пак за Лондон

  • 100 977
  • 738
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 592
Обичам да пазарувам в Лондон, но колкото и просташко да звучи предпочитам за целта Уестфийлд Шопинг Център.
Ако имаш излишни пари - да пазарувай там, но даже и на Оксфорд можеш да намериш по-тънко, ако не е във фирмения магазин. Надценките там са толкова невероятни, че хора живеещи от години в Лондон се ядосваха, че тоалета на дъщеря им за бала е бил наполовина в Бистър вилидж, без разлика в качеството! Дайте за шопинг да не говорим тук!  Peace И не знам кога е това време, но аз в Лондон съм виждал две задръствания за 6 посещения - едното беше пред и във Уестфилд, така че не виждам там да е тихо и спокойно...

# 661
  • София
  • Мнения: 6 999
Aко имаш излишни пари - да пазарувай там, но даже и на Оксфорд можеш да намериш по-тънко, ако не е във фирмения магазин. Надценките там са толкова невероятни...

Какво значи фирмен магазин?  newsm78  Дрехите от Гап /примерно/ са с еднакви цени навсякъде /Бистър Вилидж е друго/, както и на всички останали марки.

# 662
  • Smallville
  • Мнения: 994
Ей,пак намерихте за какво да спорите Crossing Arms
Въпрос на вкус и възможности,аз пък предпочитам Хай-стрийт Кенсингтън,щото ми е наблизо разбира се,на Оксфорд ходя само заради Праймарк-а и Аргос-а,но да не отваряме тази тема.
Мислех да ходя в Уестфийлд този път,ама няма,щото "кредитната ми карта не ме прави 3 метра висока"-това ми хареса Laughing.

# 663
  • Пловдив
  • Мнения: 2 516
относно Oxford Street според мен е до поносимост на тълпите, вярно, че си е претъпкана, но на мен това ми харесваше, по принцип динамиката на живота в Лондон много отговаряше на моята натура, докато живях там.....

И аз бях така, докато живях в Лондон, включая споменатите странични улички  Laughing. Обаче сега (10 години по-късно), явно съм отвикнала, тези тълпи ми лазеха силно по нервната система. Така че, който не обича тълпи, да се замисли дали неговата шопинг дестинация е точно там. Същото за Хародс. Така и не можах да разбера удоволствието на хората да чакат с часове на опашка, за да хапната на бар плота за 75 лири, докато тълпите бродят на 2 милиметра от/върху гърба им  Rolling Eyes

# 664
  • Мнения: 119
Mallkata, въпрос на вкус, аз лично предпочитам да прекарам половин ден в някой музей или галерия, да си хвана рейса и да ида до Оксфорд, ама не стрийт Simple Smile, отколкото там.... Не мога да кажа, че се отличава с нещо особено спрямо другите големи европейски шопинг зони. Да, голяма е, да - има всичко- и качествени и боклуци евтинджос неща, но аз където и да ходя минавам през магазините, от които обикновено пазарувам. Намирам Хардос за по-забавен, не със стоките толкова, колкото с архитектурата и вътрешната организация на магазина.


Tака е , но ако вече си видяла всички тези музеи и истинския Оксфорд ( някой по няколко пъти)  се отпускаш и просто се наслаждаваш на реалния живот на улицата...

Съвсем неочаквано за мен се озовах за пореден път в любимия Лондон .
Какво да кажа "Оксфорд стрийт" е неповторимо място за шопинг и тълпите се изтърпяват заради изгодните цени. В момента тече разпродажба в Primark и на 20-те  каси  на етаж се чака по около 10-15 минути...
Подобно и в H&M , GAP  и подобните...
Цените на тази улица са  както никъде в Европа.
Била съм и в Италия и в Германия , и в Испания ... на много места  , а преди дни в Истанбул , но нищо не може да се сравни с пазаруването в Лондон.
Хародс  и подобните за моя бюджет е по-скоро музей  макар и там при разпродажбите да има достъпни неща.
Най-големия избор на най-добрите цени.

Хародс,  Харви Никълс ( не толкова разбира се) , Ню Бонд стрийт... ако щете “Фортнум и Мейсън” ( за чревоугодниците) ... ОК ,  но нека спрем да мечтaем и да не  гледаме на магазина като на музей. Тия местенца са приятни да ги разгледаш , но колко от средните потребители пазруват оттам ?
За щастие или не в Лондон има и безумно богати хора за които се предлага всичко на съответните места за съответната цена.
Няма друга държава в Европа с такова класово разделение и показност на богатсво.
За масовия лондончанин обаче меката е Оксфорд стрийт ,  Хай Кенсингтън стрийт и няколко култови  търговски центъра.

Аз на "Оксфорд стрийт" си имам 3-4 любими магазина и отивам направо там. Безмислено е да посетиш всичките , а и ще отнеме седмица...
Специално за Истанбул  , че в момента са ми пресни спомените за същите неща в Лондон цените са до два пъти по-ниски.
Още едно доказателство , как в бедни държави ( също като в България ) нещо се приема за лукс или престиж , а същото това нещо в модерните държави е просто ширпотреба , а истинските ценности са съвсем други.
P.S. Приятелят ми още се вайка , че ако е знаел за разпродажбите в средата  на сезона , никога нямало и да помисли да го придружа  Laughing
Аз пък го убеждавам , колко пари съм спестила и съм си платила поне полета  Laughing.
Ама и той отнесе доста работи . Трябва да се види , как всеки  по улицата е нарамил поне  2-3 торби с покупки. Триумфа на консуматорското общество.
И като казвам разпродажба има предвид наистина неща които са на символични цени , като джинси за 10-15 пуанда или палто за 20-25 паунда , пуловери за 10-20 паунда , шалове за 5-10 паунда...неща които са много евтини дори и за България , но тук няма кой да ни го предложи за съжаление.
На път от летището минахме покрай Сердика Център - няма разпродажби , няколко десетки хора излизат от които един на десeт носи по някоя торбичка . Улицата отпред пуста ...
Имах чуството , че София е претърпяла окупация и хората ги е страх да излязат.

Последна редакция: нд, 10 окт 2010, 22:15 от mallkata

# 665
  • Лондон/Пловдив
  • Мнения: 856
mallkata  аз от скоро живея в Лондон и само 2 пъти съм ходила на Оксфорд стрийт и точно както го описваш така го видях и аз  Grinning
Много добре се чувствам на тази улица  Crazy всичките тези хора ,толкова много чак свят да ти се завие и всички са с торбички торбища има хора затрупали се с торби ама пак влизат в магазините .Ох сега като го говоря и ми се приходи веднага ,аз си умирам за магазини  и да пазарувам не само да гледам  Flutter
А за БГ какво да кажа разхождам се из МОЛ Пловдив и си харесвам пуловер познай цената 400кинта  #Crazy е и по намаление не го намалиха на достъпна цена .Затова хората влизат гледат и излизат с празни ръце за жалост това е тъжната истина  Tired

# 666
  • София
  • Мнения: 1 902
Ние се прибрахме,изкарахме страхотно и определено ще отидем пак Peace .За Оксфорд стрийт да се изкажа... и ние я посетихме и то не веднъж,просто еуфорична улица,хора от цял свят и много добри цени Peace

# 667
  • Мнения: 273
Мен от Оксфорд Стрийт най ме впечатлиха цените в Mothercare-безумно евтини-роклички по 5-6 лева, ризки по 10-12 лева и пр., на фона на цените им в БГ Shocked

# 668
  • София
  • Мнения: 1 902
Да,така е и не само в Mothercare Peace .То не случайно всички влачат торби Mr. Green

# 669
  • Мнения: 1 668
Здравейте. Началото на ноември ми се очертават едни 24 часа в Лондон по път за палми и бял пясък... та въпросът ми е дали тогава има разпродажби в началото на ноември (летни стоки) и къде да обикалям за малко време и ограничени финансови възможности. четах последната страничка,, че нямам особено много време за повече... Оксфорд стрийт ли е мястото или не? И това близо ли е до Виктория (там ще спим). понеже мястото в багажа ни е определено и се чудя дали да  не тръгна с полупразен куфар и в лондон да напазарувам летни парцалки за 1 седмица или да напълня куфара от тук (ма ако там има изгодни дрешки и не мога да си напазарувам заради липсата на място ще се изям от яд).

# 670
  • Мнения: 124
Имам въпросче относно Oyster и Travelcard. Правилно ли разбирам че "Day Off-peak" се ползват след 9.30 сутрин, и има ли някакви ограничения други?
И за 3 дни какво е най изгодно да се вземе, при условие че ще се ползват 1-2 зона само (Tube, bus).

# 671
  • Мнения: 2 697
Имам въпросче относно Oyster и Travelcard. Правилно ли разбирам че "Day Off-peak" се ползват след 9.30 сутрин, и има ли някакви ограничения други?
И за 3 дни какво е най изгодно да се вземе, при условие че ще се ползват 1-2 зона само (Tube, bus).


За day off-peak е само това условието, доколкото знам.
За 3 дни не знам, но за 5 дни аз и годеникът ми ползвахме дневни карти за 1-2 зона, беше изгодно. Иначе обикновено препоръчват Oyster, но ние двамата бяхме топкова ошашавени, че избрахме елементарния вариант без купуване и зареждане на Oyster.

# 672
  • Мнения: 3 215
Здравейте. Началото на ноември ми се очертават едни 24 часа в Лондон по път за палми и бял пясък... та въпросът ми е дали тогава има разпродажби в началото на ноември (летни стоки) и къде да обикалям за малко време и ограничени финансови възможности. четах последната страничка,, че нямам особено много време за повече... Оксфорд стрийт ли е мястото или не? И това близо ли е до Виктория (там ще спим). понеже мястото в багажа ни е определено и се чудя дали да  не тръгна с полупразен куфар и в лондон да напазарувам летни парцалки за 1 седмица или да напълня куфара от тук (ма ако там има изгодни дрешки и не мога да си напазарувам заради липсата на място ще се изям от яд).
Спокойно можете да си останете на Виктория - има достатъчно магазини (и на самата улица, и в преките и, и на самата гара) и далеч по-малко народ. Летни стоки е много малко вероятно да намерите обаче. Ако държите на Оксфорд ст., много лесно се стига - има множество автобуси (на прима виста се сещам за 82)  Peace

# 673
  • Мнения: 119
Дори и пеш не е чак толкова далеч от Виктория до Оксфорд стрийт.
Летни стоки ще има малко , но в Лондон има разпродажби  и намаления по което и време да отидеш.

# 674
  • Мнения: 119
Имам въпросче относно Oyster и Travelcard. Правилно ли разбирам че "Day Off-peak" се ползват след 9.30 сутрин, и има ли някакви ограничения други?
И за 3 дни какво е най изгодно да се вземе, при условие че ще се ползват 1-2 зона само (Tube, bus).


Off-peak  сутрин  e след 9.30 часа. Между 16.30-19.30 вечер също се води peak.
Събота и неделя са изцяло off-peak.
Всичко е толкова добре организиrано и интуитивно , че повече няма накъде.
В Лондон навсякъде може да се стигне и с автобус. Дневната карта е само 3.30 GBP  и няма peak-off-peak.

Общи условия

Активация на акаунт