пак за Лондон

  • 100 976
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 119
Не са . Погледнах през загражденията и се вижда че имат още много работа.

Приятно изкарване. Това е любимият ми град !
Няма друга толкова космополитна и приятелски настроена към туристите европейска столица.
Това плюс безкрайните възможности за забавления , забележителности , театри и изгоден шопинг го прави най-предпочитаното място за мен .
Ти обаче си го знаеш и затова си нетърпелива  Simple Smile

Последна редакция: вт, 19 окт 2010, 23:10 от mallkata

# 691
  • Мнения: 4 422
И без това предния път не съм ходила до Гринуич,Джониии  Praynig дано се преснимат епизоди  Joy

# 692
  • Smallville
  • Мнения: 994
Не са . Погледнах през загражденията и се вижда че имат още много работа.

Приятно изкарване. Това е любимият ми град !
Няма друга толкова космополитна и приятелски настроена към туристите европейска столица.
Това плюс безкрайните възможности за забавления , забележителности , театри и изгоден шопинг го прави най-предпочитаното място за мен .
Ти обаче си го знаеш и затова си нетърпелива  Simple Smile
Благодаря. Hug Така е наистина.Ходя там поне 2 пъти годишно,милото на мач а аз на изброените от теб възможности,напоследък ми задават въпроса:"не ми ли е омръзнал Лондон?"
Ами не е и няма да ми омръзне никога,пък и далеч не съм видяла всичко,то и никога няма да мога сигурно.И на мен ми е любим град!!

mimozata, и аз не съм ходила до сега до Гринуич,дано снимат повечко че да го хванем Praynig

# 693
  • София
  • Мнения: 1 402
да, Лондон е чудесна туристическа дестинация и ужасно място за живеене, освен ако не са изпълнени условията на един много дълъг списък:) извинявам се за отклоняването на темата, но ме сърби да споделя, че се прехласвам по Виена като туристическа дестинация и понеже не съм стояла там по-дълго от седмица, само предполагам, че ще е и прекрасно място за живеене; край на офф топик-а Simple Smile

# 694
  • Мнения: 592
Дааа, вечер, Виена, Гюртела и каките наредени по тротоарите - супер е! Има да избираш, да избираш...  Peace Всички стари познавачи на града, казват, че вече изобщо не е същият като преди 15-20 години. Жалко че и на мен ми харесва...
А Лондон винаги е имал Хакни с решетките и престъпността и винаги е имал Гринуич и кралицата и мисля се държи в някакви рамки. Сега новия кмет мисля че го доукрасява, жалко че е гей...

# 695
  • Мнения: 1 209
Абееее, то и Парижкият май е гей, ама виж как е почистил града, няма помен от свинщината преди десетина години.

И нас само гей педант с поведенеско отклонение (в стил мия си ръцете по 1283 пъти дневно) и параноя от кучета ще ни оправи , ама ей на,  задават се избори дано се появи кандидат....сори за офа ама ме досмеша от гея Simple Smile

# 696
  • София
  • Мнения: 1 402
И нас само гей педант с поведенеско отклонение (в стил мия си ръцете по 1283 пъти дневно) и параноя от кучета ще ни оправи

това ми хареса  Joy

@notar, който търси каки ги намира; нямам такъв интерес и никога не съм виждала (надявам се носиш на бъзик) Simple Smile, пък за лондон - то само хакни да беше...

Последна редакция: ср, 20 окт 2010, 15:35 от Dao

# 697
  • Мнения: 119
да, Лондон е чудесна туристическа дестинация и ужасно място за живеене, освен ако не са изпълнени условията на един много дълъг списък:)

A , списъкът не е  чак толкова дълъг. Добро образование , добра работа ( финансист , потомствен доктор или юрист),  покрай тях къща в Белгревия , Челси , Кенсингтън , Мейфеър или пък Ричмънд , или Кю... :lol


П.С. Виена отново за пореден път е обявена като най-добрия град за живеене , но на мен ми е доста скучна и някак си "вдървена" , затова пък имотите са доста евтини.

# 698
  • София
  • Мнения: 1 402
да, Лондон е чудесна туристическа дестинация и ужасно място за живеене, освен ако не са изпълнени условията на един много дълъг списък:)

A , списъкът не е  чак толкова дълъг. Добро образование , добра работа ( финансист , потомствен доктор или юрист),  покрай тях къща в Белгревия , Челси , Кенсингтън , Мейфеър или пък Ричмънд , или Кю... :lol

дълъг ми е списъкът, едно да липсва и останалите неща губят смисъл:)

# 699
  • Мнения: 124
Отдали сте се на размисли и страсти гледам Simple SmileSimple SmileSimple Smile
Аз пък да ви кажа, че се върнах от 48 (вместо 72) часово супер адреналинско пребиваване в Лондон - освен това изненадващо и неочаквано. Имах някакви предположения, дни по рано, но мислих че си въобразявам, нооооо моя мъж ме изненада мноогооо приятно.
Само дето от там нататък започнаха премеждията! Това ми е 3-тото ходене до Лондон, и всеки път става все по проблемно. На 4-тия път очаквам вече или самолета да падне или да има атентат! Да не чува дявола!

Първо  - на 17.10 трябваше да литнем! ДА, ама не! Като за начало самолета закъсня с около час и нещо, след това ни натовариха набързо като чувал с картофи в буса и ни паркираха пред самолета,нооооо вратите така и не се отвориха за да се качим в него. Автобусите завъртяха обратно и ни изсипаха на терминала. Бутнаха ни по една табелка „транзит” в ръцете и до там. 30 минути никаква информация за НИЩО! 180 човека, от които 10 бебета и 5-6 инвалида в колички  се питахме какво се случва. Бяхме единствен полет на Бургаското летище.
След като обстановката достатъчно се изнерви, намерихем една от наземните стюардеси и разбрахме че при кацането на самолета някаква птичка е влязла в двигателя. В сферата на предполагаемото беше дали ще ремонтират двигателя на момента или ще чакаме нов самолет от някъде да дойде! (това последното със смяната на самолетите ми се случи при второто ми летене до Лондон).След още 30 мин., г-жата от летището вместо на микрофона да обяви новината, тръгна на всеки да казва „ Полет няма да има, заминавате на хотел – в х-л България в Бургас” ПО късно ще ви съобщим кога ще летите.... След като всички вкупом наддигнахме вой, се оказа че полета се отлага за следващата сутрин в 8.30. ПОследва натоварване на всички пътници на летишните автобуси и извозването ни до терминал „Пристигащи”!!!! И това не беше най-нелепото – още по забавно стана че минавахме митническа проверка, все едно пристигаме от някъде другаде, а не от съседния терминал!!!!! Само да кажа че чекирания багаж го изкараха от самолета и след като го разпиляха на  пистата на летището от високоскоростното шофиране на квалифицирания персонал Simple SmileSimple SmileSimple Smile , така и не ни беше даден! Нали се сещате какво се носи в ръчен багаж.....
Искаше ми се да повикам телевизия! Няма по голяма дезорганизация от тази на Бургаското летище!

От тук нататък - с 4 автобуса  на частна фирма бяхме извозени до хотела, които бързо и тихо ни настаниха.  Поне те бяха перфектни! Последно бях спала в този хотел преди 11 години (правихме сватба си там и подарък от хотела беше нощувка в апартамент „малдоженци”)...
На сутринта ни събудиха, натовариха ни на бусовете и пак на летището. ПАК чекиране, пак митница, пак проверки и ПАК чакане. Вместо да литнем в 8.30, започнаха да ни борд-ват в 9.00. ПОшегувах се с мъжа ми, че дори да ме качат в автобуса или в самолета, докато не литна – няма да повярвам че пътувам....И така стана. Самолета заходи на пистата, набра скорост  (близо 350 км/ч каза пилота после) и в момента в който трябваше да се отделим от пистата, пилота наби спирачки, залепихме глави на седалките пред нас и от там нататък очаквах най лошото – да излезем от пистата и да се разбием. Спряхме на ръба на пистата. Уникален млад и опитен пилот!Нали се сещате как всичко друго вече без значение....

Рулирахме и отново паркираха самолета. Слава боги пилота ни извести какво става защото паниката в самолета беше пълна. Не ни свалиха, а по нареждане на пилоти ни оставиха в самолета. Оказа се че при захода, прица(отново) се удря в корпуса на самолета и пилота от съображения за сигурност е длъжен да провери дали всичко е наред.  В крайна сметка към 10.30 излетхме, с помоща на летищните власти които стреляха с бомбички за да разпъдят птиците кото бяха навсякъде! Както пилота каза – Бургаското летище е на едно от челните места с орнитоложки проблеми!

Така скъсихме с цял ден престоя си в Лондон.Най хубавото нещо беше посещението ни на мюзикъла  „Dirty Dancing”. Някъде назад в темата четох отзиви за мюзикълите . УНИКАЛНО, вълшебно, нереално, божествено! Няма думи с кото да го опиша, трябва да се види! Честно да ви кажа сентенцията „да отидеш до Рим и да не видиш папата „ е равносилна на „да отидеш до Лондон и да не гледаш поне 1 мюзикъл”
Отплеснах се много, но исках да споделя това което ми се случи – много адреналин за кратко време. Но след подобни преживявания, човек оценява какво е да си „жив и здрав”

П.с забравих да ви кажа – цял Лондон е опасан в полиция. На Виктория стейшън имаше повече полицаи с кучета, отколкото хора. На всякъде по метро станциите тръбят – „всичко се записва на CCD за ваша сигурност”... На Пикадили метро станцията избухна пожар! Беше затворена за няколко часа. Полиция, пожарни... евакуираха пътниците. Абе преживяванията ни бяха на макс този път  Grinning Grinning GrinningНООООО Обичам Лондон! И пак ще се връщам!

# 700
  • Мнения: 166
Е, Роси,важното е че сте се прибрали по живо , по здраво. Иначе сте си потрошили нервите яко. В такива случаи попълват ли се някакви документи от пътниците? Обезщетения май се полагат, а?   341uu
Дано деца да е нямало с вас.
Връщането поне е било без проблеми, нали?

С какво се придвижвахте от и до летището?
На пролет гледахме "Dirty dansing". И аз бях впечатлена доста. Сега, за ноември, съм запланувала "Flashdance". dance

Malkata, благодаря за инфото за Оyster!   bouquet

# 701
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
rosi_bosi, кошмар! Поне ще ти останат големи спомени.  ooooh!

Когато изригна вулканът през април и отмениха всички полети ми се ревеше докато се прибирахме с всички видове наземен транспорт. Сега си мисля, че това си беше уникално преживяване с много готини и запомнящи се ситуации. Освен това бяхме 13 човека приятели и ясно се видя кой колко "травел" култура има.  Mr. Green

Като стана дума за Бургаското летище тази година пак ли ще има всяка седмица полети до Лондон? newsm78
Тази работа с Мюзикъла не успях да я свърша, трябва да се явя на поправка. Освен това мъжа го чакат 3 държавни изпита- пак Лондон би бил чудесен подарък за преодоляването им...  bowuu

# 702
  • Мнения: 273
Аз пък за следващта година съм планирала Англия - но не Лондон, а "провинция". От моята приятелка, на която ходим на гости, имам покана за Корнуол, където имат къща. Наистина много искам да отидем там, имам покана и за Есекс, както и са Хамшир, където вече бях веднъж през април. Но тъй като е трудно да се съчетае Корнуол и Есекс, предпочитам Корнуол. Може би ще си оставим само два дни за Лондон, са пазаруване и още нещо. Доста места сме пообиколили, но има още много да се види. Аз предпочитам да пазарувам от Уестфийлд, защото всичко е на едно място, отивам, обикалям определени магазини, които съм си определила предварително, купувам и бягам. В никой МОЛ не мога да издържа повече от два часа или пък да обикалям ей така - без предварителен план. То и в Уестфийлд не може иначе.
Някой да сподели, ако е бил в Корнуол.

# 703
  • Пловдив
  • Мнения: 2 516
rosi_bosi, уникално  Shocked Следващ път преди да се качите на самолет май е редно да запалите по една свещ, дето се вика  Confused
Хубавото е все пак, че пропуснатият ден не е бил този с мюзикъла  Laughing

# 704
  • Мнения: 119
rosi_bosi , запомнящо се пътуване.
Ние тая година имахме цели две подобни премеждия , но не се стигна чак до отмяна на полетите.
В единия случай стояхме пет часа на борда на самолета чакайки да оправят задната врата , под напрежение дали изобщо ще се осъществи полета ( щяхме да изпуснем важна и скъпа връзка)
Втория път  почти идентична ситуация , но чакахме на терминала без да знаем дали изобщо ще има полет.
В крайна сметка пристигнахме в Мадрид доста след полунощ и метрото ни остави по средата на маршрута ни , защото приключи.

Важното е всичко да свършва добре.
П.С. Относно обезщетенията авиокомпанията си е вързала гащите  , като е осигурила трансфер и хотел.
Ако имате пътническа застраховка е можело да попълните формуляр на летището за да ви изплатят компенсация.
Ама и застрахователите трудно правят подобно нещо Laughing.

Общи условия

Активация на акаунт