
С шевове на езика? Как не са видяли? Езикът кърви и боли много.

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Колко деца се падат на 1 учителка? 20-25? Абсурд е аз да успея да опазя толкова, просто е невъзможно....
По темата дъщеря ми падна пред мен и след 2 дена разбрах, че си е разбила зъбчето  Blush

# 22
  • Мнения: 1 364
Случката е неприятна, но неможе за всичко да са виновни учителите. Както съм писала и в други теми, Алекс миналата година падна в градината и си спука китката.
От градината ми се обадиха, обясниха ми как е станало, вземах я, заведох я на болницата...Тогава не се наложи гипс. Стана ми неприятно, но немисля че учителките или лелите имат вина. След това за една година два пъти бяхме с гипс. И двата пъти като падна бях с нея.

Бързо оправяне!

# 23
  • Мнения: 2 018
В темата става въпрос за това, защо не са съобщили на майката, а не защо изобщо се е случило. Госпожите дори отричат да има инцидент. А е факт счупена ръчичка.
Това си е бягство от отговорност.

# 24
  • София
  • Мнения: 17 592
1. Не съм адвокат.
2. Може да успееш, може и да не успееш, но на твое място определено бих опитала.

# 25
  • Мнения: 199
Момичета,балгодаря ви за милите думи и  и за тоа,че взехте участие в темата.Надявам се ,да ви подмине тая беля .А като гледам има и по-лоши истории от нашата,направо ми настръхва косата.
Яслата ще я сменим на 100 %,сега чакаме ред в другата.

# 26
  • Мнения: 7 391
1. Не съм адвокат.
2. Може да успееш, може и да не успееш, но на твое място определено бих опитала.
  3.Имай в предвид,че в съда трябва да докажеш,че ръчичката е счупена точно в детската ясла.Което като чета разказа ти ми се струва почти невъзможно.Ще те питат в колко часа си я взела,в колко си установила и ще трябва минута по минута да ДОКАЗВАШ какво си правила със собственото си дете.Аз съдя болницата ,в която се роди първата ми внучка и лекаря който я изражда и мога да ти кажа ,че след 1-2 месеца детето става на 6 години / делото водя от 10-дневната и възраст/ и искаха да доказвам КОЙ точно лекар е бил на смяна и отлагат делото нямам идея вече за кой път. Налагаше се да се правят експертизи , също не си спомням колко пъти за ОЧЕВАДНО нещо.Наложи се да търсим доказателства едва ли не за всяка минута от работното време на доктора,нещо ,което според мен не е нужно,при раждане на доктора работата му е да изражда.Да,ама - НЕ! Така,че много нерви коства подобно дело.
           Дано на малчуганчето му мине бързо и да не е тежко счупването.А решението какви действия да предприемеш си е лично твое.За себе си така съм решила и ще продължавам без да се отказвам,но не плащам на адвокат ,защото дедито ни е такъв.При теб обаче ще се натрупат и разходи.Каквото и да решиш успех! Peace

# 27
  • Мнения: 3 695
Направо ме втрещи тази история. Ще ми се да вярвам, че не са разбрали, че си е счупило ръката детето, защото да стоят и да си траят, без да предприемат нищо с опцията да се усложнят нещата, си е направо немислимо. Tired
Бързо оздравяване на детенцето!  bouquet

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 5 642
Аз имам проблем с Иван. От седмица е на градина много му харесва, но нито яде, нито пие вода. Вчера беше учас. Унесен, бял, летаргичен. Проверих му чашата с вода - пълна. Не беше накапан - не е ял. Много се притесних. Какво да правя? Говоря му, че трябва да пие вода. Показвам му къде му оставям чашата. Притеснено ми е много. Като питам дали има проблем, казват, че няма. Питам яде ли, казват, че яде...незнам какво да мисля.

Последна редакция: чт, 13 ное 2008, 12:36 от Sesana

# 29
  • Мнения: 544
В никакъв случай не защитавам персонала, но ми прави впечатление, че дори майката не е видяла веднага счупената ръка. А там групата е 20-25 деца. Наистина не им е лесно, но реакцията им не одобрявам.

Общи условия

Активация на акаунт