Носят ли парите щастие???

  • 5 732
  • 102
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
носят ли парите според вас щастие ??? вижте тази статия http://chrisbrown.log.bg/article.php?article_id=10408 кажете си мнението според мен човек с пари или без пари все си е същият има много хора по света които имат пари но не са щастливи парите са просто един макет  много хора си мислят че след като имат хубава кола примерно и ще са по радостни но не е така , тя все ще ти омръзне и после какво ??? задаваме си въпроса какво .. после пак ще е както преди не си доволен но с хубава кола,  така че всеки човек трябва независимо от финансовите възможности сам да си прави живота щастлив - с приятели и т.н. а не с материални неща ( не че те са нещо лошо ако са допълнително ) но не и всичко !!!   Peace

# 1
  • Мнения: 662
Едва ли.Парите носят спокойствие и сигурност, но щастие-едва ли.Ако си тежко болен и умираш какво щастие ще ти донесат парите? Никакво.

# 2
  • Мнения: 1
ами ако с парите можеш да си платиш лечението носят щастие  Grinning но ако не може да се излекува тогава не носят никакво

# 3
  • Мнения: 101
А по-добре ли е да си тежко болен без пари?
Аз мисля,че каквото и да си говорим парите носят щастие, макар че щастие е малко пресилена дума.

# 4
  • Мнения: 662
ами ако с парите можеш да си платиш лечението носят щастие  Grinning но ако не може да се излекува тогава не носят никакво

Да, има я тази опция, но за съжаление в някоя случаи никакви пари не помагат.Разбира се, бих предпочела да съм здрава и богата, а не болна и бедна. LaughingНо по-добре беден и здрав, а не богат и болен. Wink

# 5
  • Мнения: 35
С пари и без пари - все същото лайно съм. Joy

# 6
  • Мнения: 2 212
Щастието не е в парите, а в тяхното количество.

А аватарът ти определно е превишил всякакви количества.

# 7
  • Мнения: 1
 Laughing Laughing е мани го аватара аз картинки имам много ама колите ги няма...  Laughing

# 8
  • София
  • Мнения: 11 124
Laughing Laughing е мани го аватара аз картинки имам много ама колите ги няма...  Laughing

Максимално допустим размер на картинки към профилите:
ширина - до 160 пиксела
височина - до 200 пиксела


Щастието не е в парите, а в тяхното количество.


По темата, на същото мнение съм.  Wink

# 9
  • Мнения: 212
Laughing Laughing е мани го аватара аз картинки имам много ама колите ги няма...  Laughing

Мани го аватара, ама ще дойдат ей сега някои хора които не гледат с добро око на такива чаршафи дето си сложил за аватар...

# 10
  • Мнения: 2 448
Явно не разбира намека за аватара.  Laughing

Слагай тази картинка и всичко е ОК.


По темата, НЕ, защото нещата които най много искам не се продават.

# 11
  • Мнения: X
Абе хора, к'во ви става. Имаше такава тема вече... Tired

# 12
  • Мнения: 166
Парите са "средство", а не "причина" за щастие.

# 13
  • Мнения: 1
ааааааааааааа ...  Grinning Grinning аз верно не разбрах намека мерси много за смалената картинка

# 14
  • Мнения: 227
Само хора, които нямат пари могат да кажат, че те не носят щастие !! Peace

# 15
  • Мнения: 4 195
за колко пари все пак говорим, щото за мене 10 000 лв са много голямо щастие, ама за други са джобните примерно Rolling Eyes
а и пари всеки изкарва, всеки има, няма човек без пари, дори и клошарите сколасват за по една ракийка да намерят и са щастливи Crazy

# 16
  • Мнения: 662
Само хора, които нямат пари могат да кажат, че те не носят щастие !! Peace

Аз имам по-различни наблюдения-"Само хора, които нямат пари могат да кажат, че те носят щастие."  Wink

# 17
  • Мнения: 581
 При положение, че си имам всичко останало, което ми е необходимо за да съм щастлива (здраве, семейство, приятели, любов) някое и друго милионче просто ще направи щастието ми пълно.И не че страдам от липса на пари, просто ми се ще да са с няколко нули повечко.

# 18
  • Мнения: 1
напълно съм съгласен с мелинда хората които нямат пари казват , че те носят щастие а когато имаш пари разбираш че не носят

# 19
  • Мнения: 183
Аз за себе си, се убедих в едно: миговете на пълно щастие, които е способен да изживее всеки нормален и зрял индивид, нямат нищо общо с парите.

# 20
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
щастието е начин на виждане, усещане на света около теб.

# 21
  • Мнения: X
При равни други условия - по-добре да има и пари  Sunglasses

От друга страна погледнато, ако си нещастен по природа и Бил Гейтс да наследиш, едва ли ще се оправят нещата...

# 22
  • Мнения: 5 710
Много философски мисли прочетох, браво.
Аз съм по-елементарна - обичам да имам пари, правят ме щастлива нещата, които мога да добия с пари.
Да, здраве не могат да купят ( всъщност, в много голяма степен могат), сигурна смърт не могат да избегнат ( кое може).
Но да - парите за мен носят щастие.

# 23
  • Мнения: 2 401
Само хора, които нямат пари могат да кажат, че те не носят щастие !! Peace

Аз имам по-различни наблюдения-"Само хора, които нямат пари могат да кажат, че те носят щастие."  Wink

Да си чула някой богаташ да се е отървал от парите си, за да бъде просто щастлив?  Wink

# 24
  • Мнения: 662
Само хора, които нямат пари могат да кажат, че те не носят щастие !! Peace

Аз имам по-различни наблюдения-"Само хора, които нямат пари могат да кажат, че те носят щастие."  Wink

Да си чула някой богаташ да се е отървал от парите си, за да бъде просто щастлив?  Wink

Съмнявам се, че ще чуя за такъв. Laughing Парите дават много неща, но щастие и здраве с пари не се купуват.

# 25
  • Мнения: 1
минзухар тука бъркаш щото ние не казваме че парите носят нещастие просто, че не носят щастие то е ясно че няма човек дето да си в хвърлил парите за да бъде щастлив

# 26
  • Мнения: 2 478
Зависи за кого какво е щастието?
Коли,къщи,екскурзии,диаманти....
За мен няма по-голямо щастие от здравето и благополучието на сина ми и семейството ми.
А за това пари не трябват.
Но за всичко друго - дааааа.
Парите могат да донесат щастие в очите на детето ми,когато му купя мечтаната играчка.
Когато напазаря в някой хипермаркет и занеса покупките на баба и дядо,пак виждам щастив в очите им.
Така че парите винаги носят щастие,зависи от потребностите ни.

# 27
  • Мнения: 698
Щастието не е в парите, а в тяхното количество.

 Peace

# 28
  • Мнения: 662
Според мен има разлика между щастие и удовлетвореност, приятно чувство, задоволство и т.н. Разбира се, много се радвам, когато си купувам или ми подаряват нещо по-голямо /къща, кола, бижута/, но щастие съм изпитвала, когато чувствата са ми споделени и, когато  детето ми се роди живо и здраво.Да изпитам щастие от купуването на дреха, парфюм, кола-струва ми се безумно.

# 29
  • Мнения: 1 898
Не бих била щастлива ако ми се налага да лишавам себе си, семейството си, детето си ако не мога да помагам на родителите си заради липсата на пари. В този смисъл-да, парите носят щастие.
Иначе съм наясно, че наличието на пари не е гаранция за добро здраве и дълъг живот. Но да кажа, че без пари бих била по-щастлива би било висша форма на идеализъм или глупост.

# 30
  • София
  • Мнения: 4 025
Някъде мернах една мисъл, "Колкото повече пари имаш, толкова по-малко се мъчиш". Иначе парите не носят щастие, но липсата им много успешно го отнема ( Иииих колко съм мъдра тази вечер). Twisted Evil

# 31
  • Мнения: 227
Само хора, които нямат пари могат да кажат, че те не носят щастие !! Peace

Аз имам по-различни наблюдения-"Само хора, които нямат пари могат да кажат, че те носят щастие."  Wink

Да си чула някой богаташ да се е отървал от парите си, за да бъде просто щастлив?  Wink

И аз не съм чула за такива хора  Peace

Щастието не е в парите, а в тяхното количество.

 Peace

Евала, наистина е така !!


Някъде мернах една мисъл, "Колкото повече пари имаш, толкова по-малко се мъчиш". Иначе парите не носят щастие, но липсата им много успешно го отнема ( Иииих колко съм мъдра тази вечер). Twisted Evil

Определено не само отнемат щастието, ами ако ги няма тия хартийки, липсата им предизвиква невероятно негативни промени във всеки един човек.

# 32
  • Мнения: 2 448

Определено не само отнемат щастието, ами ако ги няма тия хартийки, липсата им предизвиква невероятно негативни промени във всеки един човек.

Пък да не говорим колко по негативни промени предизвиква сребролюбието.  Wink

# 33
  • Мнения: 606
Ако за някой щастието е в парите и ги има - вероятно да.

# 34
  • Мнения: 5 622
Носят. На мен ми носят.

# 35
  • Мнения: 918
Имаше нещо като: Парите са тор, от който могат да поникнат прекрасни неща(по памет)

# 36
  • Мнения: 1 541
Мъдрите ми и поучителни мисли по това време са ми изчерпани, но все пак- Да, парите носят щастие, поне погледнато от моята камбанария. Доста щастливи моменти, сбъднати мечти и невероятно по- добро здраве можеш да си осигуриш именно и само с пари за жалост. Разбира се, че те не са всичкото щастие на този свят и има невероятно разтърсващи мигове в човешкия живот- щастливи и не до там щастливи, които парите не могат да повлияят, но въпреки това....Можем да си се успокояваме, че те не са всичко (и те наистина не са), но това не променя водещата им роля в света ни.

# 37
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
..... ще отговоря с цитат  Sunglasses Wink



Не че толкова обичам парите , просто смятам , че успокояват нервите ми .



Джо Луис

# 38
  • Мнения: 1
от отговорите ви до тук разбрах че повечето от вас са на мнение че парите наистина не са всичко което ме радва  Hug

# 39
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Дори да не носят ВЕЧНО щастие, носят сигурност и спокойствие.

# 40
  • Мнения: 592
Необходимо зло!

# 41
  • Мнения: 91
Здравейте,извинявам се че нахълтвам в темичката ви,искам да кажа че бих била много щастлива ако имам пари за ин витро,моя неосъществена мечта да бъда майка Praynig

# 42
  • Мнения: 1
ето един отговор защитаващ тезата че парите могат и да ощастливят някои съгласен съм с isa2

# 43
  • Мнения: 1 284
носят  Peace

# 44
  • Мнения: 304
 Simple Smileза мен парите са средство за съществуване те не носят щастие,щастие ми носят хората покрай мен Peace

# 45
  • Oslo
  • Мнения: 659
Абе доста му помагат на щастието да дойде, ако си говорим честно...

# 46
  • Мнения: 122
Значи излиза, че когато някой е щастлив трябва да се замисли дали това е заради парите...  Whistling

# 47
  • Oslo
  • Мнения: 659
Значи излиза, че когато някой е щастлив трябва да се замисли дали това е заради парите...  Whistling

Когато човек е щастлив не си задава въпроса защо... виж , когато е нещастен се пита подобни неща, и често излиза, че една от причините да си нещастен е  липсата на пари.

# 48
  • София
  • Мнения: 2 271
Парите, сами по себе си, не носят щастие.
Но ако материалните неща правят човек щастлив, да - може да си ги купи с пари и да бъде щастлив.
Естествено, че има и други неща, които не могат да се купят с пари и са много по-важни в живота, но защо да не задоволим и материалните си нужди напълно?

# 49
# 50
  • Мнения: 2 388
Помня една мисъл:

"Не всичко е пари, но без пари всичко е нищо"

Моментите, когато съм била щастлива не са свързани с пари.

# 51
  • София
  • Мнения: 53
Работата е там, че може да пропуснеш щастливите моменти в чудене откъде да изкараш пари за нещо належащо и прозаично

# 52
  • Мнения: 5 940
 Щастието е състояние на духа и няма нищо общо с парите. Достатъчното пари ми носят спокойствие. Липсата на пари обаче  може да е причина в някои случаи за усещане, че си безпомощен и оттам не особено щастлив, но парите сами по себе си не носят летеж на духа.

Последна редакция: нд, 05 окт 2008, 22:35 от valerie

# 53
  • Мнения: 8 999
Със сигурност знам, че парите не носят нещастие. Нищо, че напоследък тази гледна точка е широко застъпена в латино-сериалите.
Наличието на пари засилва щастието ми, а липсата им - нещастието ми.
С една дума - по-добре е да имаш пари, независимо дали си щастлив или не.

# 54
  • Мнения: 1 841
Със сигурност знам, че парите не носят нещастие. Нищо, че напоследък тази гледна точка е широко застъпена в латино-сериалите.
Наличието на пари засилва щастието ми, а липсата им - нещастието ми.
С една дума - по-добре е да имаш пари, независимо дали си щастлив или не.

Много вярно!  Peace Както казва Форест Гъмп - "Един проблем по-малко".

Но ако трябва да избирам какви проблеми да имам - семейни, здравословни или финансови - предпочитам финансови. Пари се изкарват. Виж другото...

# 55
  • Мнения: 41
  Моят бивш щеф казваше следното:"Парите не са всичко, но са в основата на всичко."   Да, така е за съжаление.  Парите не ми носят щастие, но съм по- спокойна,когато ги имам.

# 56
  • Мнения: 3 034
а! аз във вечно и тотално щастие не вярвам, защото щастието е пътуване, а не състояние. тоест, то не може да се застопори и призивът "О, миг, поспри!" си остава само спомен от отминал момент. а за ежедневното ми невечно и нетотално щастие парите са определящи. да, носят ми щастие. и здраве носят, и спомени, и възможности, и много други неща. "Бедни, но щастливи" не е за мен, благодаря.

# 57
  • Мнения: 274
Щом парите НЕ носят щастие, тогава ще ставате все по-щастливи.

# 58
  • Мнения: 78
Носят. Което не значи, че само пари са достатъчни, за да бъде човек щастлив.

# 59
Работата е там, че може да пропуснеш щастливите моменти в чудене откъде да изкараш пари за нещо належащо и прозаично


  Точно така! Ако работиш най-вече физическа работа, прибираш се като пребито животно, защото не си имала парите да получиш добро образование наистина много щастливи моменти ще ти се изплъзнат. Парите дават независимост и спокойствие, без които човек трудно би бил щастлив.
Ако не носят щастие защо те са винаги фон на филмите, в които се разказва за щастлив живот?

# 60
  • София
  • Мнения: 38 769
Нищо, че темата е дъвкана преди. Ние сега сме се променили.
Да кажа за себе си - много съм щастлива с мъжа ми и детето и цялата ни любов, но...
в момента не работя и нямам пари.
Заплатата на мъжо отива за къщата - ипотека, храна, режийни и т.н.
И ми е супер смотано... Cry
И не излизаме въобще.
И почваме да се караме за пари.
И вече не съм щастлива.

# 61
  • Мнения: 274
Нищо, че темата е дъвкана преди. Ние сега сме се променили.
Да кажа за себе си - много съм щастлива с мъжа ми и детето и цялата ни любов, но...
в момента не работя и нямам пари.
Заплатата на мъжо отива за къщата - ипотека, храна, режийни и т.н.
И ми е супер смотано... Cry
И не излизаме въобще.
И почваме да се караме за пари.
И вече не съм щастлива.

Продайте къщата и готово. И продавайте докато е време.

# 62
  • Мнения: 875
има хора, които са хронично недоволни и нещастни. и с много пари - пак ще са си такива. има и позитивни хора, които намират щастието в малки неща. и без пари могат да са щастливи. митът, че парите носят нещастие е дълбоко закоренен в българската народопсихология, родила бисери от сорта на 'много хубаво не е на хубаво'. парите са хубаво нещо; живееш спокойно и имаш време да осъществяваш мечтите си.

# 63
  • София
  • Мнения: 38 769
Нищо, че темата е дъвкана преди. Ние сега сме се променили.
Да кажа за себе си - много съм щастлива с мъжа ми и детето и цялата ни любов, но...
в момента не работя и нямам пари.
Заплатата на мъжо отива за къщата - ипотека, храна, режийни и т.н.
И ми е супер смотано... Cry
И не излизаме въобще.
И почваме да се караме за пари.
И вече не съм щастлива.

Продайте къщата и готово. И продавайте докато е време.

Не е къща, а апартамента в който живеем. Просто така е думата.
И като го продадем какво - на улицата ли да отидем, а?
Каруца, пълна с деца определено не ми е представата за щастие. Mr. Green

# 64
Да, носят, и е смешно да твърди някой обратното.

# 65
  • Мнения: 23 157
има хора, които са хронично недоволни и нещастни. и с много пари - пак ще са си такива. има и позитивни хора, които намират щастието в малки неща. и без пари могат да са щастливи. митът, че парите носят нещастие е дълбоко закоренен в българската народопсихология, родила бисери от сорта на 'много хубаво не е на хубаво'. парите са хубаво нещо; живееш спокойно и имаш време да осъществяваш мечтите си.
Взе ми думата от устата... Grinning

# 66
  • Мнения: 1
е моите мечти  например не са свързани с пари но кои човек ще откаже да иам пари за да може да патува по целия свят примерно

# 67
  • Мнения: 2 484
Нищо, че темата е дъвкана преди. Ние сега сме се променили.
Да кажа за себе си - много съм щастлива с мъжа ми и детето и цялата ни любов, но...
в момента не работя и нямам пари.
Заплатата на мъжо отива за къщата - ипотека, храна, режийни и т.н.
И ми е супер смотано... Cry
И не излизаме въобще.
И почваме да се караме за пари.
И вече не съм щастлива.
Защо въобще не излизате? Нима за всяко излизане са нужни пари? А  няма ли безплатни концерти, изложби?/ние доста пъти сме ходили на такива-въпрос на потребности и търсене/ Дори през изтеклата седмица бяхме на 2такива концерта.
Ясно е, че ако човек е без пари, няма как да е щастлив. Фундаменталният въпрос обаче е колко пари и имоти ще му стигнат, за да бъде щастлив??? Ще кажете-зависи от човека. Да, но някои хора не се ли самозабравиха покрай парите, не станаха ли твърде алчни, арогантни и самовлюбени? Не се ли погребаха много приятелства и роднинства заради пари? А дали човек може да си купи приятели и роднини с пари? А в нашия съвременен свят дали парите не са се превърнали в смисъла на нашето съществуване вместо
да бъдат средство за него? А дали целта на "белите якички" не е тази-да повярваме именно в това? Нормално ли е някой да не иска да разговаря с нас, понеже не му носим пари/печалба/, а преди години е бил близък с нас?
А доколко и как сме ограбени духовно чрез натрапване на фалшиви ценности и идоли? Никой не говори за такова нещо! А дали пък веднага след духовното ограбване няма да дойде и материалното? Въпроси, въпроси......нека да помислим над тях.

Последна редакция: вт, 07 окт 2008, 00:24 от vl

# 68
  • Мнения: 606
Само хора, които нямат пари могат да кажат, че те не носят щастие !! Peace
Точно това щях да кажа и аз  Peace

# 69
  • Мнения: 232
Каквото и да кажем,нямаш ли парички,депресията ти е в кърпа вързана.Щастие може би не е точната дума,но със сигурност ти дават спокойствие и сигурност.

# 70
  • Мнения: 9 814
Щастието е относително понятие.
Всеки е щастлив по различни причини.
За мен парите носят илюзорно щастие, но липсата им пък може наистина да те доведе до депресия.

# 71
  • Мнения: 6 304
На мой познат дъщеря му беше болна от някакъв вид рак на кръвта, и ако той нямаше нужните средства да я излекува , надали сега можех да го нарека щастлив.

# 72
  • Мнения: 24
Някои постинги ми звучат като песен на Веселин Маринов...

# 73
  • Мнения: 1 877
Твърде относително,но за някои хора могат да донесат ЖИВОТ,както е в случая на Недка (в подписа ми)

# 74
  • Мнения: 606
Някои постинги ми звучат като песен на Веселин Маринов...
Laughing  Party Laughing
да има нещо вярно  Grinning

# 75
  • Мнения: 265
Парите съсипват живота на човека .....особенно когато ги няма .

# 76
  • Мнения: 606
Парите съсипват живота на човека .....особенно когато ги няма .
много добре казано  Peace

# 77
  • Мнения: 743
По-често се случва да ти донесат някой друг килограм пръст отгоре. Малко опит за черен хумор. Но според мен парите носят не само щастие, но и доста неприятни неща. Познавам хора, които са адски богати и не са щастливи и такива, които вече не са м/у нас. Въпрос на късмет.

# 78
  • Мнения: 1 447
Каквото и да кажем,нямаш ли парички,депресията ти е в кърпа вързана.Щастие може би не е точната дума,но със сигурност ти дават спокойствие и сигурност.
Така мисля и аз.

# 79
  • Мнения: 3 268
Да,носят.Но само с пари не може да си щастлив,трябва да ги споделиш с някого.

# 80
  • Мнения: 19
znaete li predi i az misleh 4e parite nosqt shtastie dage kato se zamislq bqh se prevarnalav malka egoisti4na ku4ka 
v momenta sam  tegko bolna i neznzm dali ste se opravq  i si mislq kolkoto i smeshno da zvu4i kolko e krasiv givota no galko 4e 4ovek go osaznava edva kogato vigda 4e moge da napusne toia svqt

# 81
# 82
  • Мнения: X
Не,но и системната им липса или недостиг могат да те накарат на моменти да се чувстваш нещастен.

# 83
  • out of space
  • Мнения: 8 574
По-добре болна или нещастна с пари, отколкото болна и нещастна без.

# 84
Мисля, че носят щастие, защото виждам едната ми приятелка как свързва двата края с 250лв с две големи деца. Никак, ама никак не е щастлива. Но мисля, че носят и много болка. Други мои приятили ми споделиха, че откакто забогатели изгубили всичките си приятели. Без тях не може за съжаление поне в света,в който сме израстнали.

# 85
  • Мнения: 2 757
Само хора, които нямат пари могат да кажат, че те не носят щастие !! Peace

Напротив, само хора, които имат повече пари отколкото реално са им нужни, могат да кажат, че парите не носят щастие. Бедните обикновено си мислят, че ако имат пари ще станат щастливи. Което си е вярно до известна степен, но както е писано в статията, парите оказват влияние докато стигнат за нормално спокойно съществувание. От тук натам колкото и да се увеличават изобщо не усилват усещането за щастие. Което е един вид доказателство, че парите и щастието нямат нищо общо.
Лично аз обаче мисля, че ако нямаш финансов проблем обезателно ще имаш друг вид проблем, който дори да не е налице в дад момент рано или късно ще се появи. И ако става дума за здравословен проблем определено бих предпочела да го заменя с финансов.
Парите може би понякога спасяват живот, но това е частен случай на казаното в статията След като се задоволят основните жизнени потребности на хората, парите не играят вече съществена роля по отношение на усещането за щастие..

# 86
  • Мнения: 662
Само хора, които нямат пари могат да кажат, че те не носят щастие !! Peace

Напротив, само хора, които имат повече пари отколкото реално са им нужни, могат да кажат, че парите не носят щастие. Бедните обикновено си мислят, че ако имат пари ще станат щастливи. Което си е вярно до известна степен, но както е писано в статията, парите оказват влияние докато стигнат за нормално спокойно съществувание. От тук натам колкото и да се увеличават изобщо не усилват усещането за щастие. Което е един вид доказателство, че парите и щастието нямат нищо общо.
Лично аз обаче мисля, че ако нямаш финансов проблем обезателно ще имаш друг вид проблем, който дори да не е налице в дад момент рано или късно ще се появи. И ако става дума за здравословен проблем определено бих предпочела да го заменя с финансов.
Парите може би понякога спасяват живот, но това е частен случай на казаното в статията След като се задоволят основните жизнени потребности на хората, парите не играят вече съществена роля по отношение на усещането за щастие..

Много добре казано. Peace

# 87
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 261
Мисля, че носят щастие, защото виждам едната ми приятелка как свързва двата края с 250лв с две големи деца. Никак, ама никак не е щастлива. Но мисля, че носят и много болка. Други мои приятили ми споделиха, че откакто забогатели изгубили всичките си приятели. Без тях не може за съжаление поне в света,в който сме израстнали.

Толкова са им били приятели, чистопробна завист.  smile3515

Парите са много хубаво нещо. По свой начин дават щастие. flower flower flower

# 88
  • Мнения: 2 484
Парите, когато са доста повече от необходимото, развалят хората, но твърде много народ не може и не иска да разбере това!

# 89
  • Мнения: 2 422
еее Нужни са ни.....

# 90
  • Мнения: 93
Парите твърдо не носят щастие. Дори го убиват, ако е имало такова. Общо взето замислете се, че живота без пари би бил по-добър от гледна точка на това, че няма да се притесняваш дали ги имаш или нямаш. Вече дотолкова сме свикнали да си плащаме за всичко с пари, че сме забравили колко безценно е да помогнеш на човек. Например ако един човек е болен, защо са му пари, за да се излекува? Нима парите го оперират. Лекарят например, може да те излекува, без да получи пари в замяна. Не всичко е пари. Ако ти си компютърен специалист /визирам себе си  Embarassed/ може да свършиш услуга за него. Така нещата вече опират не до пари, а до чисто човешки чувства и емоции, които няма да са опорочени от парите. Но ако вече стане дума за храна например, там нещата са по-сложни. Май всеки ще трябва да работи и произвежда, за да бъдат разменяни, понеже не може едни да работят, пък други само да вземат. Малко детски изглеждат на пръв поглед разсъжденията ми, но ако човек се замисли по-дълбоко, ще разбере, че нещата са по-прости, отколкото си мислим.  newsm78

# 91
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 261
Вече дотолкова сме свикнали да си плащаме за всичко с пари, че сме забравили колко безценно е да помогнеш на човек. Например ако един човек е болен, защо са му пари, за да се излекува? Нима парите го оперират. Лекарят например, може да те излекува, без да получи пари в замяна. Не всичко е пари. Ако ти си компютърен специалист /визирам себе си  Embarassed/ може да свършиш услуга за него.  Но ако вече стане дума за храна например, там нещата са по-сложни. Май всеки ще трябва да работи и произвежда, за да бъдат разменяни,   newsm78

Парите наистина не дават щастие, но са необходими. Казваш, че за храната всеки трябва да си я произвежда. Ами ако в някой момент имам нужди от обувки, а обущарят няма нужда от моя произведен продукт? Парите са средството, което ти позволява да си купиш онова, от което ти е необходимо в момента. Пък и щастието за всеки човек  има различен образ и измерение.  Ако имах достатъчно пари да направя една голяма екскурзия из България, да посетя всчки красоти в нея, бих била неизмеримо щастлива.  newsm53 newsm53 newsm53

# 92
  • Мнения: 1 043
Щастие директно от пачка с пари  - НЕ . Но комфорта който може да си създадеш , избора който можеш да направиш благодарение на тях - ето с това вече може да се каже че носят щастие . Истината е че се купува всичко с пари - да подариш цвете , отдавна мечтана играчка на дете или дадена вещ на близък човек . Не в парите е щастието ами в това как ги изразходваш и как си си устроил живота за да ги изкарваш тези пари  Peace

# 93
  • Мнения: 2 484
Щастие директно от пачка с пари  - НЕ . Но комфорта който може да си създадеш , избора който можеш да направиш благодарение на тях - ето с това вече може да се каже че носят щастие . Истината е че се купува всичко с пари - да подариш цвете , отдавна мечтана играчка на дете или дадена вещ на близък човек . Не в парите е щастието ами в това как ги изразходваш и как си си устроил живота за да ги изкарваш тези пари  Peace
Много точно казано!

# 94
  • Мнения: 42
според мен парите носят сила,спокойствие и спестени семейни кавги,но не и пълно щастие

# 95
  • Мнения: 304
нееееееееееееее носят само беди Thinking

# 96
  • Мнения: 2 414
Защо парите да носят само беди? Shocked

# 97
  • София
  • Мнения: 23 111
Носят огромно щастие, най-вече в комплект със здраве  Peace

# 98
Парите трябва да са средство за преживяване а не самоцел.Но сега те са само и единствено трупане на богатство.Когато има правилен подход кьм тях и резултата ще е положителен. Sunglasses

# 99
  • София
  • Мнения: 1 825
За нещастие, все повече се убеждавам, че поне при мен носят щастие. Самата мисъл, че може един ден да ме настигне безпаричието, ме хвърля в ужас. Не че е най-важното условие да си щастлив, но е едно от тях.

# 100
Не, не носят щастие. Носят просто повече сигурност и удобства. Но щастие не. Обаче пък липсата им със сигурност води до нещастие.

# 101
  • У дома !
  • Мнения: 700
Не, не носят щастие. Носят просто повече сигурност и удобства. Но щастие не. Обаче пък липсата им със сигурност води до нещастие.
Напълно съм съгласна!

# 102
  • Мнения: 2 484
А чухте ли какво каза вчера Ангела Меркел?
"Ще отпуснем помощи на банките, но банкерите трябва да ограничат заплатите си до 500000евро на година!"
Какво ще кажете??? Аз просто нямам думи за ТАЗИ ЧУДОВИЩНА ЛАКОМИЯ! А хората трябва да плащат какви ли не банкови такси и лихви! Злоупотребите в банковия сектор в САЩ били толкова много, че и ФБР не можело да се справи с тях! И резултатът не закъсня..... Какъв морал е необходим за всичко това?!  Нормално ли е да получаваш толкова много, а доста хора да бъдат изхвърлени на улицата, защото не могат да си плащат ипотеките? Що за щастие е това?

Общи условия

Активация на акаунт