пак за Лондон

  • 100 871
  • 738
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 1 402
Дао, искаш да кажеш, че англичаните биха били мили, ако работя ЗА тях и биха били хладни и сдържани, ако работя и живея С тях? превилно ли разбирам тезата ти?

не, не разбираш, по-скоро обратното, но изпадането в крайности не е най-точното определение; няма бяло и черно - това исках да кажа, избягвайте абсолютизмите и ще видите как ще се разбирате по-добре

Шехина, не мисля, че написаното в книгите има по-голямо значение от личния опит и практика. мислиш ли, че сме много приветливи за останалия свят? теорията ни определя като близки по темперамент до испанците и италианците, но досега такива прилики не съм усетила...намирам, че сме темерути ooooh!

съгласна съм с практиката и точно тя показва, че наистина сме близки с южните нации, в университета точно най-добрите ми приятели бяха испанци, италианци, гърци и турци, мда и индийци:) ела да видиш с шведите за какво става въпрос

нямам нищо против предметът "култура и общество на великобритания", който си изучавала, но не мислиш ли, че това е някак маловажно на фона (или хайде да не звучи обидно, но някак поставено в рамка) на опита на хора, които са работили, работят и живеят там. а и предодавателите ти, живеещи и препитаващи се в Бг не могат да бъдат представителна извадка на англичанина. както и българина, отишъл да живее в чужбина не е представителна извадка на българската култура и манталитет. някак несериозно ми звучи това. все едно сега да кажа - аз ходих години наред на курсове по английски език в British Council и познавам англичаните newsm78

това звучи грубо и преднамерено и не мисля, че Шехина го заслужава като коментар, темата вече заприлича на кой е по-по-най, затова спирам да пиша по въпроса

# 136
  • Мнения: 2 697
Наистина темата се изроди в последните постове и не ми се иска изобщо да я продължавам, само ще вметна, че именно отричането на наличието на народна психика е несериозно. Има си цяла наука "етнопсихология" и съм имала щастието да се докосна до нея, а практиката само потвърждава това, че трудът на личности като Вунд, Хумболт, Дюркем, Фройд, Юнг, Московичи, Леви-Строс (а защо не и Иван Хаджийски) и пр., и пр. е бил основателен. Наистина не изпитвам и грам желание да споря по темата с мнение, а не с обоснована позиция, базирана на познания, които неслучайно хората са натрупвали в продължение на векове. Това не е специализирано познание, това е единственият начин да спорим - обосновано, и като си позволим да се поучим от "малко" по-знаещите от нас.

Що се отася до грубото отношение, все пак всичко е въпрос на култура и определен бекграунд. И както в реалността, така и тук подобни коментари не могат да ме обидят, просто защото са емоционални и субективни, и отразяват само и единствено възприятията на конкретен човек, а не фактите. Дълбоко не ме интересува какво мисли някой за англичаните като единствен критерий за оценката е личното му "късогледство".

Темата наистина се отплесна и дължа да се извиня на всички четящи, че я разводнявам допълнително, но има уточнения, които трябва да бъдат казани, преди аудиторията да си помисли, че войнстващата посредственост отново е победила Wink

# 137
  • Мнения: 3 215
От няколко дни  чета и не се обаждам, защото очаквах, че нещата ще утихнат и наистина ще поемат в друга посока, но явно греша. Напълно подкрепям Шехина,не само в последните и размисли.

Още съвременни книги за тези,които искат да разберат англичаните  Wink :
Watching the English - The Hidden Rules of English Behaviour на Kate Fox
The English: A Portrait of a People на Jeremy Paxman
И разбира се, книгите на Bill Bryson  Party

# 138
  • София
  • Мнения: 3 878
заприличахте на българските журналисти -  един каже А и вие повтаряте след него цялата азбука.

първо, къде видяхте нещо обидно спрямо Шехина? или да използвам изрази като "войнстваща посредственост", "въпрос на култура" и "лично късогледство" за хора, които не познавам, водена единствено от безсилието на факта, че тезата ти почива повече на прочетени книги, отколкото на преки лични впечатления.

второ, Шехина, какво значи "малко по-знаещите от нас" - нормално е да си "по-знаеща" в сфера, която никога не ме е вълнувала - етнопсихологията. и въобще как успя да вкараш толкова много гръмки имена и толкова много теория в една тема за впечатления.

Иса е напълно права, не знам защо не коментирахте тезата й Mr. Green
ще ви кажа само две думи в подкрепа на нейната теза и те са ГЛОБАЛИЗАЦИЯ и МЕГАПОЛИС. в град с над 15 милиона жители може ли да говорим за етнопсихология в оня смисъл, който влагат всички изброени от теб герои?

между другото и по-простите като мен са чели Фройд, Юнг и Иван Хаджийски без да са присъствали в конспекта ми. Wink

Последна редакция: сб, 13 дек 2008, 09:42 от Aurora

# 139
  • Мнения: 3 215
Лондон е прекрасен точно,защото е космополитен. Никой не го отрича.Но да се смята, че кореняците англичани и лондончани са изчезнали, също е погрешно. Имам си вкъщи един  Mr. Green
И изобщо наистина ли трябва да си ги "мерим" в тази тема  newsm78 Не Шехина даде началото, така че хайде да се помирим предколедно и да развеем бялото знаме, какво ще кажете  Peace

# 140
  • София
  • Мнения: 6 999
....Не Шехина даде началото....

Ако трябва да се извиня, че съм имала мнение базирано на опита ми, а не на английска фиология?  newsm78

# 141
  • Мнения: 3 215
Нямах предвид народопсихологията, а "меренето"  Mr. Green

Но така или иначе отказвам да бъда въвлечена в тема, която се превръща в по-подходяща за клюкарника,ако така ще продължава...
Прекалено миролюбиво съм настроена  Peace

# 142
  • Мнения: 2 697
Но така или иначе отказвам да бъда въвлечена в тема, която се превръща в по-подходяща за клюкарника,ако така ще продължава...
Прекалено миролюбиво съм настроена  Peace

Не само, това изобщо не е спор, а клюкарстване, а и аз като теб нямам навика да си губя времето в подобни занимания. Май започвам да проумявам азбучната истина на форума, че просто няма смисъл човек да се сили да пише по някои теми - така или иначе никой не чете или ако го прави, то е както дяволът чете Евангелието. В този смисъл да вметна, че не е важно само да се чете, а какво и кой чете. Фройд и Юнг знам, че много хора ги четат и много им се радвам:lol:

Между другото, мерси за книжките - ако ги намеря, с удоволствие ще ги прочета. Най-после нещо свързано с Лондон Grinning

Последна редакция: пт, 12 дек 2008, 21:57 от Шехина

# 143
  • Мнения: 902
  чудно ми е Лондон колко жители е? Защото наскоро разбрах, че Амстердам е едва 742 884  #Crazy де да беше и София така.
Има ли начин като отида в Лондон да успея да си намеря малко апартаментче без интернет и куп други ненужни екстри, но с кухничка и то на прилична цена? струва ми се mission impossible

Последна редакция: пт, 12 дек 2008, 23:23 от smurfette

# 144
  • София
  • Мнения: 1 402
  чудно ми е Лондон колко жители е? Защото наскоро разбрах, че Амстердам е едва 742 884  #Crazy де да беше и София така.
Има ли начин като отида в Лондон да успея да си намеря малко апартаментче без интернет и куп други ненужни екстри, но с кухничка и то на прилична цена? струва ми се mission impossible

Здравей, smurfette, много навреме се включи:) Относно твоя въпрос: официалният сайт на английския туристически борд предлага голям избор от различни места за настаняване. Това, което ти търсиш, попада в категорията self-catering, т.е. сам се грижиш за изхранването си. В провинцията това са вили и cottages, а в градовете - апартаменти. Ето директния линк към страничката за настаняване: http://www.enjoyengland.com/stay/ пускаш си в търсачката лондон, категория self-catering и съответно удобствата, които искаш да има/няма. Успех!

# 145
  • София
  • Мнения: 3 878
  чудно ми е Лондон колко жители е? Защото наскоро разбрах, че Амстердам е едва 742 884  #Crazy де да беше и София така.
Има ли начин като отида в Лондон да успея да си намеря малко апартаментче без интернет и куп други ненужни екстри, но с кухничка и то на прилична цена? струва ми се mission impossible

smurfette, кратка справка с гугъла върши чудеса -

London
Population (2006 est.)[2]
 - London 7,355,400
 - Density 12,331/sq mi (4,761/km²)
 - Urban 8,278,251
 - Metro 13,063,441
 - Demonym Londoner
 - Ethnicity
(2005 Estimates)[3] Ethnic groups[show]

Amsterdam
Population (1 October 2008)[5][6]
 - City 755,269
 - Density 4,459/km² (11,548.8/sq mi)
 - Urban 1,364,422
 - Metro 2,158,372
 - Demonym Amsterdammer

принципно се взима за справка целият град, а не само центъра, в случая с Амстердам -  2,158,372 души.

за къде в Лондон питаш дали е възможно да намериш апартамент? ако питаш за предградията, може и да е възможно, но в Ситито не.
може би в Кройдън би успяла да намериш нещо, но доколко ще те удоволетвори цената е друг въпрос.

# 146
  • Мнения: 3 215
Ето едно студио, което открих: http://www.homesandproperty.co.uk/rent/london/central-london/ken … 6549-2839009.html На сайта има и други предложения.
Ето още студия: http://www.easylondonaccommodation.com/studio-search-result.html

# 147
  • Мнения: 605
Здравейте, включвам се  да споделя  Simple Smile
Прекарахме 5 чудесни дни (и нощи) в Лондон, въпреки студеното време. Разхождахме се без конкретен план, а просто накъдето ни видят очите.
Отбелязахме прекрасно 7-та годишнина в  Hard rock kafe - специални благодарности на Aurora   bouquet
Концертът на Елтън Джон беше невероятен, O2 arena и организацията  - също.
Благодаря на всички за съветите и помощта!







# 148
  • Мнения: 3 215
Еее, супер. Нямаш ли някое фото на Елтън  newsm78

# 149
  • София
  • Мнения: 3 878
Рафаело, добре дошла!  bouquet
радвам се, че е било чудесно, и аз ще се радвам на снимки! Wink

Общи условия

Активация на акаунт