вижте какво ядат децата ви като са на училище

  • 9 166
  • 92
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 7
В стола на училището в което учи моето дете има барче а в двора лавка. Безплатните закуски не винаги му харесват и си купува разни сандвичи и баници от барчето. Преди 2 седмици ми се похвали че си купил Пит Бул защото бил на по ниска цена от магазина ама не му харесал. На другия ден отидох при класната и я попитах редно ли е в училищния стол да се продават такива напитки. Вечерта детето ми каза, че класната им ги предупредила че ако види някой от тях с такова ще му го вземе от ръцете. Е това ли е начина питам аз. На моето дете не му харесва и не си купува, но всеки ден гледам децата да се разхождат с такива бутилки в ръцете из училището / децата са до 3 клас / Сега са на мода някакви топчета пълни с течност които като се настъпят се пръсват. Всеки ден се купуват по 2 пак от барчето. Незнам да се радвам ли че не се ядат или да правя скандал.

# 61
  • Мнения: 698
Всяко нещо, което влиза в организма ни, му се отразява. Как така да не ни е грижа какво ядат децата ни?! Разбира се, че трябва да избираме по-малката злина. Всеки ден. Защо сте се предали така /някои от вас/. Ние изобщо не сме яли това, което децата ни ядат. Дори бонбоните ни бяха оцветени с други оцветители. Боря се за всеки бонбон, за всеки сандвич. Колкото и да ми коства, обяснявам, обяснявам. Има смисъл, защото вместо пакет боклуци, дъщеря ми ще изяде парченце боклук. Има разлика. Потресена съм от безразличието, което има в думите на някои.

# 62
  • София
  • Мнения: 62 595
Последната мода в училището - в лафката продават някакви гривни, които са от захарни подобия на мъниста. Порядъчно боядисани в червено и жълто - най-алергизиращите оцветители. И децата ги ядат. Моята вчера си купила такава гривна, защото й станало интересно. Поне не си е помисляла да я яде. Така или иначе имаше леко опресняване на тема "даване пари за боклуци". А сега си представете  детето Х е мърляло на ръката си тази гривничка и после сладко, сладко е изяло цялата тази захар и оцветители.

# 63
  • Мнения: 2 829
Имам 2 деца ,които ходят на училище
Малката е 1 клас и се храни на стол.Давам й по 1 лв на ден и тя обикновено си взима малко шоколадче ,или вафла
Големият е 7 клас и яде-пица,сандвич ,ход-дог.,,чипс разбира се,кола.

А иначе в лавката на малката-има доста неща за хапване--сандвичи-,които изпичат на грилче
банички, кифли сиренки
енергийни напитки не съм виждала,лятото имаше сладолед

# 64
  • Мнения: 3 886
Последната мода в училището - в лафката продават някакви гривни, които са от захарни подобия на мъниста. Порядъчно боядисани в червено и жълто - най-алергизиращите оцветители. И децата ги ядат. Моята вчера си купила такава гривна, защото й станало интересно. Поне не си е помисляла да я яде. Така или иначе имаше леко опресняване на тема "даване пари за боклуци". А сега си представете  детето Х е мърляло на ръката си тази гривничка и после сладко, сладко е изяло цялата тази захар и оцветители.
А и колко са гадни на вкуссс нямаш на идея.Незнам как може въобще да ги продават.Един ден отивам да взимам детенце и той през времето което  разговарарях с госпожата  попита ме дали може да иде да си  купи нещо  и на сестра му(винаги си има парички не ги харчи ) връща се с  въпросното НЕЩО на него гривна на нея гердан.Развиках се че за болуци и оцветители няма да си дам парите.Повече не е купил

# 65
  • Мнения: 171
Забелязала съм ,че всяко дете си има собствени предпочитания за храната- даваш им това което обичат гарнирано с прясни зеленчуци, шише вода и плод, без джобни Laughingтака няма да прегрешат с вредна храна  chef

# 66
  • Мнения: 25 695
така няма да прегрешат с вредна храна  chef

О, все ще се намери добра душа да ги почерпи.  Mr. Green
Недей да разчиташ на това. Единственият начин да предпазим децата си, е да се забрани продажбата на подобни "лакомства" на територията на училищата. Придружена с невъзможност да ходят по магазини и заведения около училището, естествено.
Непрекъснатото дуднене не е панацея - децата са деца. Ако разсъждаваха като нас, щяха да са възрастни. Нормално е да се изкушат, както и да се поддадат на изкушението. Нашата грижа е да ги предпазим и то не да мислим само за собствените, но и за чуждите.
Стиска ли ни?

# 67
  • Мнения: 654
От какво се опитваме да предпазим децата си ?
Да живеят като в парник.Каквото им дадем това.
Мисля че не самата храна е вредна , а количеството.

# 68
  • Мнения: 25
Не знам защо сте толкова възмутени?Когато ,аз бях дете яздехме същите мазни баници и закуски.

# 69
  • София
  • Мнения: 62 595
Абе, и ние ядяхме мазните баници, но нямаше чипсове, всякакви шарени сокчета и дъвки с неустановен произход и т.н. И бомбардирането с реклами за всякакви подобни храни и напитки ни бяха спестени. Не можем да сравняваме нашето детство с тяхното.

Звезделина,
Някои видове храни сами по себе си са вредни, а количеството още утежнява ситуацията. Най-малкото е, че увеличават риска или водят до затлъстяване. Още по-лошо е, че отключват всякакви алергии или превъзбуждат децата.

# 70
  • Мнения: 654
И как са вредни ?

Моя братовчед почина на 27 години.Не пушеше и не пиеше алкохол.Обожаваше плодовете и зеленчуците.Имаше спортна фигура.И какво?

# 71
  • София
  • Мнения: 62 595
Вредни са с цялата химия в тях. Ясно ми е, че не мога да извадя нитратите от зеленчуците, че не мога да извадя антибиотиците  от месото, но поне мога да си/им спестя големи дози оцветители, консерванти, сол, мазнини и глутамат от боклучавите храни и напитки.

Моля те, няма смисъл да даваш примери като този с братовчед ти. Никой не знае какво му е писано, но това не означава, че трябва да живее без никаква грижа за себе си и околните.

# 72
  • Мнения: 698
Нашите кифли и баници бяха прелестни в сравнение с нахлулите "Макдоналдс", "КFC" и подобни, с които много хора "награждават" децата си. Има много информация вече, нека четем, моля ви, децата ни не са опитни зайчета на големи компании.

# 73
# 74
  • Мнения: 3 886
A aз друго прочетох  тази сутрин,,ЗАБРАНЯВАТ ВАФЛИТЕ В УЧ-ЩЕ,,

Общи условия

Активация на акаунт