пак за Лондон

  • 100 941
  • 738
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 2 697
Аз пък доживях посред нощ да се запиша в темата с една съкровена идея - да се похваля какви страхотни 5 дни прекарахме с любимия в Лондон Heart Eyes Още ме държи емоцията, утре ще разказвам по-подробно, но с две думи - беше незабравимо Simple Smile

# 226
  • Мнения: 541
Записвам се да следя темата. Края на ноември сме канени в Шотландия и ще пътуваме до Лондон и ще останем няколко дни там за да разгледаме града. Сега се захващам да видя какво можем да разгледаме за тези дни там.

Момичета имам въпросче, тъй като за първи път ще пътуваме не на организирана екскурзия от туристическа агенция , а самостоятелно, че въпроса ми е дали трябва да си направя медицинска застраховка за пътуването. Тогава ще съм точно по следата на бременността ми и се чудя дали трябва да си направя такава?

Последна редакция: пн, 21 сеп 2009, 15:40 от Denni

# 227
  • Мнения: 3 215
Естествено, че трябва, Без значение, че си бременна. Без застраховка не бива да се ходи никъде, освен ако нямаш излишни хилядарки, ако не дай си Боже нещо те сполети.
Има го и моментът, че застраховките по принцип не покриват особено рискове, свързани с бременност, но за стандартните неща вършат работа  Peace

# 228
  • Мнения: 541
Old Sport благодаря.
Сега се порових и в нета за това. Имам доста време до тогава/ноември-декември/, но сега изникват доста въпроси в главата ми и бързам да си отговоря.

Последна редакция: вт, 22 сеп 2009, 08:08 от Denni

# 229
  • Мнения: 3 215
Denni, така е - имаш време да проучиш всичко. Аз ти го казах от позицията на човек, който си е чупил крака в чужбина и добре, че имах добра застраховка - спестиха ми освен доста пари, и много притеснения. Аз ползвам Алианц, но който и да избереш, задължително се спри на застраховка с Асистанс - да не се занимаваш с пари, ако се стигне до там да я ползваш. Мисля, че повечето вече са такива  Peace

# 230
  • Мнения: 1 893
Момичета, много моля някой запознат да ми помогне с транспорта в Лондон. Изчетох стотина страници инфо и съвсем се оплетох.
Ще бъда там три цели дни-сряда, четвъртък и петък- с детето (5г.) Искам да съм максимално улеснена с транспорта, а не постоянно да се чудя от къде какви билети да взема.
Затова разглеждайки този сайт на стр.21, реших,
че най-подходяща ще е тридневната карта: 21 лири за мен и 6 лири за детето за часовете след 09:30 сутринта за зони от 1 до 6.
Въпросът ми е, правилно ли съм разбрала и освен за метрото за кой друг транспорт важи тази карта?

# 231
  • Мнения: 2 697
Дневната карта (в твоя случай, доколкото разбирам тридневна и Off-peak, за зони 1-6) ти важи за метрото, DLR (някой по-вещ да обясни какво е това Simple Smile), автобусите, трамваите и влакчетата (National Rail Service) в рамките на зони 1-6. Де факто, за цялата градска мрежа в зони 1-6 Hug Иначе доколко това е най-добрият вариант за твоето пътуване, трудно е да се каже - ти си знаеш къде най-често ще пътувате с детето, колко често и по кое време.

Има вариант да си вземеш и Oyster карта, но поне аз при нашето пътуване преди няколко дни, не взех - прецених, че така или иначе Ойстърът ти взема на ден не повече от една travelcard, а трябва да се зарежда с пари и т.н. За по-лесно си взехме по една еднодневна и една тридневна карта и нямахме никакви проблеми. За по-дълъг престой, с цел да не се купуват нон-стоп карти, предполагам, че Ойстър картата е за предпочитане, но да кажат по-добре запознатите Wink

# 232
  • Мнения: 1 893
Шехина, благодаря за бързото включване. И вие ли сте ползвали такава карта?
Правилно ли съм разбрала, че off peak са часовете след 09.30?

# 233
  • Мнения: 2 697
Шехина, благодаря за бързото включване. И вие ли сте ползвали такава карта?
Правилно ли съм разбрала, че off peak са часовете след 09.30?

Да, и ние ползвахме такава карта, беше много удобно Wink За часовете - разбрала си правилно, след 9:30 вече е off peak и се движиш на воля където си пожелаеш Hug

# 234
  • Мнения: 1 893
  bouquet
Сега ще чакам да споделиш за вашата екскурзия, както и да дадеш някой полезен съвет.

# 235
  • Мнения: 2 697
Ох Mr. Green, с удоволствие бих, проблемът е, че имам толкова много впечатления, че ако тръгна да пиша, ще напиша пространен пътепис вероятно Laughing И за да не досаждам, по-добре да не започвам Wink

Иначе конкретно по отношение на транспорта - забелязах го и при една командировка преди време, поне по мое мнение, транспортът в Лондон е много добре организиран. Навсякъде има указателни табели, а по метростанциите - любезни служители, които да те информират, ако не разбираш нещо. Всеки ремонт по метростанциите е описан, предвидени са варианти за действие в този случай, изобщо информация се дава в изобилие. При нас специално имаше и смешни моменти с транспорта - еднодневната ни карта беше само за зони 1 и 2 Central London, аз обаче изключих за това и потеглихме спокойно към трета зона, където се обяснявахме с един служител как сме в нарушение, но това е защото сме чужденци и т.н. Подхождат с разбиране към туристите, поне в нашия случай. При вас няма да е проблем точно зонирането обаче, след като ще сте с карта за 1-6 зона. Но и по принцип - организацията е чудесна и човек изобщо няма повод за притеснение в това отношение. Та така... Heart Eyes

Последна редакция: пн, 21 сеп 2009, 23:57 от Шехина

# 236
  • Мнения: 1 236
Момичета, много моля някой запознат да ми помогне с транспорта в Лондон.


Да, за три дни е най-добре да си вземеш Travelcard (подобна е на българските карти за транспорт),  а не Oyster (прилича на банкова карта).


DLR (някой по-вещ да обясни какво е това Simple Smile)

Docklands Light Railway - вид влакче с по-ограничен маршрут. Като турист може да го ползваш между Канари Уорф и Гринич, или ако се придвижваш из източния край за малко, но може и въобще да не попаднеш на него.

# 237
  • Мнения: 592
DLR (някой по-вещ да обясни какво е това

да допълня Ванилийката, че това влакче е без водач, само си се движи, абсолютно автоматизирано. Точно за канарито го взехме. Много беше забавно за малкия!

# 238
  • София
  • Мнения: 9 966
Ние го ползвахме DLR на връщане от Гринуич, спести ни доста време, защото на отиване бяхме с корабче, но тъй като пътуването е около час, а искахме да поспрестим време за други места, на връщане взехме DLR. Много е приятно, минава през разни квартали и бизнес зони, на места се движи над нивото на земята...

Иначе бяхме с Travelcard, точно 1-6 зона, но ходихме и до Уиндзор и до Хемптън Корт. За Уиндзор се сетих, по повод London pass-а -  та в него има включено и посещение на Итън колидж, ходещите към Уиндзор, ако имат време могат да го посетят (Итън и Уиндзор са свързани градчета, от замъка се стига пеша за около 15-20 мин. спокоене бавен ход). Има определени дни и часове, с екскурзовод е, около час, но е много интересно, поне на мен ми беше. Въобще както казах по-назад, туровете с гидове бяха страхотни - англичаните според мен имат страхотно чувство за шоу, в смисъл, че представят нещата много забавно и чувстовото им за хумор е страхотно Simple Smile

# 239
  • Мнения: 4 422
Ние бяхме седмица и си взехме Ойстър  Peace

Общи условия

Активация на акаунт