Носят ли парите щастие???

  • 5 739
  • 102
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 38 916
Нищо, че темата е дъвкана преди. Ние сега сме се променили.
Да кажа за себе си - много съм щастлива с мъжа ми и детето и цялата ни любов, но...
в момента не работя и нямам пари.
Заплатата на мъжо отива за къщата - ипотека, храна, режийни и т.н.
И ми е супер смотано... Cry
И не излизаме въобще.
И почваме да се караме за пари.
И вече не съм щастлива.

# 61
  • Мнения: 274
Нищо, че темата е дъвкана преди. Ние сега сме се променили.
Да кажа за себе си - много съм щастлива с мъжа ми и детето и цялата ни любов, но...
в момента не работя и нямам пари.
Заплатата на мъжо отива за къщата - ипотека, храна, режийни и т.н.
И ми е супер смотано... Cry
И не излизаме въобще.
И почваме да се караме за пари.
И вече не съм щастлива.

Продайте къщата и готово. И продавайте докато е време.

# 62
  • Мнения: 875
има хора, които са хронично недоволни и нещастни. и с много пари - пак ще са си такива. има и позитивни хора, които намират щастието в малки неща. и без пари могат да са щастливи. митът, че парите носят нещастие е дълбоко закоренен в българската народопсихология, родила бисери от сорта на 'много хубаво не е на хубаво'. парите са хубаво нещо; живееш спокойно и имаш време да осъществяваш мечтите си.

# 63
  • София
  • Мнения: 38 916
Нищо, че темата е дъвкана преди. Ние сега сме се променили.
Да кажа за себе си - много съм щастлива с мъжа ми и детето и цялата ни любов, но...
в момента не работя и нямам пари.
Заплатата на мъжо отива за къщата - ипотека, храна, режийни и т.н.
И ми е супер смотано... Cry
И не излизаме въобще.
И почваме да се караме за пари.
И вече не съм щастлива.

Продайте къщата и готово. И продавайте докато е време.

Не е къща, а апартамента в който живеем. Просто така е думата.
И като го продадем какво - на улицата ли да отидем, а?
Каруца, пълна с деца определено не ми е представата за щастие. Mr. Green

# 64
Да, носят, и е смешно да твърди някой обратното.

# 65
  • Мнения: 23 306
има хора, които са хронично недоволни и нещастни. и с много пари - пак ще са си такива. има и позитивни хора, които намират щастието в малки неща. и без пари могат да са щастливи. митът, че парите носят нещастие е дълбоко закоренен в българската народопсихология, родила бисери от сорта на 'много хубаво не е на хубаво'. парите са хубаво нещо; живееш спокойно и имаш време да осъществяваш мечтите си.
Взе ми думата от устата... Grinning

# 66
  • Мнения: 1
е моите мечти  например не са свързани с пари но кои човек ще откаже да иам пари за да може да патува по целия свят примерно

# 67
  • Мнения: 2 484
Нищо, че темата е дъвкана преди. Ние сега сме се променили.
Да кажа за себе си - много съм щастлива с мъжа ми и детето и цялата ни любов, но...
в момента не работя и нямам пари.
Заплатата на мъжо отива за къщата - ипотека, храна, режийни и т.н.
И ми е супер смотано... Cry
И не излизаме въобще.
И почваме да се караме за пари.
И вече не съм щастлива.
Защо въобще не излизате? Нима за всяко излизане са нужни пари? А  няма ли безплатни концерти, изложби?/ние доста пъти сме ходили на такива-въпрос на потребности и търсене/ Дори през изтеклата седмица бяхме на 2такива концерта.
Ясно е, че ако човек е без пари, няма как да е щастлив. Фундаменталният въпрос обаче е колко пари и имоти ще му стигнат, за да бъде щастлив??? Ще кажете-зависи от човека. Да, но някои хора не се ли самозабравиха покрай парите, не станаха ли твърде алчни, арогантни и самовлюбени? Не се ли погребаха много приятелства и роднинства заради пари? А дали човек може да си купи приятели и роднини с пари? А в нашия съвременен свят дали парите не са се превърнали в смисъла на нашето съществуване вместо
да бъдат средство за него? А дали целта на "белите якички" не е тази-да повярваме именно в това? Нормално ли е някой да не иска да разговаря с нас, понеже не му носим пари/печалба/, а преди години е бил близък с нас?
А доколко и как сме ограбени духовно чрез натрапване на фалшиви ценности и идоли? Никой не говори за такова нещо! А дали пък веднага след духовното ограбване няма да дойде и материалното? Въпроси, въпроси......нека да помислим над тях.

Последна редакция: вт, 07 окт 2008, 00:24 от vl

# 68
  • Мнения: 606
Само хора, които нямат пари могат да кажат, че те не носят щастие !! Peace
Точно това щях да кажа и аз  Peace

# 69
  • Мнения: 232
Каквото и да кажем,нямаш ли парички,депресията ти е в кърпа вързана.Щастие може би не е точната дума,но със сигурност ти дават спокойствие и сигурност.

# 70
  • Мнения: 9 814
Щастието е относително понятие.
Всеки е щастлив по различни причини.
За мен парите носят илюзорно щастие, но липсата им пък може наистина да те доведе до депресия.

# 71
  • Мнения: 6 304
На мой познат дъщеря му беше болна от някакъв вид рак на кръвта, и ако той нямаше нужните средства да я излекува , надали сега можех да го нарека щастлив.

# 72
  • Мнения: 24
Някои постинги ми звучат като песен на Веселин Маринов...

# 73
  • Мнения: 1 877
Твърде относително,но за някои хора могат да донесат ЖИВОТ,както е в случая на Недка (в подписа ми)

# 74
  • Мнения: 606
Някои постинги ми звучат като песен на Веселин Маринов...
Laughing  Party Laughing
да има нещо вярно  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт