Термометър за ухо

  • 34 196
  • 112
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 29
Здравейте!
Имам темрометър за ухна на BEURER.  Сестра ми ми го донесе от Германия, струва 40 евро, купен е от аптека по препоръка на немски лекар, защото тази марка се води медицинска апаратура, така да се каже. Термометарът е изключително точен и мери за секунда -две. Приде изпадах в нервна криза, само като трябваше да премеря температурата, имаше викове, ревове, гонене, ужас просто. Сега сме супер. Grinning

Забравих да напиша, че го има и в България, струва около 80-90 лева, в Технополис или Техномаркет, не съм сигурна Simple Smile

Последна редакция: сб, 26 юни 2010, 00:13 от AnMary

# 91
  • София
  • Мнения: 1 335
Термометарът е изключително точен и мери за секунда -две.

Сравнявала ли си стойностите с живачен термометър?

# 92
  • по света
  • Мнения: 1 587
Това е една от най-полезните вещи който съм купувала за децата.Цена отпреди 4-5 години -68лв.

# 93
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Термометърът ми е за ухо и чело. Марка - happylife. Може да се намери в METRO. Редовната цена мисля, че е около 45-50 лв., иначе пускат и промоции. Животът ми се улесни много с тази джиджавка. Вече 3-та година ми служи.
От време на време сравнявам показанията му с живачен.

# 94
  • Мнения: 600
Отдавна мечтая за такъв. Преглеждах теми, сондирах мнения и все са полярни. Моля тези, които имат да споделят мнението си. БЛагодаря!

# 95
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Не знам за тези за ухо, специално, но след миналата седмица тотално и завинаги се отказах от електронните!  Stop Независимо от това, къде мерят. Все тая - боклук!
Имам два живачни и възнамерявам да ги пазя като очите си.

# 96
  • София
  • Мнения: 1 197
склонна съм да подкрепя мнението на ٠•● Dega ●•٠ живачните са си най - точни  Peace
аз имам за ухо - има преимущества от рода на мери бързо, не тормозя детето / много/, но е факт че проверявам по - няколко пъти докато не изкарам 2 и повече еднакви резултата - винаги варират с някакви стотни от 37 ми е стигало до 37,6 а това си е разлика! а и е малко по - труден за поддръжка с тези накрайници / май така се казват Rolling Eyes/ и все пак не се налага да разсъбличаш детето и да му вреш термометри по дупките и да го държиш мирно Crazy 3 - 7 минути Peace има си плюсове и минуси  Wink
пп извън темата - страхотен аватар Peace

# 97
  • Мнения: 9 472
Според мен,каквато работа ще ти върши този за ухо,такава ще ти върши и електронния.Разликата е в парите.

# 98
  • Мнения: 8 922
Е, за ухо, но пак е електронен, нали?
Вярно, че измерват много по-бързо от живачните, но все пак невинаги може да се разчита на електронните.

# 99
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 565
Електронните винаги дават отклонение. Най- точни са живачните ,но ги няма вече.

# 100
  • София
  • Мнения: 1 262
Аз съм много доволна от нашия термометър - дигитален, за ухо.
Мери доста точно, сравнявала съм го с живачния.
Естествено, че дава леко отклонение, но пък е несравнимо бърз (1 секунда).
Бебето е лесно - бутам живачния в дупето и драма няма (все още).
Каката обаче друг термометър, освен този за ухо, не ще да погледне  Laughing

# 101
  • Мнения: 6 713
Дава отклонения понякога, поне при мен. Не разчитам изцяло на него, но принципно го ползвам през нощта, че е най-лесно.

# 102
  • Мнения: 1 462
Ами при нас изобщо не свърши работа този за ухо. Даваше доста големи отклонения и сега детето си играе с него. Използвам електронен, тъй като за съжаление нямам дигитален Peace

# 103
  • Мнения: 91
Ами при нас изобщо не свърши работа този за ухо. Даваше доста големи отклонения и сега детето си играе с него. Използвам електронен, тъй като за съжаление нямам дигитален Peace
И аз така! Нещо не мога да му хвана цаката на този за ухото, дава някакви странни показания, а уж следвам инструкциите...

# 104
  • София
  • Мнения: 796
Имаме този модел на Braun - ThermoScan IRT 4520 ExacTemp.
(Купихме го, защото смятахме, че е далеч по-лесно и приятно за детето да се мери в ухото, отколкото в дупето, когато е болно и разстроено и без това.)
Като гледам отзивите тук, трябва да е супер, но до този момент не се справяме с него... Дава ми отклонения до 1 градус...! Вече се чудя дали не правя аз нещо грешно. Rolling Eyes
Много много моля някой, който има Браун и е доволен да опише как мери температура точно. Сега дъщеря ми е болна вече 2 седмици и от вчера пак има темп. и ужасно се разстройва от това мерене в дупето... Sick

Общи условия

Активация на акаунт