Проблем - пишка на тоалетна, но ака в памперса

  • 19 417
  • 149
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 958
Здравей, а нормално ли си ака, има ли запек?
Или нещо да се е стреснала.
дъщеря ми е така, но при нея проблема е, че има запек и отказваше на гърне, с помоща на една тема в здравния, там прочетох истории, които майките разказват на децата за да ги убедят да седнат.
Взех си по малко от всяка и си направихме наша приказка, и така постепенно я накарах да сяда на гърне.
Звучи много тъпо, но помага, например аз и говоря, как трябва да пусне акото в гърненцето, за да може после да го пуснем в голямата тоалетна, да направи цоп, след това тя да пусне водата, да му помаха за чао и то да отиде при майка си и татко си в големият канал.
Много е глупаво, но помага  Embarassed
От скоро, отказва въобще да седне на гърне, иска директно на тоалетната да прави цоп.
Но да ти кажа около месец ни отне, бавно с много говорене, и без насилване.
Успех ти пожелавам, сигурно ще се включат, по-опитни майки, с по-точни съвети  Peace

# 16
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Аз давам награди и тя си знае, като се изака и сама си иска наградата...сега сме на награда сладолед, давам и по 4 - 5 мънички лъжички сладолед и тя чак трепери от кеф...
Някъде бях чела, че поощрението чрез награди не е правилно, но при нас действа, така се научи на гърне, асега иска на тоалетната - " като мама и тати"....

# 17
  • Мнения: 2 331
Само да споделя, че съм чела, че е често срещано децата да си пишкат в гърне или тоалетна, а изакването да не го правят там.Страхуват се.Приемат акото като част от себе си и не са готови да се "разделят" с него.Според мен, трябва да се работи в посока за преодоляване на страха, да се обяснява, че това е преработената храна, която вече не е нужна и трябва да се освободим от нея  или пък наистина някоя ваша си история за акото, която да се превърне в игра и така изакването в тоалетна да носи удоволствие, а не страх.
А, относно това кое е правилно и кое грешно, няма критерии.Всеки познава детето си най-добре и може да прецени сам.От форума би трябвало да се получават само идеи, а не рецепти.

# 18
  • Мнения: 321
Моята госпожица е същата... казва акото само като го свърши!
Препитвам я често и ако ще пишка си казва и свършваме работа в гърне... само след 10-15 мин. може да се изака, но само в гащите  Rolling Eyes

Ами ще ви следя ...  Peace

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Моята госпоица също не иска да ака в гърне/или WC/,но пък ме вика да и слагам памперс,та не омазваме дрехите поне.В началото обаче и тя така в гащичките.Тя обаче е с проблемно изхождане и за мен е радост като я свърши работата,та затова си я караме така.1-2 пъти на месец и предлагам друга алтернатива на памперса,но не.

# 20
  • Мнения: 2 110
На моя приятелка детенцете е горе-долу на тази възраст и се държеше  абсолютно по същият начин. Родителите бяха много спокойни, всеки път и обясняваха и постепенно детето се освободи и започна да ака в гърнето. Първият път когато го  е направи, тя ми каза ,че даже се уплашило от това което вижда в гърнето. Те обаче започнали да и казват "браво,браво" и постепенно нещата си дошли на мястото им.

# 21
благодаря ви момичета. дъщеря ми няма запек , даже напротив ходи по два пъти на ден. винаги ми казва че започва да ака, не се крие и не разбирам след това, всичко е съзнателно-мамо ще акам и когато аз и предложа да отиде на гърнето или на тоалетната , тя отказва категорично, готова е да спре да ака, ако не е в гащите.

# 22
  • Мнения: 227
Синът ми беше така до преди два,вече почти три месеца.Но помолих кака му да го подпитва и малко по малко започна да казва на нея,тя го слагаше на гърнето и така започна всичко.После вече се отпусна и започна да казва и на мен.

# 23
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
И моята госпожица беше така, казваше си, че и се ака, но като я поканех да седне на гърнето, казваше-АА, нее, пампеса(с потупване на памперса и дяволито ухилване) Издебвах я, когато и се ака, обикновено това е предшествано от ароматни пръцкания, и я слагах на гърнето, като и разказвах смешни искторийки, и тя като се разсмееше се изакваше.

# 24
  • Мнения: 309
Иаз имах същия проблем.Отне ми около 2 месеца да свикне да ходи в гърне .Пробвах какво ли не докато един ден ме посъветваха да не и сменям гащичките като се изака.Беше ужасно-омаза се цялата и почна да си ги дърпа сама.Тогава мама каза,че ще бъде така щом не ака в гърнето и мама трябва да пере гащички и не може да играе с нея.Беше на около 2 год.На следващия ден същото и на 3-я вече каза-имам ако и седна на гърнето.Аз бях до нея и и държах ръчичката и говорехме колко е хубаво в гърненцети да ака както прави пиш там.Н а следващия ден пак в гащите и после само на гърне.По-късно разбрах,че е било страх да ака в гърне и се чувствала по-защитена когато го прави в гащите.Трябва да се намери начин-познаваш добре детето си пробвай различни методи.Успех Peace

# 25
  • Мнения: 118
Моят син имаше този проблем, когато беше на около 2,5 год. и от страх се запичаше. всеки ден му обяснявах, че всички дечица използват гърнето и след като един път улучихме момента, оттогава нямаме никакви проблеми.

# 26
  • София
  • Мнения: 13 151
А ние разрешихме проблема като купихме гърне-кола/VW-костенурка/ и и беше толкова интересно да я "кара", че сама искаше да сяда, дори и без нужда...

# 27
  • Мнения: 299
С големия и ние имахме този проблем , безотказно вършеше голямата работа в гащите , а малката в тоалетната. Бях се видяла в чудо , докато на 3,7 г не се ядосах и го накарах сам да си изпере насраните гащи. От тогава секнаха тези изпускания.

Последна редакция: сб, 21 мар 2009, 12:08 от цвети77

# 28
  • Мнения: 3 219
Мда, и аз имам такъв проблем с малкия Sad, изобщо отказва да седне ни на гърне, ни  в тоалетната. За пишането-няма проблем, но акото... Thinking. Изобщо не му пука, че е омазан, ако го оставя може и да стои така с часове, но стои на едно място, не мърда...така и разбирам, че е направил белата. Не иска да казва и това е.

# 29
  • София
  • Мнения: 44 120
Какво да ти кажа.... моят в гащите не ака, но ака все още в памперс...носи си го като му се доака и държи да го сложа...ако ли не стиска....лятото стискаше и по 10 дни, при това на разхлабваща диета и с дуфалак...отказах се, сега пак пробвах -  2-3- дни нямаше проблем, и пак почна да стиска,  сега 4 дни, днес му сложих памперс и се изака след 5 мин .....

Ами няма какво да се прави, освен да се чака детето да стане готово за тази стъпка....аз чесно казано не съм съгласна нито да го мъча, нито да си играя със здравето му за единия памперс....а както можеш да видиш е на 3 години и 4 месеца...

Общи условия

Активация на акаунт