пак за Лондон

  • 100 945
  • 738
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 1 893

Относно Portobello Market - от това, което прочетох, 1-во важното е да се отиде Събота пред обяд - защото тогава реално е истинския пазар и имало страшно много антики и разни интересни джунджурии (не тип турски кич, а по-скоро разни стари игри, а бе антични предмети).

Сигурно е така, бях там точно в събота, но имаше толкова много боклуци и кич и беше такава навалица, че явно аз не съм гледала много старателно. Но грешката си е моя, ако предварително бях проучила за какво става въпрос, щях да видя нещо друго в този така прекрасен град.

# 286
  • Мнения: 11 079
Вагабонд, Камдън таун е пазарът с индийците (и е по-скоро в Северен Лондон, отколкото в Ийст енд). Много хипарско изживяване е, да, но така вониии  ooooh! определено не бих отишла отново.
Портобело ще ти се види лукс в сравнение с него.
Но истината е, че и двата са си битаци.

# 287
  • Мнения: 4 784
Кремче Ванилия, и от мен благодарности за предложението Berkeley. Ще се опитам да се възползваме. Пускат ли с деца, че ще сме с малкия и само щуротии са му в главата? За това и ще избегна първото предложение, макар да ме привличат еднакво силно  Blush.

# 288
  • Мнения: 1 236
Пускат ли с деца, че ще сме с малкия и само щуротии са му в главата?

Що да не пускат, то си е кафе-сладкарница (в хотел). Намира се близо до Хародс и Хайд Парк ( откъм Спийкърс Корнър). Телефона за резервации е 20 7201 1619 , питай за "Prêt-à-Portea afternoon tea in the Caramel Room". Без резервации не става.
Само не се обличайте много спортно, искат гостите им да са спретнати  Mr. Green Следобедния чай е между 13-18ч. Струва 35лири на човек, но сладкишите и сандвичите са в неограничено количество (непрекъснато донасят нови, така че може да се опита от всичко). Келнерите обясняват коя курабийка от коя модна колекция е вдъхновена и т.н. Спокойно може да се снима.

# 289
  • Мнения: 4 784
Мерси за подробното инфо! Hug. Звучи интересно и забавно и мисля, че ще си струва определено. Ще видим какво ще каже останалата част от групата, дано са навити.

# 290
  • София
  • Мнения: 9 972
Много примамливо изглеждат тези "следобедни чайове"...страхотна идея при посещение на Лондон  благодарности за информацията newsm10

# 291
  • Мнения: 9 176
 Peace
о чай,о Лондон Flutter

# 292
  • Мнения: 4 784
smile3532
pinko, ей от такова настроение имам нужда! 10х!

# 293
  • Мнения: 1 236
Ако сте с малки деца, заведете ги в работилницата "Build-A-Bear" (Направи си сам Плюшено Мече), има една в Ковънт Гардън и една в Хамлис (на Риджънт Роуд). Избирате си "форма", която се пълни с вата в специална машина (дават на детето да натисне бутона за задвижване), от другия край излиза готовото мече, което после може да облечете с различни видове дрешки, като и да му вземете аксесоари (очила, обувки, шапки, чанти и т.н.). Получавате и "свидетелство за раждане" на мечето  Grinning Много е забавно, дори само да разгледате  Peace

# 294
  • Мнения: 2 697
Сигурно е така, бях там точно в събота, но имаше толкова много боклуци и кич и беше такава навалица, че явно аз не съм гледала много старателно. Но грешката си е моя, ако предварително бях проучила за какво става въпрос, щях да видя нещо друго в този така прекрасен град.

Ние с бившия възлюбен (ама как звучи само Blush) се озовахме малко случайно точно следобед в събота и според мен си струваше - видяхме един Лондон, за чието съществуване дори не бяхме подозирали, много шарен, колоритен, адски хипарски Wink Имам и доста симпатични снимки от него, изобщо доволна бях. Но ако търсите нещо на всяка цена да си купите, не знам... на мен по-скоро настроението на пазара ми хареса, цялото оживление, тълпите, интересните джунджурии, дори и повечето да не бих ги купила. Май нищо не си купих в крайна сметка, но пък беше готино и ми остана хубав спомен Heart Eyes

# 295
  • Мнения: 1 236
Eee, Портобело не е като Джъмбо ако си падаш по Джъмбо, няма да ти хареса "битака" Портобело  Laughing



В Камдън се ходи предимно за дрехи и аксесоари в стил етно, пънк, такива неща. Не е като Ларедут и Некст, да предупредя запътилите се натам.


# 296
  • Мнения: 4 784
Ако сте с малки деца, заведете ги в работилницата "Build-A-Bear" (Направи си сам Плюшено Мече), има една в Ковънт Гардън и една в Хамлис (на Риджънт Роуд). Избирате си "форма", която се пълни с вата в специална машина (дават на детето да натисне бутона за задвижване), от другия край излиза готовото мече, което после може да облечете с различни видове дрешки, като и да му вземете аксесоари (очила, обувки, шапки, чанти и т.н.). Получавате и "свидетелство за раждане" на мечето  Grinning Много е забавно, дори само да разгледате  Peace
Кремче, стахотни предложения! Много ти благодаря! Ако знаеш още нещо подходящо за три годишно, моля те сподели Blush. Имахме идея да го заведем на Дигерленд, но за съжаление до средата на февруари е затворено. В зоологическата сме го водили, аквариума също, макар че аквариума явно доста го е впечатлил, защото още го помни и иска пак да отидем. Също и до Природонаучния може да отидем, макар че е малък, но може би динозаврите ще го впечатлят Simple Smile.

# 297
  • Мнения: 1 236
Детския зоопарк в Battersea, да гушне някое животинче? Не знам как е през зимата, обаче. Иначе да, природонаучния, аквариума, позяпайте из детските магазини   newsm78

# 298
  • Мнения: 4 784
Не знам как е през зимата, обаче.
На сайта пише, че работи. Въвеждаме го в списъка  Simple Smile.

# 299
  • Бургас/София
  • Мнения: 410
И ние заминаваме за Лондон за дълъг уикенд следващата седмица. Съботата ще е посветена на мача, но за останалото време съм планувала смяната на стражата в неделя, музея на Мадам Тюсо, Лондон ай и магазините... мисля да видим Harrods този път. Аз не си падам по тези пазари и до сега все съм обикаляла Oxford и Regent street.

Общи условия

Активация на акаунт