Носят ли парите щастие???

  • 5 737
  • 102
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 265
Парите съсипват живота на човека .....особенно когато ги няма .

# 76
  • Мнения: 606
Парите съсипват живота на човека .....особенно когато ги няма .
много добре казано  Peace

# 77
  • Мнения: 743
По-често се случва да ти донесат някой друг килограм пръст отгоре. Малко опит за черен хумор. Но според мен парите носят не само щастие, но и доста неприятни неща. Познавам хора, които са адски богати и не са щастливи и такива, които вече не са м/у нас. Въпрос на късмет.

# 78
  • Мнения: 1 447
Каквото и да кажем,нямаш ли парички,депресията ти е в кърпа вързана.Щастие може би не е точната дума,но със сигурност ти дават спокойствие и сигурност.
Така мисля и аз.

# 79
  • Мнения: 3 268
Да,носят.Но само с пари не може да си щастлив,трябва да ги споделиш с някого.

# 80
  • Мнения: 19
znaete li predi i az misleh 4e parite nosqt shtastie dage kato se zamislq bqh se prevarnalav malka egoisti4na ku4ka 
v momenta sam  tegko bolna i neznzm dali ste se opravq  i si mislq kolkoto i smeshno da zvu4i kolko e krasiv givota no galko 4e 4ovek go osaznava edva kogato vigda 4e moge da napusne toia svqt

# 81
# 82
  • Мнения: X
Не,но и системната им липса или недостиг могат да те накарат на моменти да се чувстваш нещастен.

# 83
  • out of space
  • Мнения: 8 574
По-добре болна или нещастна с пари, отколкото болна и нещастна без.

# 84
Мисля, че носят щастие, защото виждам едната ми приятелка как свързва двата края с 250лв с две големи деца. Никак, ама никак не е щастлива. Но мисля, че носят и много болка. Други мои приятили ми споделиха, че откакто забогатели изгубили всичките си приятели. Без тях не може за съжаление поне в света,в който сме израстнали.

# 85
  • Мнения: 2 757
Само хора, които нямат пари могат да кажат, че те не носят щастие !! Peace

Напротив, само хора, които имат повече пари отколкото реално са им нужни, могат да кажат, че парите не носят щастие. Бедните обикновено си мислят, че ако имат пари ще станат щастливи. Което си е вярно до известна степен, но както е писано в статията, парите оказват влияние докато стигнат за нормално спокойно съществувание. От тук натам колкото и да се увеличават изобщо не усилват усещането за щастие. Което е един вид доказателство, че парите и щастието нямат нищо общо.
Лично аз обаче мисля, че ако нямаш финансов проблем обезателно ще имаш друг вид проблем, който дори да не е налице в дад момент рано или късно ще се появи. И ако става дума за здравословен проблем определено бих предпочела да го заменя с финансов.
Парите може би понякога спасяват живот, но това е частен случай на казаното в статията След като се задоволят основните жизнени потребности на хората, парите не играят вече съществена роля по отношение на усещането за щастие..

# 86
  • Мнения: 662
Само хора, които нямат пари могат да кажат, че те не носят щастие !! Peace

Напротив, само хора, които имат повече пари отколкото реално са им нужни, могат да кажат, че парите не носят щастие. Бедните обикновено си мислят, че ако имат пари ще станат щастливи. Което си е вярно до известна степен, но както е писано в статията, парите оказват влияние докато стигнат за нормално спокойно съществувание. От тук натам колкото и да се увеличават изобщо не усилват усещането за щастие. Което е един вид доказателство, че парите и щастието нямат нищо общо.
Лично аз обаче мисля, че ако нямаш финансов проблем обезателно ще имаш друг вид проблем, който дори да не е налице в дад момент рано или късно ще се появи. И ако става дума за здравословен проблем определено бих предпочела да го заменя с финансов.
Парите може би понякога спасяват живот, но това е частен случай на казаното в статията След като се задоволят основните жизнени потребности на хората, парите не играят вече съществена роля по отношение на усещането за щастие..

Много добре казано. Peace

# 87
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 280
Мисля, че носят щастие, защото виждам едната ми приятелка как свързва двата края с 250лв с две големи деца. Никак, ама никак не е щастлива. Но мисля, че носят и много болка. Други мои приятили ми споделиха, че откакто забогатели изгубили всичките си приятели. Без тях не може за съжаление поне в света,в който сме израстнали.

Толкова са им били приятели, чистопробна завист.  smile3515

Парите са много хубаво нещо. По свой начин дават щастие. flower flower flower

# 88
  • Мнения: 2 484
Парите, когато са доста повече от необходимото, развалят хората, но твърде много народ не може и не иска да разбере това!

# 89
  • Мнения: 2 422
еее Нужни са ни.....

Общи условия

Активация на акаунт