Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 14

  • 12 698
  • 287
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Здравейте и от нас Simple Smile
Тъкмо са ме затиснали да изпълнявам кърмаческите си задължения  Mr. Green
При нас положението е... на нокти. Това детенце след боледуването освен, че се е разсукало много, се е и разлигавила ужасно. Откри безотказна тактика да постига своето. Писъци, писъци и писъци  #Crazy Едвам се издържа. Всяко минимално препятствие пред нея води до истерия. Колкото и да се правя на глуха за да не и показвам , че това е начина да ме действа, то все по някое време отстъпвам. Гледам да е поне в някоя 1-2 секундна пауза, че поне да има шанс да си помисли, че и угаждам защото е спряла, а не за да спре.
Застава в стойка със стиснати юмруци, леко преведена напред и зейва. И пищис все сила, чак понякога потреперва от усилието. Зачервява се като домат и всичко това накря прераства в един хълцащ рев  Shocked
Представете сеи какво се случва при опитите ми да сложа някакви рамки на кърменето. А нощем ако се забавя със секунди и вдига блока. Познайте любящия и баща колко се радва от ситуацията и каква задушевна атмосфера цари в нас  Mr. Green
Приемам всякакви съвети как да се справя със ситуацията Simple Smile

# 16
  • Мнения: 579
Гергана цяло лято изкара предимно на кърма.Сега,като захладня,прояде всичко,бнезнам има ли нещо общо...Обаче независимо колко е изяла,след всяко ядене breastfeeding за десерт

Последна редакция: нд, 05 окт 2008, 15:38 от just_an_ODDalisque

# 17
  • Мнения: 381
Ох какво да ви кажа за храненето и кърменето гледам и вие сте на моето дередже, но си мисля че кърменето спасява положението и въпреки че Гери не яде много изхлежда добре и не е отслабнала а относно това сама да яде давам и, ама то само със сухи храни да я храня не може, иначе хляб много обича да се разхожда с краишник и да си ръфа  Hamburger и месо ако има ама сега съм при баба и вместо да се възползва от вкусни  манджи то само сухарлаци  Crossing Arms

# 18
  • Varna
  • Мнения: 603
Анири  Hug
(сложих си 3 пъти и мисля, че вече всичко е ОК)

benita надявам се да е перид и да отмине!И при нас се случва, но от време на време.

Относно кърменето - ние като по чудо намалихме малко дневните набези.Сега основно поцоква за приспиване и по време на сън. Хапва повечко от преди, но яде много по - малко като количество от другите познати деца.Но пък си хапва плодове с кеф.
За плюенето е просто спец - може да си натъпче устата за секунди с нещо уж вкусно, но после не може да  го сдъвче и го изплюва някъде.Затова я дебна да не лапне голямо парче. Да не говорим, че хаесва да гризка например морков и вместо да го гълта да го плюе навсякъде...

# 19
  • Мнения: 3 595
При нас зъба проби и нощните кърмения се разредиха. Все си мисля, че като излязат всички зъби ще се наспя - има няма една година  Whistling

Аз за храненето не мога да се включа, моя е като прахосмукачка, всичко яде и ядене, и книги, и каквото докопа. Изяжда по 300-400 грама храна, а после за десерт изсуква двете гърди  ooooh! Разбира се, отказва да яде като има никнещ зъб, тогава е само на кърма и отказва всичко друго. Като пробие е страшен глад. Голямото също много ядеше, но не сучеше толкова активно на тази възраст. За сметка на това, после стана капризна към храната и си остана такава и досега...

# 20
  • Мнения: 2 614
Здравейте, момичета!
Рядко успявам и да чета напоследък, и още по-рядко пиша, но имам много работа напоследък.
Калина все така не се предава. Даже сега след смяната на яслата и детската съвсем зачести сукането. Почти 100% задължително е вечер и сутрин. Рядко се разсейва....
Аз започвам да пия калций+магнезий+цинк - имате ли идея дали ще пречи на кърмачето? Че нещо не намерих изчерпателно инфо по случая.
Поздрави и хубава седмица!

# 21
  • Мнения: 8 242
Аз започвам да пия калций+магнезий+цинк - имате ли идея дали ще пречи на кърмачето? Че нещо не намерих изчерпателно инфо по случая.

Пия почти откак съм родила (друг е въпросът колко съм редовна  Rolling Eyes).. Не виждам да му се е отразило на Тони .. освен ако бяса не му е от това  Crazy

# 22
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Аз имам питанка към майките с говорещи кърмачета, освен да кажат мамо, дай цица, коментират ли вкуса на млякото? Мартин като се насуче, понякога казва, че няма вече мляко.Е как ще има, като преди това Фабиан се е насукал като за световно и от двете страни. ooooh!
 Или пък когато се опитвам да поотложа кърменето и започвам с "Гладен ли си"- Не. "Жаден ли си? - Не! А защо тогава искаш цица? "Защото ми е вкусно!  Crazy

# 23
  • Мнения: 2 614
Духи, благодаря за светкавичния отговор!  Hug Дано бяса не прихване кроткото ми дете, ако бяса е от това, дано не прихване Калина, но тя пък вече е голяма  Flutter
Пепеляшка, и Калина така ми говори, или пък на въпроса: "защо точно сега?" ми отговаря: ами защото така, мамо! защото бичам МОЕТО мако и МОИТЕ цици"  ooooh!
По едно време, когато бяхме разделени, беше започнало да намалява млякото и да става солено, според мен. Защото на първата среща, веднага се лепна да суче и каза: ооо, ганно е! казах и: ами недей да сучеш повече. Отговора беше: не, не, пак ми е вкусно!  ooooh! и така досега  hahaha

# 24
  • Мнения: 8 242
О, да Simple Smile Коментира си той млякото.. "Много кусно!" .. или "Тука сърши, Тони цока го сичкото. Ного садко!"
А като каже "Иска цоко нани" и край, няма обяснения защо, ама не може, ама после.. няма.. почва да пищи, да се тръшка, да ми се мота в краката, да ме задушава, да ме съблча.. Абе по всякакви начини да се докопа до свещената цел.. А да не говорим нощем като е сънен - каже  "цоко нани" и почва да смуче с уста преди да го е лапнал още  Crazy

# 25
  • Мнения: 58

Пепеляшка, и Калина така ми говори, или пък на въпроса: "защо точно сега?" ми отговаря: ами защото така, мамо! защото бичам МОЕТО мако и МОИТЕ цици"  ooooh!
По едно време, когато бяхме разделени, беше започнало да намалява млякото и да става солено, според мен. Защото на първата среща, веднага се лепна да суче и каза: ооо, ганно е! казах и: ами недей да сучеш повече. Отговора беше: не, не, пак ми е вкусно!  ooooh! и така досега  hahaha
Ей,много сте сладки с говорещите кърмачета,чак ви завиждам.Ама има-няма още 4-5 мес и аз така ще се хваля с моето цокълче.

# 26
  • Мнения: 381
и на мен ми е много интересно да чета за говорещите кърмачета ма се чудя мойта кога ще проговори  newsm78 да и слушам нейните бисери днеска прибрах цицата преждевременно явно преди да се е насукала и тя милата ме гледа с едни големи очи и мига отначало не може да осъзнае какво става и после като писна  Crazy и айде пак наново.

# 27
  • Varna
  • Мнения: 603
Поли също казва,че "макото е ного кусно , а тука съъши, дугото - (започва цокане  и след секунда казва възторжено) доди" А понеже в момента постоянно говорим за цветовете - тази вечер реши ,че едното тити е розовко, а другото е синьо. Цока цока едното и след малко крещи - дай розовкото, след 3 секунди дай синьото - съответно аз смях Laughing

# 28
  • Мнения: 386
Здравейте, нещо ви изтървах дирите, а вие в нова тема Grinning
 При нас нещата май вървят към отбиване Confused За последните 48 часа е сукала само веднъж. От седмица я мъчат кучешките и все търси да пие сокове. Рязко намали както храненето, така  и сукането. Буди се нощем, но май вместо цица предпочита шише със сок Cry. Гърдите ми не са напрегнати, явно не е имало кой знае колко кърма напоследък. За 2 дни дерматита ми видимо се оправи, почти няма люспи, но въпреки мъките ми с него вече година, ми е много мъчно че се разделяме с кърменето Cry

# 29
  • София
  • Мнения: 2 658
аз абсолютно безуспешно се опитвам да намаля дневните посуквания, които са си през половин час. Беше ме нахапала много заради един зъб и и казвам, че ме боли, но това не и пречи да ме тормози. От един месец се опитвам да я карам да ме чака, ако се храня или върша нещо като реши да "нани" за 10-15 мин и настава луда истерия. Толкова време мина и всеки ден едно и също не и ли угодя веднага реве като луда. От 1 седмица се опитвам да я карам, като и се доспи много да легне до мен и да заспи така, а не само на гърдата. Макар и трудно се получава. Но не знам как да и разредя посукванията като сме по цял ден в къщи и то сами  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт