Термометър за ухо

  • 34 202
  • 112
  •   1
Отговори
# 60
  • Germany
  • Мнения: 8 001
Ами аз натискам и чакам да изчезнат цифрите и да почне да мига там едно, слагам в ушенецето като въртя леко и то след малко изпюуква и пак натискам.. как го обясних  ooooh!. Иначе, да не е нормално да мери по малко, но аз съм го засекла и си знам и не тормозя детето с живачния сто пъти, а следя по този.

П.С. Аз изрично съм питала педиатъра и той каза, че от този за ухо градуси не се вадят.

# 61
  • Мнения: 11 232
Имам Omron за ухо и е абсолютно безполезен - не мери вярно нито на дете, нито на възрастен. Струваше около 80 лева, съжалявам за тях  Crossing Arms

Във връзка с разни постинги по-горе:

Температура на дете, което спи, не се мери - тя е с около 0.5 градуса по-висока от действителната. Мери се поне1/2 ч. след събуждане.
Живачните са забранени за продажба вече, иначе ги смятам за единствените точни.

# 62
  • Мнения: 1 219
мъжа ми беше навит да купим такъв за ухо или един още по-скъп-лазерен,който мери от разтояние и бил абсолютно точен Whistling Outta JointАЗ му казах,че няма смисъл и в края на крайщата го убедих и си купихме обикновен електронен,но и живачния си ползваме-той май е най-верен Peace

# 63
  • Мнения: 248
На мен от днес ми е на дневен ред. Много ме е яд, че нито един живачен не ни остана и не мога да си купя.
2 пъти купувах т.нар. Еко "Д-р Клийн" - мерят, докато се развалят, а това става на третото измерване.
Имам 3 дигитални: на Omron, Chicco, Microlife. И трите в 3 поредни измервания дават разлика от самите себе си с по 5-7 десети от градуса, както и никога не дават един и същ резултат от измерване по едно и също време, а мен това не ме устройва.
Някой чувал ли е за тези за ухо на TEFAL?
Моя приятелка ми го препоръча горещо, а мъжът ми след 3 часа лети за БГ от Париж и искам да го използвам докато е там да го купи и да спестим някой лев, защото съм сигурна, че там ще е по-евтин.

# 64
  • София
  • Мнения: 1 809
ЕДинственият термометър за ухо, за който знам, че е хубав и качествен е този на Браун. В Париж може да е по-евтин тук е около 140 лева-.

# 65
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
В Турция е около 65-80! Поръчай си от там!
От нашия Браун се вади по 0,5! Пише го и в опътването!

# 66
  • Мнения: 1 049
Препорьчвам най-новия модел на Браун, точен, бьрз и лесен за употреба:

http://www.amazon.de/Braun-Fieberthermometer-ThermoScan-IRT-4520 … OO/ref=pd_cp_dr_0

# 67
  • Мнения: 405
Леле мале!!! Какви са тия цени бе хора, да не да сваля и Т?!? #CrazyНие сме с термометър-биберон. Засега се справя добре, но после като махнем бибата, незнам!За едно мерене може пак да я ползваме, ще видим!!

# 68
  • Бургас
  • Мнения: 3 081
Някой чувал ли е за тези за ухо на TEFAL?
Моя приятелка ми го препоръча горещо, а мъжът ми след 3 часа лети за БГ от Париж и искам да го използвам докато е там да го купи и да спестим някой лев, защото съм сигурна, че там ще е по-евтин.
нашия е TEFAL!  Peace Една от най-смислените покупки, между другото! Преди това бях взела дигитален на Чико- абсурд е да се измери температура на малко дете с такъв тип термометър. Не знам с живачен как успявате, между другото, имайки предвид, че трябва да се държи подмишницата поне минута и половина!  newsm78

# 69
  • София
  • Мнения: 1 809
Не знам с живачен как успявате, между другото, имайки предвид, че трябва да се държи подмишницата поне минута и половина!  newsm78

Под мишницата незнам някои да мери температурата на бебе  Rolling Eyes Мери се в дупето и с дигитален и с живачен  Peace

# 70
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз ползвам Citizen за ухо (струваше около 70 лв) от раждането и съм много доволна. Номерът при дигиталните термометри, за да мерят вярно е датчика (стъкълцето или каквото е там на върха на термометъра, което се слага в ухото) да се почиства хубаво преди всяко мерене. Ако е мазно или мръсно не мери вярно.

# 71
  • Мнения: 212
Suncholina, сериозно ли на Др Клиин не мери точно? Вчера си го купих, тъй като от аптеката горещо ми го препоръчаха, живака бил заменен с железен флуид и мерел точно. Аз бях отишла за живачен, ама нали вече са забранени. Външно изглежда точно като живачния.

# 72
  • Мнения: 2 035
От почти 10г ползвам на Браун (вече втори). Мери точно. Незаменима вещ у дома и на път.

Ета, моля те мила, дай линк точно на твоят модел които имаш и от които си доволна.  Praynig
Ние със съпруга ми твърдо искаме да вземем Браун, защото от сега нататък ще ни е нужно да мерим много по-често Т на малката.
И от къде да го поръчаме...иска ми се да е качествен - оригинален, да не е менте  Tired

Последна редакция: нд, 24 яну 2010, 11:13 от Mary Malone

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Ние сме с Микролайф за ухо http://www.adonis.bg/bg/catalog/1603.html и съм много доволна.

# 74
  • Измир
  • Мнения: 657
Цитат
Препорьчвам най-новия модел на Браун, точен, бьрз и лесен за употреба:

http://www.amazon.de/Braun-Fieberthermometer-ThermoScan-IRT-4520 … OO/ref=pd_cp_dr_0

Имам точно тозИ модел И съм много доволна. Ползвме го цялото семейство.
Закупен е от ТурцИя на промоцИя за около 110 лв с 20 накрайнИка И плюшена Играчка.

Общи условия

Активация на акаунт