За първа година в детската градина!- 7 част

  • 15 050
  • 282
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 673
  За запис.
   Моля, тикнете ни и нас в онзи списък отпред - 47 ОДЗ " Незабравка" - София.
   ...

radivdani, запиши се в другата тема, а модераторите по някое време ще актуализират списъка.  Hug


  В първата ли тема трябва да се запиша? Embarassed


Ето в тази: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=197728.0 (отваря се и като кликнеш на "Списък" в първия пост).  Wink
Hug

# 16
  • Мнения: 5 393
Марина пак е с хрема Tired
Не знам как ще я караме така- 4 дни на градина, 10 дни вкъщи.

Много неприятно. Confused  Иво беше така в яслата, сега се надявам да е по-добре положението, но.....


Няма защо Hug

  В първата ли тема трябва да се запиша? Embarassed

Не, цъкни на "Списък" и ще ти се отвори темата, в която майките са писали кое дете къде ходи. Просто напиши и ти, а след време самия списък ще се актуализира.

# 17
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Ние я прибираме към 16.30ч,т.е баба и я взема,защото свършва по-рано работа.

# 18
  • Мнения: 1 240
И аз да се запиша. Мечо Пух, благодаря!

Ва-ва, дано бързо мине хремата на Марина, а и всички болни да се оправят бързо.

Чакам си аз Гергана да се ошари...

# 19
  • Мнения: 1 808
Да се запиша и аз тук  Hug
Бързо да се оправят болничките  Hug

Да ви питам давате ли някакви имуностимулатори? Знам, че доста е изписано по други теми, но да попитам  Simple Smile

За само се моля да е изградил някакъв имунитет от яслата и да не боледуваме толкова  Praynig

Днес е хубаво времете, може тези които не са с т-ра да ги изведете за мъничко навън, поне наразходка. Не по площадките с др. деца. Мисля, че това се отразява добре на децата  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1 240
Гиги, до 13.00 бяхме навън.  Laughing Сега спи сладко-сладко. Следобяд пак ще излизаме. Времето днес е супер.
Аз слагам по 2 капки прополис в млякото. С това за сега я подсилвам. Давам също и мед. Не съм привърженик на разни имуностимулатори по схема.

# 21
  • Мнения: 673
   Аз давам "Имунокид" по препоръка на личната ни лекарка. Не съм убедена , обаче в 100% ефективност на тези имуностимулатори. От край време се дразня от родители , които си водят децата болни на градина #Cussing out. Във всяка група ги има такива. При такива условия, каквито и имуностимулатори да им даваме  те просто ще си разменят вируси и бактерии и това си е.

# 22
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 296
Тази сутрин моята се оцъкли още в седем, попита дали най- после не е почивка от градината и успокоена, че два дни ще почива, пак заспа  Grinning
Времето тук е страхотно и направихме голяма разходка- с баба и дядо ходихме за гъби в гората. Беше супер въодушевена, понеже никога не е ходила за гъби. Не, че майка й беше ходила, ама нейсе  Mr. Green Бяга и крещя на воля, носът й се отпуши от чистия въздух и се измори зверски за 2-3 часа. После реши, че иска да живее при баба си и сега е там  Crazy За уикенда.

Цяла седмица ту има, ту няма сополи. Ходихме на лекар- гърдите чисти, гърлото спокойно, но има секрет, който се стича навътре и я кара да покашля няколко пъти на ден, предимно вечер и като си легне. Не я спрях от градина. Вече съм си казала, че заради единия сопол и аз ще пускам пердето. Детето е жизнено и спокойно, хремата изобщо не я тормози и това е положението. И да я държа вкъщи, на деня, в който я пусна,пак ще се разсополиви. Кръгът е порочен, но това е моето решение.
Когато ходеше на ясли, я спирах само като усетех, че предстои да започне хрема. Пусках я поне 2 седмици след оздравяването. И?! 3 пневмонии, гнойни ангини, отити... Понеже всички деца са сополиви. Е, вече и моето ще е така.

# 23
  • Мнения: 1 949
Аз давам бронховаксом. То било между имуностимулатор и ваксина за заболявания на горните дихателни пътища. Абе много горещио ми го препоръча нашата педиатърка и още една (която я ползвам за 2ро мение), пък да видим какво ще излезе. Утре трябва да почнем втория месец (от общо 3 по 10 дена). Слагам също и цитросепт в сока веднъж дневно. Дано поне до усложнения не стигаме.  Praynig

Ние днес преди обяд също се разходихме доста навън. Сега пак й предложих да излезем. Обаче тя не ще  Crossing Arms И е категорична, не дава да й сложа дънките и бяга по гащи из целия апартамент. И сама се мъчи да надене (даже почти успешно) панталоните за вкъщи  ooooh! И без това ще имаме гости, щях да оставя мъжа ми да готви, ама това малкото дзверче не ще бе  Crossing Arms

Не знам за вашите деца, обаче моето явно кара тежък пубертет  ooooh! Толкова е ... невъзможна. Тръшка се, реве, иска само да е на нейната, ако не я разберем какво точно иска, пак реве, ама не казва защо Mr. Green На възрастта ли се дължи или на ДГ не знам, но е факт  Thinking

# 24
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 296
Не знам за вашите деца, обаче моето явно кара тежък пубертет  ooooh! Толкова е ... невъзможна. Тръшка се, реве, иска само да е на нейната, ако не я разберем какво точно иска, пак реве, ама не казва защо Mr. Green На възрастта ли се дължи или на ДГ не знам, но е факт  Thinking

Моята е такава определено след като тръгна на градина. Какво си ми беше добричко детенцето през лятото  Confused

# 25
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Симба, пубертет подсилен от ДГ ще да е
иначе и аз давам бронховаксом - свърших и сме болни, да видим др два месеца дали ще ни помогне
почнах АБ и на двамата - от вторник борим Т и днес вече се предадох под заръките на педито да не рискуваме след 5 дни с Т да стане някоя беля....
моите деца и у дома като стояха - ако им беше да се разболеят - се разболяваха...така че нямам никакво намерение да си търся причината в нечии чужди болни деца - те моите ако бяха здрави - нямаше да ги хване болестта
случвало ми се е ДАни да е болен а МИми тръгна по същото време на ясла - и въпреки това тя НЕ СЕ РАЗБОЛЯ! а той бе с херп ангина или гнойни налепи но тя устоя щото бе здрава и не се разболя!
така че не са ни виновни др болни деца - а че нашите са "кекави" дето викат старите баби....

# 26
  • Мнения: 1 949
catnadeen, дано бързо да се оправят децата. А за бронховаксома, май почва пълноценно да действа след 3-я месец. Поне така ми обясни Ячева (педиатърката ни), за това се почвало от септември (препоръчително), за да може точно в разгара на болестите да има имунитет. А и също не предпазва от вируси, а от бактериални инфекции. Пази боже де!  Praynig

# 27
  • София
  • Мнения: 5 362
Моят герой обича мед . Яде го за страх . От известно време е решил , че обича печена филия с кашкавал . Това скъпо вече удоволствие , ама като знам , че не обича сирене / а как набиваше попара като беше малъъъък / , не яде кисело мляко , но пък пие много прясно и аз в прясното му слагам и мед . Гледам , че се повлия и по - бързо оздравя и му мина гърлото . Без да давам допълнителни имуностимулатори . Опитах веднъж Ехинацея форте - плачевен резултат от тогава само чист мед и това е . Давам му и боров . Може да пробвате . Иначе в моята група нещата стават все по - зле . Ремонта на новите групи не е приключил , хората вече си водят новозаписаните деца , те плачат , разстройват и старите пушки и положението е критично. Освен всичко това има деца , които са един месец с мен и колежката , а като им стане готова новата група ще ги преместят та ми е жал за децата . Тъкмо свикнаха . Хубавото е , че градината успя да отвори три първи групи . Което си е голямо геройство . Това са 50 новозаписани деца . Не е малко . Родителските срещи още не са минали . Чакаме да си разделим групата и да останем само с нашите . При Марто още няма родителска среща , но като ме привикат ще пиша .

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 123
Привет!
Аз не съм писала скоро тук, но следя отвреме на време темата Simple Smile.
Искам да си похваля девойката - от вторник насам си ходи без проблем в градината Simple Smile. А в понеделник(миналия) беше страхооотен реееев. Ляга на няколко пъти на земята преди да успеят да ми я вземат от ръцете Confused. Вече има няколко дечица в групата и, с които бяха заедно и в яслата Simple Smile. Много е лесно когато детето ходи с желание. Леда повечето дни не спи на обяд, но си лежи в леглото, затова пък вечер си ляга вече доста по-рано Grinning.
pipi06 50 деца за три групи ли? Ако е така, това е чудесно. При нас групите бяха 2 с по 20 деца, но вече са с по 30 ooooh!. Как ще се оправят госпожите с толкова деца, не ми е ясно Tired. Много често следобяд няма дори и лелка...
И при нас няма още родителска среща, но ни събраха по 20лв. за учебника по който ще работят.

# 29
  • Мнения: 1 949
Сега се сещам да споделя нещо (като стана дума за броя на децата в една група). В групата на дъщеря ми били записани 33 деца, до сега са ходили 29. НО в спалното им помещение имаше 26 легла  Shocked Ясно, че не се събират всичките почти никога, ама нали все пак не е изключено и това да стане. Къде спят останалите деца (за които няма легла). Само за инфо, място за походни легълца НЯМА. Има само колкото да мине едно дете между леглата.  Shocked

Общи условия

Активация на акаунт