пак за Лондон

  • 100 993
  • 738
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 119
Няма как да излезе по-скъпо от дневна карта.


Оyster има депозит от 3 паунда ,  които ти връщат когато върнеш картата.
Тя обаче е вечна и аз си я пазя , защото ходя отвреме-навреме там  , а съм я давала и на прители.

Ти решаваш каква сума да сложиш в картата. Може да го направиш на всяко гише по метроспирките или през автомат.
Оyster ти таксува пътуване в 1-2 зона по 1.80 паунда. Когато обаче се достигне сумата за цената на дневна транспортна карта вече спира да те таксува.
Тоест ако имаш само две пътувания през деня ще ти глътне 2х1.80=3.60 паунда.
Ако обаче пътуваш 20 пъти ще ти глътне само колкото струва дневната карта и нито пени повече.

# 616
  • Мнения: 273
И да добавя - ако не си изхарчиш всички пари, които си "вкарал" в Ойстъра, ще ти ги върнат. Ние ползвахме малко нашите карти и ни върнаха по 10 паунда.  Laughing

# 617
  • Мнения: 1 893
Разбрах, много благодаря   bouquet

# 618
  • Мнения: 592
Имам СПЕШНА молба - ще бъда много задължен и благодарен на всеки, ако ме свърже с човек, който се прибира от Лондон /може и от другаде в Англия/ максимум до 4-5.10, за да ми донесе една преносима навигация, която моя близка ми е купила от там. Предстои ми пътуване с кола на 9.10. и ми е необходима. Благодаря на всички предварително!

# 619
  • Мнения: 4 422
ямам близък,но драсни по 1 мейл на превозвачите от UK се някой ще има курс до тогава.Аз лично получавам много такива пратки.  Peace

# 620
  • Мнения: 592
mimozata - дай ми някакви данни, телефони, моля те!

# 621
  • Мнения: 119
Aко не си намериш човек може да ползваш тези:
http://www.givetransport.com/

Доставката ще ти е само 3 паунда , ако си го вземеш от техния адрес в София. Имат редовни курсове и сме поръчвали доста неща.
Коректни са.

# 622
  • София
  • Мнения: 208
Мили мами,имам въпрос!На 12 октомври имам резервация с Wizz за Лондон.Ще летя с две деца,които са непълнолетни- едното е дъщеря ни,а другото на мъжът ми от първи брак.Мъжо ще е в Англия и няма да лети с нас,т.е ние отиваме при него за 1 седмица.
Та въпросът ми е какви документи,освен международни паспорти за децата,ще са ми необходими той да подпише за да мога да летя спокойно с двете деца.Трябва някакъв документ ли и ли са достатъчни паспортите,при създаването на които той е присъствал?!?!Благодаря ви предварително! Laughing

# 623
  • Мнения: 592
Задължително за вашето - декларация-съгласие от мъжа ти за да пътува детето ви с теб, а за неговото - същата от него и бившата му жена, че може да пътува с теб /как ли ще го даде!!!/. НОтариално заверени!!!! И копия от актовете за раждане на двете деца! Успех!

# 624
  • София
  • Мнения: 208
Много ти благодаря, Нотар!!!Тя бившата жена на мъжът ми за съжаление е починала,така че ще трябва нотариално заверено съгласие само от него .Още един път мерсиииии!

# 625
  • Мнения: 3 215
Ех, нотаре, прибираме се на 10-ти  ooooh! Свържи се с Еконт - имат офис до Лондон. Ние ги ползваме вече няколко пъти и то за големи пратки и сме много доволни  Peace

# 626
  • Мнения: 592
Сори, evelin, понякога съм първосигнален!  Peace Тогава задължително вземи копие от акта за смърт на бившата му съпруга!
Оооолди, как може така! Един път ще ти се отвори възможност да ми свършиш услуга и то се разминаваме за един ден! Имахме гости от Бахрейн, но днес си заминават, жалко! Вие как сте, расте ли снахата!!!!? Wink

# 627
  • София
  • Мнения: 208
Направила съм списък на забележителностите,които трябва да видим за  6 дни в Лондон.Моля ви се да добавите още нещо което изпускам мнооого интересно,въпреки че надали ще имаме време за този престой--
1.Buckingam Palace
2.Houses of Parlament
3.Westminster Abbey
4.Big Ben
5.London Eye
6.Tower bridge
7.The tower of London
8.St Paul''s Cathedral
9.Covent Garden
10.Piccadilly Circus
11.Oxford street
12.British Museum
13.Hyde Park
14.Madame Tussauds
15.Nat.Gallery

а и природонаучният музей ми препоръчаха ,за децата бил интересен!

# 628
  • София
  • Мнения: 6 999
evelin, аз бих махнала доста от нещата в списъка ти, ако ще ходите с деца...
За деца най-вече бих препоръчала: Окото, Аквариума /намира се точно до Окото/ и Музея по естествена история. Само за това ще ви трябват 2 дни. Музея може да се съчетае с Хайд Парк и Кенсингтън гардънс.

# 629
  • Мнения: 119
Аз също имам човек , но и той се връща точно на 10-ти  Cry.
Еконт са много скъпи . По-добре някой от другите,

Общи условия

Активация на акаунт