Проблем - пишка на тоалетна, но ака в памперса

  • 19 486
  • 149
  •   2
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 278
Защо ли имам чувството, че и ние сме за тази тема  ooooh!
Моят син е още малък и по принцип гърне не ще и да види. Случвало се е да пишка извън памперса - лятото на плажа, понякога вечер след баня и това е. Но никога досега не е акал в гърне - никога!  Върши тази работа само в памперса, по възможност току що сложен  ooooh! А най-интересното е, че никога не ака навън  Shocked Shocked Случвало се е да сме по 5-6 часа навън, в момента в който се приберем и го преобуя..... трябва да го преобувам наново Sad Почти съм сигурна че и при нас нещата ще останат така кой знае още колко време Sad

Забелязвате ли че тук сме само мъжки майки  Thinking

# 121
  • Мнения: 1 290
3, 5 годинки.
С пишането се приучихме почти от раз - прав на тоалетната, като истински мъж.  Laughing
Акането се осъществява на гащите, скрит.
Не го намирам за проблем... Simple Smile
Обяснявам, гледа, но не се карам и не заплашвам!
Ще му дойде времето!
И аз мисля, че не иска да се раздели с акото, не дава и да го подстригваме.

# 122
  • Мнения: 10 702
Moят е на 4г., започна да ака в гърне след подобен период със слагане на памперса на около 2.5г. Установих, че му е било по-удобно да ака в памперса, защото като клекне заема физиологичната поза препоръчителна за изхождане. Купихме адаптор за тоалетната, но само няколко пъти го е ползвал.
Сега отказва да ака в тоалетната - ползваме гърне. Не ака в детската и много рядко навън. Каза ми, че не иска да ака в детската щото била счупена чинията и щяла да му ухапе дупето.
И аз си давам сметка, че е голям и би трябвало да ака в тоалетна, но не го насилвам.
Може да пробваш с някакво забавление - че акайки в памперса акито се размазва и му променя формата. Нашият все гледа в гърнето - дърдонки ли е изакал или кебапче, или торта. Няколко пъти ни е казвал, че тия големи акита специално за нас ги е изакал.

# 123
  • Пловдив
  • Мнения: 2 524
Синът ми беше така. От съвсем малък се научи да пишка прав (надигнат на пръсти) в тоалетната (гърне така и не ползва), но за другото... Rolling Eyes
При нас проблемът се реши с мотивация. Брояхме заедно дните до морето и му казахме, че в хотела не пускат деца, които акат в памперси Mr. Green Така че има избор - или почва да ползва тоалетната, или отиваме без него. Е, познайте дали му се ходеше на море  Grinning Не съм се карала и не съм заплашвала. Беше на 2г. и 10м., достатъчно голям да разбере.

Пробвай с нещо, което да го мотивира силно  Peace

Последна редакция: ср, 10 фев 2010, 15:04 от jul

# 124
  • Мнения: 314
Момичета,благодаря ви много за отговорите!Сега виждам,че не сме само ние с този проблем и като че ли ми олекна,че и нашето време ще дойде.Не ми остава нищо освен да чакам и лекичко да се опитам да го побутна,стимулирайки го по някакъв начин.Категорично сила няма да прилагам,дори в градината му изрично ме предупредиха,че това е нещо,с което трябва много да се внимава,за да не се травмира детето.Пожелавам на всички ви и на себе си успех в махането на памперса. Hug

# 125
  • София
  • Мнения: 44 245
моят син беше така до към три годинки и няколко месеца...после една вечер  го напъна и явно  беше по-голямо и не можеше в памперса...поиска си  гърне и от тогава се сбогува с памперса за акане...
Като почнах да го уча на гърне, бях решила, че от раз ще му махна пампата денем....да ама детето упорито стискаше акото по 1 седмица, при все  био-гайа, дуфалак и разхлабваща диета, докто усетя за какво иде реч... и спрях да го притискам по какъв да е начин...не мисля, че е някаква трагедия ще му дойде времето и само ще се откаже....

# 126
  • Мнения: 90
Не иска да сяда на гърне да ходи по голяма нужда . CryПостоянно е рев за памперс и изпадане в истерии . С пишкането няма никакъв проблем , казва си и свършва сама работата , но стане ли за голяма нужда и започва мъката . При всичките ревове и истерии , не напъва , ами напротив стиска и положението става страшно , направо се тресе . Като я гледам как се мъчи и ми се реве направо . 3-4ч. рев до посиняване , запек по 4-5 дни и накрая е една голяма твърд топка и зачервено дупе . Пихме дуфалак , чайове , какво ли не , и не и не , никакви напъни , а само задържане и стискане , вече незнам какво да правя . Говорих , говорих , обяснявах , без сили съм вече . Моля Ви , ако някой може да помогне Cry

# 127
  • Мнения: 1 128
А питала ли си я защо вместо да напъва, стиска? Доколкото разбрах проблема, не е че е постоянно е запечена, ами че тя умишлено се стиска. Говори, питай я, защо не иска да пусне акото да излезе. Ние понякога го обръщаме на игра. Започвам да "пълзя"с пръсти от стомахчето и надолу през коремчето, по крачетата и така показваме как аките си проправят път надолу към дупето ( дано не ми се смеете на глупостите, ама върши работа  Blush). Опитай се да го обърнеш на игра.

# 128
i moiata dahteria ima podoben problem mnogo trudno i riadko hodi po goliama nugda i se stiska po 4-5 dni i az i davam pove4e te4nosti plodove mnogo obi4a i si gi hapva i pak niama rezultat vodih ia i na lekar izpisaha mi dufalak no bez efekt newsm78

# 129
  • Мнения: 3 929
Тя още с памперс ли е? Акала ли е преди това на гърне или само в памперс?

# 130
  • Мнения: 90
Не сме с памперс , махнахме го когато беше на 2г. Иска памперс и слагам само когато се ходи по голяма нужда . Пробвала съм , когато каже , че иска памперс за акане , да НЕ слагам . Такава драма няма , истерия , стискане , тресе се цялата . Нещо страшно е . Седи на гърнето и нищо и нищо . Отчаяна съм направо

# 131
  • Мнения: 27 524
Аз бих слагала памперс, без да я притеснявам и да правя въпрос за това. Ще отшуми притеснението й и ще махне сама памперса, не се притеснявай. Тактиката, която си избрала само ще влошава нещата.

# 132
i az mislia taka da ne se stresira ohte pove4e deteto Peace

# 133
  • Мнения: 4 555
Ако сложиш памперс ака ли нормално или запека и стискането стават само защото я караш да го прави ви гърнето?

Дъщеря ми имаше наскоро сериозен проблем със запек, но без връзка с гърнето и памперса. Просто настъпиха някои промени в хранителния й режим и това доведе до болезнен запек, тя се страхуваше да ака, стискаше по 4-5 дни и нещата ставаха още по-зле. Всяко изхождане беше съпроводено с по няколко часа викове. Ужас просто.
Давах и доста време дуфалак и много помогна, но в момента ако не яде овесени ядки и круши на гладно всеки ден, пак се стига до запек.

Преди да предприемаш решения, трябва да си сигурна къде е проблемът - в нежеланието и да ползва гърне или в самите болезнени изхождания. Ако слагането на памперс решава проблема, няма защо да мъчиш детето. Насила нищо хубаво не може да стане.

# 134
probvai s 4aia na hip s kopar specialno az sam mnogo dovolna ot nego sahto moge da probvah i s tikva i mnogo te4nosti na dahteri4kata mi niakolko pati i se cepna dupeto ot tvardite izpragneniia ujas neiskam da si predstaviam kakva bolka e izpitala dano pomogne 4aia

Общи условия

Активация на акаунт