Проблем - пишка на тоалетна, но ака в памперса

  • 19 577
  • 149
  •   1
Отговори
# 105
Здравейте момичета!
И ние имаме същият проблем. Синът ми е на 3г.4м. и по никакъв начин не желае да ака или пишка извън памперса. Иначе е с гащи, но когато му се върши нещо, просто започва за плаче за памперс... Пробвали сме всякакви знайни и незнайни методи и .... нищо. Всичко започна миналата година в яслата, когато се е наакал и явно са му се скарали жестоко. После два месеца имаше страхотен запек, който оправихме много трудно. Явно това го стресира. Ситуацията е много сложна, защото и в градината не го искат с памперс и затова съм принудена да си го прибирам на обяд. Колкото и да ми повтарят, че сам ще си покаже кога е дошъл момента за махането на памперса, аз вече не вярвам. Приемам всякакви съвети и критики, пък дано и ние да открием верният подход.

# 106
  • Мнения: 79
Мисля, че ИраМира ти е дала добър съвет.Не го пришпорвай по никакъв начин.Все пак и това преминава, не е голям проблем , нали.Обръщай го на игра и не допускай детето да се чувства принудено да го прави така.
При нас нещата приключиха от раз, детенце само ще се отпусне и няма да имате проблеми  bouquet

# 107
  • Мнения: 314
Здравейте!Имам следния проблем със сина ми,който  е на 3,5год.Категорично отказва да ходи по голяма нужда на тоалетната,а всеки път,когато му се доходи,ми казва да му сложа памперс,свършва си работата и махаме памперса.Иначе за пишкането няма проблем.Научи се направо на тоалетната с детска поставка.Сега дори купихме и гърне,защото той каза,че ако има гърне ще ходи там,но уви,не иска.Само си измисля разни оправдания-утре,другата седмица ще се науча и т.н.В градината нямаме проблеми с това,тъй като тук не държат децата рано да са научени на тоалетна и подхождат  с много търпение и внимание.Дори самата му учителка ми каза,че щом не иска,няма да го караме насила,зашото това може да доведе до пагубни последици.Добре,ама той е вече на 3,5год.Наскоро си казах,че няма да му сложа памперс да видя какво ще прави и започна да се стиска докато не го заболя коремчето и тогава пак се принудих да му сложа,за да се изака нормално.Вече незнам кой е правилният начин-да чакам като се почувства готов или с малко натиск от наша страна.Говорим често за това,обяснява му се,разбира всичко,знае за какво става въпрос и пак нищо.Дайте съвети ако някой се е сблъсквал с подобен проблем.

# 108
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
  Здравей!

 Това наистина е проблем.Да не би детето да се страхува да седне на тоал.чиния?Ние взехме малка приставка и така синът ми за почна да сяда и да ходи в "голямата"тоалетна като големите хора.Кажи му,че като се из..а,ще видите това,което е пуснал как плува,а после ще му пуснете водичка и то ще изчезне.Измисли нещо,което да му е интересно,нищо че става въпрос за тоалетна. Peace
 Споделяй какво се получава!

# 109
  • Мнения: 314
neli mar4,не мисля,че е страх,защото той си пишка на тоалетната,сядайки на неговата приставка.Така че прекрасно знае какво точно се случва.Обяснявано му е хиляди пъти каква е процедурата като си свърши работата,пробвахме да го стимулираме с печати с прасенце и като събере определен брой да получава нещо,което желае.Не се получи.Влизал е и с нас в тоалетната,обяснява му се,че големите хора така правят,но не и не.Вече незнам какво да измислям,за да го накарам.Имам една позната,която е психолог и тя казва,че децата с процеса на акане дават нещо  от себе си,нещо свое,колкото и странно да звучи,и пускайки го в тоалетната детето се разделя с него,а с памперса е по-различно.Незнам вече какво да си мисля и на какво да вярвам.

# 110
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
   Здравей отново!
 Това,което ти е казала психоложката,съм го чувала и аз,но бях го забравила.Може и да има такъв момент...Ами,търпение тогава! PeaceВиждам,че си опитвала с какво ли не.Моментът сам ще настъпи,недей се тревожи.  bouquet

# 111
  • Мнения: 2 641
моите акат на гърнета пред телевизора. така си отвличат вниманието от гърнето и особено при малкия пишкането неволно минава в акане. иначе и той си ака още в гащите.

# 112
  • София
  • Мнения: 17 597
Хм... частична идейка - ако пробваш да го стимулираш да ви прави други подаръци (да лепи цветни хартийки, такива неща), на които демонстративно да се радвате... да го направите "пробно", а после да му кажеш, че такива подаръци - които остават, лепят се по хладилника и др. подобни - правят големите деца, които акат на тоалетната, а не малките и като "порасне" и той ще ви радва с такива, истински подаръци, правени от него... нещо такова?

# 113
  • Мнения: 770
Боже, моя син е същия. Мислех, че аз нещо бъркам, но явно и други дечица имат проблем с акането.
Сега е на 2 г 10 м. Пишка в тоалетна от лятото - научи се за три дни безпроблем. Умишлено не съм прилагала натиск върху детето при махане на памперса - просто изчаках да бъде готов. На гърне не пишкаме - не му е удобно, иска в тоалетната. Не се плаши от малката седалчица. Но за акането сме абсолютно по същия начин - само на памперс, сам си го иска. Аз също преживях болящо коремче от стискане. Знае, че през деня е без памперс и се стиска до вечерта, към 21-22 ч., когато го слагам да си ляга /все още сме с вечерен павперс/ и тогава ака по два пъти. Упорито отказва да ака другаде. И много добре осъзнава какво прави.
Така че и аз ще следя темата много внимателно и ще съм благодарна за всякакви съвети!
Susu, желая ти успех от все сърце!

# 114
  • Мнения: 27 524
Не е никакъв проблем, остави детето да реши само кога е готово да върши каквото и да било в гърне или на тоалетна. Насилването, настояването и вторачването в целта само ще усложнят и направят нещата излишно трудни, без да има причина за всичко това.
Синът ми беше до 3г и 1/2 за всичко в памперс. Нито съм го насилвала, нито съм се притеснявала. Когато му дойде времето рече и отсече, че минава на гърне и махна от раз и без инциденти и дневен, и нощен памперс.
Слагай му памперса щом иска, когато е готов - сам ще ти каже.  Simple Smile

# 115
  • Мнения: 262
Хайде и ние влизаме в отбора. Синът е на две и половина години, вече е от половин година така, пишкането - никакъв проблем, но акането го затвърди само по формулата "искам сложиш памперс правя акото". Мисълта, че това може да продължи още година ме хвърля в отчаяние.
Какво ли не сме говорили, пробвали и т. н. Сега е оставен без възражения, но това ли е наистина най-доброто!?

Мисля, че никой тука не е в състояние да даде наистина работещ съвет.
А има ли въобще такъв...

А, Блонди, не мисля, че не си е за притеснение.

# 116
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 412
И моят син изпитва страх от тоалета, но само за голяма нужда. Иначе си пишка прав там от повече година.
Не го насилвам, а и той се стиска дори и в градината и се изхожда само в гърнето у дома.
Лятото имаше един период в който не искаше и гърнето, тогава махнах радикално нощният памперс и той свикна много бързо, върна се към доброто старо гърне.

# 117
  • София
  • Мнения: 5 079
И ние в кюп-а... Tired
Синът ми на 3г се научи да пишка в гърне, но с акането сме по същия начин. Крие се и прав го върши в гащите. Sick Не мога да го накарам и да седне на тоал.чиния/или на гърне. Колко сме обяснявали, показвали и т.н., вече нямам нерви. Не мисля, че не е за притеснение, но се старая да проявам търпение и да се водя по него. Предполагам, че сам ще зацепи, като му дойде музата. Tired
При нас обаче нещата са доста по-различни, защото и не говори(м), + всичко останало... Confused

# 118
  • Мнения: 1 761
И моят син е на 3 и не иска да ходи в гърне и тоалетна.Случаите, в които е правил нещо на гърнето и тоалетната и когато изобщо е искал да седне на тях са инцидентни.
Казаха ми да не го насилвам,за да не почне да ми прави напук.
Чакам,когато стане-тогава.Опитвах всякакви начини,но може би защото за мен ходенето до тоалетна не е най-важното нещо на света, не съм си поставяла фикс-идеа да сме първи в състезанието кой е по-по- най. Laughing
За сметка на това много правилно говори,при това на два езика,брои до 100 и познава цифрите.

П.С.Понеже видях,че живеете във Виена,защо толкова се безпокоиш,че детето не е съвсем "тоалетизирано"?Само в Бг се възмущават от колички и памперси на по-голямо дете.Но и само там няма да те глобят,ако ползвате кварталната градинка за тоалетна и няма да ти приберат детето социалните,задето си му ударила шамар,че пак се е напикало в гащите.

# 119
  • Мнения: 2 829
Опитайте да му кажете че може да ви подари акото, ако го изака в тоалетната или гърнето. Опитайте, също така да му кажете че аките от тоалетната ще отидат при други аки, които са им приятели Simple Smile И не опитвайте с натиск- по-скоро с някакви игри и забавления, това не трябва да се превръща в проблем!

Общи условия

Активация на акаунт