За кърменето на поискване

  • 1 322
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 226
Аз Ния не мога да я събудя и да искам. Спи, като пън, милото  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 327
Ако няма проблем с наддаването,не намирам причина да го будиш.Количеството кърма винаги може да се увеличи,ако бебето прецени,че не стига Laughing

# 17
  • Мнения: 8 229
Crazy chik, естествено че има бебетата, които са по-мързеливи и сучат много лениво. Други може да са родени по-дребни или да са недоносени и да нямат много силички да сучат достатъчно. В случай, че има някакви такива проблеми и бебето не наддава, е напълно естествено, че ще го будиш и ще го караш да яде. Обаче ако бебето е здраво и силно, наддава добре и пълни памперсите, нямам нищо лошо да си спи и само да решава кога да яде. Оги за първите 13 дни след изписването беше наддал 700г и то със сукане от по 10 мин и големи нощни паузи.

# 18
  • Мнения: 1 547
Обаче ако бебето е здраво и силно, наддава добре и пълни памперсите, нямам нищо лошо да си спи и само да решава кога да яде. Оги за първите 13 дни след изписването беше наддал 700г и то със сукане от по 10 мин и големи нощни паузи.


Ооо, да, да, разбира се. Просто исках да кажа, че не бива да се разчита само на единия сън, а трябва да се наблюдава и наддаването. Синът ми дебелееше с по кило и половина на месец, нощем не е кърмен никога, спеше минимум по 3 часа между храненията, сучеше по 10-15 минути макс  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 263
По тази причина, категорично отказах да кърмя на поискване. Направих режима през 3 ч и малкия се будеше като по часовник, и никога не съм се притеснявала, яде ли достатъчно. Дори и сега вече захранен си знае времето за ядене.

# 20
  • Мнения: 502
      Първото си дете кърмих с режим-на три часа. Много неопитна бях,а и не бях чела този форум. След четвъртия месец кърмата ми намаля и спря,мисля,заради режима. Отделно се притеснявах и аз като авторката-ами сега защо спи,нали е време за ядене,да го будя ли. Второто си бебе кърмя все още,на поискване. Еми няма по-лесно нещо,особено в началните месеци. Не гледаш часовник,не се притесняваш,даваш когато иска и това е. То само си определя режим-кога през два,кога-през три и дори повече часове,ако спи. Тънкия момент с отбиването обаче още не съм изучила,сега натам съм насочила усилията си. Grinning

# 21
  • Мнения: 594
Един стар доктор казал на майка ми: "Най-глупаво е да събудиш бебе, за да го храниш, сънят е здраве, ако е гладно, ще се събуди!" И аз така си спях по цяла нощ  Wink

 Peace  E, аз съм нямала удоволствието да спя по цяла нощ нито с каката нито с дребния, но въпреки всичко ако са пропускали хранене и са правели по-голяма пауза (от порядъка на 4-5 часа) никога не съм ги будила да ги нахраня. Нали именно в това се състои смисъла на "кърменето на поискване" - понякога по-често, понякога по-рядко, в зависимост от нуждите на бебчо...

# 22
  • Мнения: 349
Ако няма проблем с наддаването,не намирам причина да го будиш.Количеството кърма винаги може да се увеличи,ако бебето прецени,че не стига Laughing

 Peace

# 23
  • Мнения: 349
Ето сега се събуди и ядеме -12,30., а предишното ядене беше в 9,05ч. Когато е гладен - тогава. Peace

Общи условия

Активация на акаунт