Носят ли парите щастие???

  • 5 746
  • 102
  •   1
Отговори
# 45
  • Oslo
  • Мнения: 659
Абе доста му помагат на щастието да дойде, ако си говорим честно...

# 46
  • Мнения: 122
Значи излиза, че когато някой е щастлив трябва да се замисли дали това е заради парите...  Whistling

# 47
  • Oslo
  • Мнения: 659
Значи излиза, че когато някой е щастлив трябва да се замисли дали това е заради парите...  Whistling

Когато човек е щастлив не си задава въпроса защо... виж , когато е нещастен се пита подобни неща, и често излиза, че една от причините да си нещастен е  липсата на пари.

# 48
  • София
  • Мнения: 2 271
Парите, сами по себе си, не носят щастие.
Но ако материалните неща правят човек щастлив, да - може да си ги купи с пари и да бъде щастлив.
Естествено, че има и други неща, които не могат да се купят с пари и са много по-важни в живота, но защо да не задоволим и материалните си нужди напълно?

# 49
# 50
  • Мнения: 2 388
Помня една мисъл:

"Не всичко е пари, но без пари всичко е нищо"

Моментите, когато съм била щастлива не са свързани с пари.

# 51
  • София
  • Мнения: 53
Работата е там, че може да пропуснеш щастливите моменти в чудене откъде да изкараш пари за нещо належащо и прозаично

# 52
  • Мнения: 5 940
 Щастието е състояние на духа и няма нищо общо с парите. Достатъчното пари ми носят спокойствие. Липсата на пари обаче  може да е причина в някои случаи за усещане, че си безпомощен и оттам не особено щастлив, но парите сами по себе си не носят летеж на духа.

Последна редакция: нд, 05 окт 2008, 22:35 от valerie

# 53
  • Мнения: 8 999
Със сигурност знам, че парите не носят нещастие. Нищо, че напоследък тази гледна точка е широко застъпена в латино-сериалите.
Наличието на пари засилва щастието ми, а липсата им - нещастието ми.
С една дума - по-добре е да имаш пари, независимо дали си щастлив или не.

# 54
  • Мнения: 1 841
Със сигурност знам, че парите не носят нещастие. Нищо, че напоследък тази гледна точка е широко застъпена в латино-сериалите.
Наличието на пари засилва щастието ми, а липсата им - нещастието ми.
С една дума - по-добре е да имаш пари, независимо дали си щастлив или не.

Много вярно!  Peace Както казва Форест Гъмп - "Един проблем по-малко".

Но ако трябва да избирам какви проблеми да имам - семейни, здравословни или финансови - предпочитам финансови. Пари се изкарват. Виж другото...

# 55
  • Мнения: 41
  Моят бивш щеф казваше следното:"Парите не са всичко, но са в основата на всичко."   Да, така е за съжаление.  Парите не ми носят щастие, но съм по- спокойна,когато ги имам.

# 56
  • Мнения: 3 034
а! аз във вечно и тотално щастие не вярвам, защото щастието е пътуване, а не състояние. тоест, то не може да се застопори и призивът "О, миг, поспри!" си остава само спомен от отминал момент. а за ежедневното ми невечно и нетотално щастие парите са определящи. да, носят ми щастие. и здраве носят, и спомени, и възможности, и много други неща. "Бедни, но щастливи" не е за мен, благодаря.

# 57
  • Мнения: 274
Щом парите НЕ носят щастие, тогава ще ставате все по-щастливи.

# 58
  • Мнения: 78
Носят. Което не значи, че само пари са достатъчни, за да бъде човек щастлив.

# 59
Работата е там, че може да пропуснеш щастливите моменти в чудене откъде да изкараш пари за нещо належащо и прозаично


  Точно така! Ако работиш най-вече физическа работа, прибираш се като пребито животно, защото не си имала парите да получиш добро образование наистина много щастливи моменти ще ти се изплъзнат. Парите дават независимост и спокойствие, без които човек трудно би бил щастлив.
Ако не носят щастие защо те са винаги фон на филмите, в които се разказва за щастлив живот?

Общи условия

Активация на акаунт