Какво значи да си успял?

  • 3 436
  • 71
  •   1
Отговори
# 15
  • Cobrs
  • Мнения: 791
От гледна точка на тибетците (тъй като и мен темата много ме вълнува) да си успял значи да си постигнал съвършенство, което е чисто духовно понятие. Аз си го представям като да си преодолял първичните си страхове - да не те е страх да живееш и да не те е страх да умреш, т.е. да подхождаш и към двата проблема с увереността, че ще се справиш, защото си уникален и важен поради това, което си научил. Отчасти това е да си успял. От чисто битовистка гледна точка да си успял значи да имаш всичко, което си искал (или поне 80% от него) - семейство, дете, мъж, който те обича, работа, която обожаваш, дом. От моя гледна точка да си успял значи (1) да си преодолял страховете си (като тибетците), които ти пречат да живееш нормало и (2) да си останал верен на себе си (като Омар Хайям, койно има прекрасни стихове, вдъхновени от виното!). Няма нещо такова като вечно щастие, има нещо, което е вечно търсене на щастието. Ако някоя порядъчно омъжена жена е заспивала с мисълта за някой друг, когото обича - извън успешното си семейство, съпруг и други "розови" квалификации за щастието, би могла да разбере тази гледна точка. В случай че не я разбира, то тя е е една напълно успяла жена.

# 16
  • Мнения: 502
  Мисля като Флор. Peace
     За себе си ще смятам от тук нататък,че съм успяла,ако децата ми ме обичат и уважават винаги. И да мога по-често да се усмихвам,ако може даже да си се смея винаги... Laughing

# 17
  • Мнения: 698
Абсолютна абстракция. За един успял е, например, университетски професор с 500 лв. заплата и сако от 1978, който е връх в своята си научна сфера, за друг - "бизнесмен" с 2 мозъчни гънки, който си сменя колите и жените на всеки 6 месеца.
Не мисля, че успехът има нещо общо с щастието.
Няма и единен критерий, с който да се измери успялостта.  Simple Smile
Ако трябва да споделя личния си такъв - успял човек е този, който изкарва много добри пари, използвайки и развивайки своя ум и способности за някоя обществено полезна кауза.  Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 1 783
Честно казано, не ме вълнува какво означава за другите. За мен нищо не означава извън прякото значение на думата. Като я чуя, първата ми асоциация е  една реклама на хигиенни продукти "Успя ли?" - "Успях!".

# 19
  • Мнения: 12 666
Децата ми да станат свестни хора. Независимо от това дали съм бедна или богата. Засега мисля, че съм успяла.

# 20
  • Мнения: 606
Е??? Зависи в какво искаш да успееш.

# 21
  • Мнения: 2 792
 Дайте да уточним успял като самооценка или като оценяване на другите ?

# 22
може би като намериш собственото си щастие

# 23
  • Мнения: 606
Дайте да уточним успял като самооценка или като оценяване на другите ?
Вероятно като оценяване на другите. Примерно... човек с достатъчно пари за да живее охолно.

# 24
  • Мнения: 2 792
 До тук, два противоположни отговора, да дойде Рокси и да каже за кое точно пита.

# 25
  • Мнения: 606
Не са противоположни, а различни.
Аз съм далече от определението "Успял" и в своите и в чуждите очи. Но няма да се откажа.

# 26
  • Мнения: 2 792
127 противоположни като разбиране на въпроса, а не като негов отговор.

# 27
  • Мнения: 1 364
Да харесваш живота си, да си щастлив.

# 28
  • Мнения: 419
Скоро попаднах ха един много хубав цитат.  Беше на английски и преводът е горе-долу така:

"След 100 години няма да има значение колко голяма е била банковата ми сметка, каква кола съм карал или в каква къща съм живял, но светът може да бъде различен, защото съм бил най-важния човек в живота на едно дете."

мисля, че това е моята дефиниция за успех.

Типично в мой стил е казаното.
Според мен човек прави равносметка малко понататък в живота си.

# 29
  • Мнения: 606
Да харесваш живота си, да си щастлив.
Това е щастие, не успех в смисъла, в който се използва. Дали няой ще нарече "успял" един отшелник с дълги мръсни нокти, бродещ щастливо из горите и дъвчещ мухоморки и печурки?

Общи условия

Активация на акаунт