пак за Лондон

  • 100 962
  • 738
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 2 697
Момичета, искрено ви завиждам Heart Eyes Щастливки Wink Хубави дни в Лондон ви желая Hug

# 421
  • Smallville
  • Мнения: 994
Благодаря!!Да ти се връща в най скоро време!!! Hug

# 422
  • Мнения: 4 784
Ох, и аз завиждам, благородно. Mr. Green
Ние имаме оферта за април, много привлекателна, но пусти скъпи билети. Crossing Arms

# 423
  • Мнения: 166
Ние ще сме на 16-ти, живот и здраве с  Eazyjet. Купила съм и билети Eazybus за трансфер до Fulham. Най-вече, че автобусите тръгват от северния терминал, където каца и самолета.  Имаше и една промоция, та билетите за обратния път до летището са по 2 паунда  Grinning .

Някой може ли да каже дали на Гетуик могат да се купят карти за градския транспорт. Била съм на това летище, но не мога да си спомня.

Имам и друг въпрос - На станцията на метрото Earl's court и двете линии (District и Pisadilli) ли са на едно място или се излиза извън сградата. Никъде не намерих схеми на самите станции.

Благодаря!

# 424
  • Мнения: 2 697
Ние ще сме на 16-ти, живот и здраве с  Eazyjet. Купила съм и билети Eazybus за трансфер до Fulham. Най-вече, че автобусите тръгват от северния терминал, където каца и самолета.  Имаше и една промоция, та билетите за обратния път до летището са по 2 паунда  Grinning .

Някой може ли да каже дали на Гетуик могат да се купят карти за градския транспорт. Била съм на това летище, но не мога да си спомня.

Имам и друг въпрос - На станцията на метрото Earl's court и двете линии (District и Pisadilli) ли са на едно място или се излиза извън сградата. Никъде не намерих схеми на самите станции.

Благодаря!

За първото Easybus-a няма да съжалявате Wink Мога спокойно да мина за рекламно лице на въпросните автобуси, толкова пъти съм ги хвалила в тази тема, но наистина са евтин и удобен вариант за трансфер Wink А на тези промоционални цени - да не говорим Wink

Иначе по последния ти въпрос - на едно място са двете линии, няма да ви се наложи да излизате извън сградата. Слизате на един перон и отивате до другия, ако си спомням правилно. А мисля, че си спомням правилно, защото на ден по няколко пъти го правихме това упражнение - сменяхме District line от Chiswick на Earl's court, където си хващахме Piccadilly line да ни метне директно в лудницата Mr. Green

# 425
  • Мнения: 166
Е, да де! Аз от твоя пост се светнах   bouquet. Благодаря ти и за инфото за метрото. Така и предполагах, като проверявах на Googlemaps, ама от първа ръка си е друго.   bouquet

# 426
  • Мнения: 2 697
Няма за какво Hug Радвам се, че съм била от помощ Wink

# 427
  • Мнения: 1 284
Дано времето е хубаво, че да обиколим навсякаде  Heart Eyes

# 428
  • Мнения: 177
Здравейте момичета!
Обръщам се към вас за помощ.
Чух, че от април месец има
изискване пътуващите за Лондон
да имат някаква здравна карта.
(не запомних точно каква карта  Embarassed)
Има ли такова нещо и ако има,
то от къде да си извадя такава?

И още нещо - за Изибъс - колко по-рано
трябва да си взема билет за автобуса?

Много ви благодаря предварително!  bouquet

# 429
  • Мнения: 273
Здравейте, ето инфо за ЕЗОК: http://www.ezok.bg/index.html. Има подробн инфо за тези карти и къде и как се изваждат. Изискването е да имаш непрекъснати здравноосигурителни права през последните 36 месеца.
Междувременно искам да попитам как е желателно да се снабдя с билети за GATWICK EXPRESS?  Да си ги закупим направо на гарата или предварително он лайн?

Последна редакция: чт, 04 мар 2010, 10:20 от marish

# 430
  • Мнения: 177
marish, благодря!   bouquet

# 431
  • Мнения: 592
Здравна карта се иска откак сме в ЕС. Ако нямаш - здравната застраховка си е същото. Но каратат е някак си по-официално и с тежест. Не знам и аз ква е разликата

# 432
  • Мнения: 3 215
Нотар, разликата е в това, че Здр. карта покрива само спешна и неотложна медицинска помощ, а застраховката си я правиш за каквото искаш. Освен това здр. карта се издава, ако си здравно осигурен. Аз лично залагам на застраховките, но се каза в края на миналата година (или в началото на тази), че без здр. карта не можело да се пътува след април или нещо от сорта...та затова е тази истерия сега. Никъде не видях да има такова условие - да пътуваш в ЕС само, ако имаш карта и не знам кой би тръгнал да проверява. То си е за теб, ако нещо ти се случи...сам човек си е отговорен. Не виждам защо да трябва насилствено да си ползваш правата (които и без друго са ефимерни)  Thinking Naughty

Последна редакция: чт, 04 мар 2010, 19:46 от Old Sport

# 433
  • Мнения: 124
Изкарахме си здравни карти още преди офанзивата по медиите! Мисля че по закон нямат право да го правят задължително, защото всеки може да избира къде и как да се лекува в случай на спешна нужда. А и ако си милионер, нали се сещаш, че няма да опреш до безплатно лечение в случай на такава нужда Joy
В България всичко е истерия, никой не се позовава на закон а се тръби: "от 1-ви април не можеш да пътуваш в ЕС без здравна карта!" Къде,кой и защо го е написал, никой не казва и никой не се позовава на закон, а на информация. А от къде е дошла, бог знае само....
Ние пътуваме след 2 седмици живот и здраве! Програма още нямам - или по точно е в главата ми! Важното е детето да е доволно! За 2 дни кое по напред да му покажа незнам ... ще го мисля 2-3 дни преди да тръгнем!

Ето всичко за здравната карта ТУК

..... Crossing ArmsНикъде не пише да е задължителна....

Последна редакция: чт, 04 мар 2010, 13:59 от rosi_bosi

# 434
  • Мнения: 2 697
Нотар, разликата е в това, че Здр. карта покрива само спешна и неотложна медицинска помощ, а застраховката си я правиш за каквото искаш. Освен това здр. карта се издава, ако си здравно осигурен. Аз лично залагам на застраховките...

Така е Peace Да не говорим, че тая здравна карта, я ти я признят, я - не. Изобщо не разчитам на нея, ще си я преиздам, колкото да не ме занимават с глупости. Иначе си е поредната тъпотия, явно е важно все пак фирмата-издател на самите карти да има печалба и сега с масова паника ще принудат хората да си ги извадят. Нямам думи, но... в БГ сме, да не забравяме.

За Гетуик експреса някой питаше по-горе - ами може да се купи и онлайн, и на място, по избор е. Аз не съжалявам, че си взех билет онлайн - намират се кодове за отстъпка и излиза по-евтино. В моя случай никой не ми е проверявал откъде идва намалението, а май се оказа, че съм купила билет с намаление, предназначено за служителите на някаква компания Crazy Все едно, проблеми с това не правят.

Общи условия

Активация на акаунт