Налагате ли такива крути мерки

  • 3 303
  • 72
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 496
За мен това не са крути мерки, а нормална хигиена. А ако трябва да подсещам някой да си измие ръцете, преди да пипа бебето ми, значи му липсва такава.

# 16
  • София
  • Мнения: 6 011
Не знаех, че елементарната хигиена вече се нарича "крути мерки"!
Не знам и колко ниска трябва да ти е културата, за да пипнеш малко дете с мръсни ръце.
И да, винаги съм налагала и ще налагам такива мерки спрямо детето ми. Непознати и далечни познати пък въобще не давам да го пипат.

# 17
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
От момента, в който я видях да яде пясък и да оцелява, спрях да се притеснявам за подобни неща.

# 18
  • Мнения: 1 488

Всички родители с новородени са малко смешни с постоянните си страхове, но после влизат в релси  Laughing.

Не виждам нищо смешно в това да си миеш ръцете преди да пипаш бебето независимо на каква възраст е. А относно други хора да го пипат, не ми е приятно, но и не правя забележки. Само понякога за целувките. А по въпроса за това, че децата всичко пипат и лапат мисля, че немогат да се гледат като в саксия. Те си изграждат защити по този начин.

# 19
  • Мнения: 209
принципно съм съгласна с всичко казано до момента, но мисля че децата сами започват да усещат кога са мръсни, и не желаят да се пипат с мръсни ръчички. поне при моя син е така

# 20
  • Мнения: 2 334
Ами за мен е напълно естествено да си измиеш ръцете преди да пипаш бебе. А пък и всяко дете трябва да си мие ръцете след като е било навън или пък е играло.

И аз така мисля Peace

# 21
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Какво точно определи като крути мерки...
естествено, че никой няма да ми пипа бебето без поне да си измие рацете....
Че то е естаствено, ако влезеш от улицата първо това да направиш.
И да на 6 месеца почва да пипа детето всичко и да тика в устата, това не значи, че външен човек трябва да му носи още бацили от всякъде...виж ако сме на улицата няма да дизенфектирам човека ест....

Иначе - да и детето го уча като се преберем да си мием рацете преди всичко друго....

това си е в реда на добрата стара хигиена - не са крути мерки....

Споделям всяка дума написана от Angel Dust   bouquet , въпрос на хигиена е.

# 22
  • Мнения: 559
Не, не налагам такива мерки.
Скоро в трамвая стана страшен скандал. Една жена с малко дете - някъде на 3-4г. Сложи детето да седне на една седалка, а срещу него една възрастна жена се зарадва: "Ейй какво хубаво детенце" и го погали по бузката. Майката като скочи срещу нея  Shocked Защо го е пипнала. Тя дори не си позволявала да го пипа по лицето пък камоли друг човек!
На мен това не ми звучи нормално, пък може и аз да съм сбъркана...  Crazy

# 23
  • Мнения: 109
принципно съм съгласна с всичко казано до момента, но мисля че децата сами започват да усещат кога са мръсни, и не желаят да се пипат с мръсни ръчички. поне при моя син е така

абсолютно съгласна съм Peace

# 24
  • Мнения: 4 496
....и го погали по бузката. Майката като скочи срещу нея  Shocked Защо го е пипнала. .

От една страна малко параноично ми звучи.
Но от друга- не се знае какво е пипала възрастната жена преди това.
И на мен би ми станало неприятно, защото не ми е приятно непознати да пипат децата ми. Но чак пък скандал не бих направила... Rolling Eyes

# 25
  • София
  • Мнения: 17 592
Не, не давам да го пипа никой, който не се е измил - изключение от правилото е когато той самият е вън. Първо се "запозна" с домашните бацили. И... ами, намирам за нормално човек да си измие ръцете, когато се прибере. Хигиена му викат.

# 26
  • София
  • Мнения: 17 592
Не, не налагам такива мерки.
Скоро в трамвая стана страшен скандал. Една жена с малко дете - някъде на 3-4г. Сложи детето да седне на една седалка, а срещу него една възрастна жена се зарадва: "Ейй какво хубаво детенце" и го погали по бузката. Майката като скочи срещу нея  Shocked Защо го е пипнала. Тя дори не си позволявала да го пипа по лицето пък камоли друг човек!
На мен това не ми звучи нормално, пък може и аз да съм сбъркана...  Crazy

Общо взето, редно е човек да попита може ли, преди да посегне да пипа чуждо дете или куче. Възпитание.

# 27
  • София
  • Мнения: 6 363
българинът винаги е страдал от ниска здравна и хигиенна култура, факт.

# 28
  • Мнения: 1 910
Бебетата изяждат 2кг прах на година.   Wink
... и това не е всичко...не, не съм от крайните, но все пак имам някои изисквания Simple Smile

# 29
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз не съм полагала такива мерки

Общи условия

Активация на акаунт