вижте какво ядат децата ви като са на училище

  • 9 128
  • 92
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Винаги към приготвяла закуската на детето си в къщи.Хапва топли сандвичи и така тръгва за училище, така че не се е налагало да яде училищните храни. чувала съм обаче от дъщеря ми, че почти всички хвърляли въпросните закуски в коша, а по-късно госпожата им почнала да им ги иска за кучето си.

# 16
  • Мнения: 774
Гери, синът ми не е ограничаван в нищо, просто живеем при малко по-различни условия. Дай да го кажа - не живеем в БГ.  Grinning Пък освен, че децата не носят пари в училище, те не излизат за обяд по-далече от двора на училището и ако не са записани на стол и не си носят храна от вкъщи - няма какво да ядат! Mr. Green

# 17
# 18
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Въпроса не е в кифлите и странджанките.Те са си много хубави.Трябва да има разнообразие и възможност за избор .Поне дали да е сладко или солино.
Има 10 вида горе-долу прилични закуски и ако се редуват децата няма да са толкова недоволни.
Но това са фирмите с тях на глава не се излиза.Едно меню и се потаря всяка седмица.
нас ни хранат и в работата -същия ужас.Пет  вида меню и не може да се промени.А е фирма побекувана в Капитал като много добра..
Не е болка за умиране, ако вечер наваксваш-салати и плодове.

# 19
  • Мнения: 3 367
Много ми е интересно ако децата бяха казали "ябълка и грозде" ,а за обяд "крем супа и салата" дали някой щеше да им повярва,или щяхме да обсъждаме "защо лъжАт децата ни"  и пак да им потреси и драми Laughing
Винаги се намира гадорийка някаква,и да няма откъде да си купят си "менкат",та хич и не се надявам че децата ядат 100% моите правилни,усърдно пакетирани избори ; важно ми е да се учат да правят такива,а не да се ограничават безсмислено.

# 20
  • Мнения: 774
Много ми е интересно ако децата бяха казали "ябълка и грозде" ,а за обяд "крем супа и салата" дали някой щеше да им повярва,или щяхме да обсъждаме "защо лъжАт децата ни"  и пак да им потреси и драми Laughing
Винаги се намира гадорийка някаква,и да няма откъде да си купят си "менкат",та хич и не се надявам че децата ядат 100% моите правилни,усърдно пакетирани избори ; важно ми е да се учат да правят такива,а не да се ограничават безсмислено.

Предполагам, че изказването ти е насочено и отчасти, ако не изцяло към мен. Що се отнася до сина ми - той е доста голям, за да мога да налагам какво точно да яде. Сам и по собствено желание изяжда първо салатата. Въпросът е как се храни цялото семейство, и да - какви навици са съзадени на децата. Аз се опитвам, когато мога да осигуря необходимите полезни храни за деня, през останалото време той може да яде и други. И това не значи, че не яде шоколад или тестени, същото важи и за нас с баща му.

# 21
  • Мнения: 3 367
yagodka ,хич към никого нищо не съм насочила. Живеем с условия подобни на вашите,дори по-контролирани защото децата ги гледа жена,аз нося закуска/обяд, и пак се случва да ядат боклуци (от обяда на кейти дето е на 18м,или ги почерпил сина на лелята или нам-си-кво си).
Разбира се че са важни навиците и примера у дома,както и ученето на избор и защо да Не ядем гадории,но не мога да приема че 100% от интерв.деца са от сем. на които не им пука-просто това е култура,децата искат да пробват и да са като другите,трябва време да мине за да започнат съзнателно да избират доброто (както е с цигарите тук,изкл.зле се гледа на пушачи и единици само мислят че това те прави интересен).Зависи от нас,не малко,но не и напълно,има фактор среда,който колкото и да ни се иска да отречем-не можем.

# 22
  • Мнения: 774
anette1104, да, разбрах, че нямаш лично мен предвид, но след като прочетох това-онова. Wink

Напълно споделям мнението ти! Естествено, че не можем да живеем изолирано, но можем да подтикнем децата си към правилния избор! Peace

Аз докато ходех на училище, баща ми ми приготвяше сандвичи. И през ум не ми е минавало да ги хвърлям, за да си купя нещо друго. Що да не си спестя парите, да си купя нещо друго. Laughing От друга страна при родителите ми плодовете така си и гниеха, въобще не посягах към тях. В последните години изцяло промених това и сега има задължително разнообразие от тях вкъщи. И се ядат! Все повече се убеждавам в полезното им действие и ползотворното им влияние върху здавето! Лошото е, че в България не разчитаме на естествените витамини, гледаме да си ги набавим с таблетки, защо? Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 87

"Много по лесно е яденето набързо приготвено,пликчето с хамбургер,
а не една пилешка супа и една леща, а за десерт една ябълка.
Къде,къде по вкусно е една вафла "Боровец".
А и самато заглавие ме дразни - Децата ВИ.
Не децата НИ"

Ами моят син не яде месо, мен лично странджанките ме отвращават Shocked и не знам как някои ядат тази гадост. За нещастие еди ден причаках сина ми в училище и изненадващо за него го спипах "пърхащ" из коридорите на училището с пакет чипс в ръка и още един с шоколадови вафлени топчета...та се оказа,че това яде, а приготвения от мен сандвич наистина дава на негов по-ящен съученик.

# 24
  • Мнения: X
За съжаление това е истината.Ядат си боклуците и това е.Но пък това е само една закуска.
Синът ми закусва в къщи,обядва в къщи,вечеря в къщи.Така че основната храна е тази,която аз приготвям.И от мен зависи какво ще яде у дома.Така че ,ако му се е прияло в училище чипс или дюнер,защо не...Нали 85-90 % от храната е домашно приготвена?

# 25
  • София
  • Мнения: 2 019
Не съм съгласна, че за това как се хранят децата ни, определяща роля имат навиците в семейството. Татко закусваше кафе с цигара, мама почти не закусва, но аз винаги съм закусвала солидно. Сутрин ставах сама преди всички и си правех сандвичи - за вкъщи и за в училище. От край време съм си чревоугодник и предпочитах да си приготвям храната сама. Сега всички у дома закусваме, но дъщеря ми си носеше домашна храна някъде до 4-ти клас. Няма да яде, но от вкъщи няма да си вземе нищо друго освен ябълка.
И защо си мислите, че някои се втелясват? Както има хора, които харесват кайма "народна" примерно, така и има такива, които се втрисат от нея.

Последна редакция: пн, 06 окт 2008, 13:36 от shoshi

# 26
  • Мнения: 4 435
На мен също ми правеха сандвичи едно време,и ми даваха ябълка или друг плод,обикновено ги хвърлях,а ябълката си връщах обратно във вкъщи.Срам ме беше да вадя тези сандвичи от вкъщи,а и другите неща ми бяха много по-вкусни. Съвсем нормално е.

# 27
  • Мнения: 4 433
Охх к'ви по лоши неща правят

# 28
  • Мнения: 592
Съгласна съм, че ако 90% от храната и пълноценна - останалите 10% могат да се прежалят в името на това да не се чувстваш аутсайдер, сред връстниците си.

# 29
  • Мнения: 1 352
Просто такъв ни е манталитета и цялата система в държавата. Ако някое дете извади домашно приготвен сандвич, ще му се смеят всички.
Тук, в Холандия, всички деца си носят сандвич, сок или мляко, плод и нещо сладко за десерт (напр. желиран бонбон),  грижливо събрани в кутийка, които си изяждат в училището. Не е нормално родителите да дават пари на децата си, за да си купуват ядене. Всъщност децата, които остават в училище за обяд нямат право да излизат извън училищния двор. С тях има дежурна учителка, с която се хранят. И това не важи само за децата, работещите хора също си носят домашно приготвени сандвичи на работа - от най-простия работник до мениджъра в голяма фирма. Виждала съм пътуващи във влака, разхождащи се хора, които си ядат предварително приготвени и завити в пликче сандвичи, в което няма нищо срамно! Просто така е прието тук, а в Бг нали сме всички от "големото добрутро"... как ще се излагаме ние така...

Общи условия

Активация на акаунт