Термометър за ухо

  • 34 188
  • 112
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 444
И аз съм доволна от Микролайф за ухо. Един вирус ни натръшка и тримата с Ния и съпруга ми.  С тях двамата нямаше никакви проблеми, сравнявахме го с живачния, но пък моите уши явно са "дефектни", защото не ми мери вярно температурата  Thinking

# 76
  • Мнения: 51
Braun  Peace
Много е удобен, лесен за използване на бебе и точен.

# 77
  • Мнения: 1 420
Ние имаме такъв, който мери в ухото и ми е страшно удобен - става за секунди и мога да меря температурата дори когато детето спи  Peace Заслужава си парите. Ето го нашия - на Браун  Peace

http://www.bambinipronto.com.au/database/images/prod_793.jpg

# 78
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Не знам кой препоръчва термометрите за ухо, като много точни, ама при нас няма такива филми...
Както се вижда, от лентичките в подписа ми, за трите деца сме пробвали де що термометри са изобретени... Всякакви...
По-голяма неточност от термометъра Тефал за ухо не сме имали... Детето има 40,2 градуса... термометърът за ухо показва 37,8... На челото - още по-ниска... И това не от едно мерене... Сигурно над 20 пъти го пробвахме и най-високата стойност, която отчете беше 38,2... Абсолютно неточно - цели два градуса надолу... Най-безмислените 90 лева, които похарчихме... От тогава седи в шкафа неизползваем...
По-добри от живачните няма... И не е прав този, който казва, че под мишница на бебе не се мери температура... Мери се и още как... При условие, че лекарското съсловие все още спори колко да се приспада от аналната температура, това директно означава, че там няма точност...
Под мишницата - едно към едно...
С учудване виждам да пишете, че вече са забранени живачните термометри за продажба... Бихте ли ми посочили източник...? Аз все още си ги купувам от аптеките...

# 79
  • Бургас
  • Мнения: 440
Мами спрете да си харчите парите за тези електронни термометри и никога да не сте сигурни дали ви измерват точно температурата. Вече на пазара има нови термометри, които вместо с живак за пълни с ГАЛИНСТАН (смес от галиий, индий и калий). Термометърът изглежда точно като живачен с тази разлика че мери температура за 4 мин. (така поне пише в упътването, аз изчаквам повече), а цената на 1бр. такъв термометър е 7-8 лв. Лично аз вчера се сдобих с 2такива, защото преди това си бях купила дигитален на Лумископ и просто нямам думи от резултата ... Термометърът с галинстан мери точно толкова, колкото и живачния термометър. Ако потърсите по обстойно по аптеките сигурно ще попаднете на тях. Аз лично в Бургас знам само едно място, където ги има. Явно тепърва навлизат в България.

# 80
  • Мнения: 183
Не знам кой препоръчва термометрите за ухо, като много точни, ама при нас няма такива филми...
Както се вижда, от лентичките в подписа ми, за трите деца сме пробвали де що термометри са изобретени... Всякакви...
По-голяма неточност от термометъра Тефал за ухо не сме имали... Детето има 40,2 градуса... термометърът за ухо показва 37,8... На челото - още по-ниска... И това не от едно мерене... Сигурно над 20 пъти го пробвахме и най-високата стойност, която отчете беше 38,2... Абсолютно неточно - цели два градуса надолу... Най-безмислените 90 лева, които похарчихме... От тогава седи в шкафа неизползваем...
По-добри от живачните няма... И не е прав този, който казва, че под мишница на бебе не се мери температура... Мери се и още как... При условие, че лекарското съсловие все още спори колко да се приспада от аналната температура, това директно означава, че там няма точност...
Под мишницата - едно към едно...
С учудване виждам да пишете, че вече са забранени живачните термометри за продажба... Бихте ли ми посочили източник...? Аз все още си ги купувам от аптеките...
http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2008/06/26/518873_zabraniava_se_p … achni_termometri/

Всичко, което съм ползвала освен живачен термометър е било пълен боклук. При температура на детето 40,5 градуса ми показва 36,8 #Crazy
Извинявай Експрес, може ли да ми кажеш от къде намираш още живачни термометри, защото в аптеките около нас са ги изчерпали, а искам да си взема поне още един, два. Peace

# 81
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Ще проверим в кварталната аптека и ще ти кажа...

# 82
  • Мнения: 3 066
Ние имаме такъв, който мери в ухото и ми е страшно удобен - става за секунди и мога да меря температурата дори когато детето спи  Peace Заслужава си парите. Ето го нашия - на Браун  Peace

http://www.bambinipronto.com.au/database/images/prod_793.jpg


Абслолютно съшият имаме и ние и е много полезен,удобен и точен!

# 83
  • Мнения: 249
Мами спрете да си харчите парите за тези електронни термометри и никога да не сте сигурни дали ви измерват точно температурата. Вече на пазара има нови термометри, които вместо с живак за пълни с ГАЛИНСТАН (смес от галиий, индий и калий). Термометърът изглежда точно като живачен с тази разлика че мери температура за 4 мин. (така поне пише в упътването, аз изчаквам повече), а цената на 1бр. такъв термометър е 7-8 лв. Лично аз вчера се сдобих с 2такива, защото преди това си бях купила дигитален на Лумископ и просто нямам думи от резултата ... Термометърът с галинстан мери точно толкова, колкото и живачния термометър. Ако потърсите по обстойно по аптеките сигурно ще попаднете на тях. Аз лично в Бургас знам само едно място, където ги има. Явно тепърва навлизат в България.

Би ли споделила в коя аптека в Бургас ги има въпросните термометри?  Simple Smile

А резервни накрайници на Omron намерих тук
 http://family-bg.com/catX_95_96.htm?osCsid=4ab14523b5e175b7d6ef6b8002a2e778

# 84
  • Бургас
  • Мнения: 440
renika79 в Бургас ги има в новия корпус на МБАЛ Бургас, в Аптеката (май не беше точно Аптека, ами Дрогерия или нещо такова) в дясно от входа. Може и да има и другаде, бях накарала мъжа ми да пита по аптеките, но пак се наложи да ходим до болницата специално за тези термометри. Продавачката не можа точно да ме разбере като и казах термометър с галнистан. Затова ако решиш да си купуваш от там и кажи, че си търсиш термометър заместител на живачния, но с друг метал вътре.

# 85
  • Мнения: 2 035
Тъй като мненията за моделите на Braun са все положителни поръчахме ей този модел 4520, надявам се да останем доволни и ние, но все пак като пристигне ще си кажа мнението  Peace

# 86
  • София
  • Мнения: 36
Тъй като мненията за моделите на Braun са все положителни поръчахме ей този модел 4520, надявам се да останем доволни и ние, но все пак като пристигне ще си кажа мнението  Peace

 Peace
И ние вече сме с такъв - много съм доволна. Живачните наистина са точни, но... след определена възраст Simple Smile. А с дигиталните... смених 3, бяха точни, докато мерех температурата ректално; под мишницата не се получава. А синът ми е вдигал само 2-3 пъти Т до сега, но винаги много висока и трябва да я следя внимателно: последния път замалко да направи гърч.
Термометърът е хубав наистина, а ако те съмнява резултата, винаги можеш да повториш! Дано не се налага често ползване!  Wink

# 87
  • Мнения: 106
Тъй като мненията за моделите на Braun са все положителни поръчахме ей този модел 4520, надявам се да останем доволни и ние, но все пак като пристигне ще си кажа мнението  Peace

Ние имаме такъв и сме много доволни. Много бързо, лесно и удобно мери. Както е писала друга майка преди мен, може да се мери дори когато детето спи.

# 88
  • В друго измерение
  • Мнения: 140
Имам Браун, който го има и в Бг, тук беше 90$. Имам го от 4 месеца, бебка сега е на 6, ами всеки път различно ми мери температурата.  Rolling Eyes Незнам аз ли не правя нещо като хората, какво, но определено не е това, което мислех. Никъде не пишеше и никой не ми каза, че е за бебета над 6 месеца.

Може би като порасне малко детето и ушенцето ще е по-лесно, незнам.  newsm78

# 89
  • в белята
  • Мнения: 536
И аз съм за Браун.Имам такъв вече трета година и си мери много точно.В упътването на моя пишеше само да меря няколко дни поред температурата на бебето за да се ориентирам каква е точно неговата и да знам кога се повишава от болест.И сега си знам нормална при нас е 36 -36.6 ,знак че нещо не е наред 36.9-37.2 и от 37.4 вече сме с температура.

Общи условия

Активация на акаунт