Изнервена и раздранителна млада мама, нормално ли е?

  • 6 401
  • 81
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 388
Абсолютно нормално е.  Wink  Не спиш нормално, опитваш се да правиш всичко като изрядната майка, съветите и въпросите на околните те изнервят, все не ти остава време за нормално отпускане(а и не си го помисляш), не си позволяваш да спиш и друг да пази бебето, защото все мислиш, че е най-добре ти да го свършиш, усещаш на моменти, че отговаряш нетипично остро на околните... А и друго - всеки ти дава акъл за нещо или намеква как според него е по-добре, а пък на моменти не се усещат, че пречат с шум или присъствие.
Peace По повод съветите - опитай се още в началото да ги пресекнеш, дори с риск роднините да се засегнат. А за дечицата - опитай се да се успокоиш - те все пак са си деца Simple Smile

# 16
  • Мнения: 3 315
напълно нормално е  Wink

# 17
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
Понякога изнервянето идва от ежедневното домакинство, отколкото от това да се грижиш за бебчо.
Помоли близките си, когато са ти на гости да те отменят в някое домакинско задължение, напр. свекъра да напазарува по тежките неща, зълвата да изглади, сестра ти да измие чиниите, майка ти да наготви...... Така хем ще са заети да помагат, хем и ти ще можеш да си починеш.... а може в скоро време и да престанат да идват и да вдигат дандания за щяло и нещяло около бебето......

# 18
  • Мнения: 3 016
Напълно нормално .

# 19
  • Мнения: 774
Нормално е! Ограничи до минимум по продължителност и честота срещи с роднини и въобще с хора, които те дразнят! 5 часа за гости са доста за преуморен човек с малко бебе! Peace

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 588
Нормално е. Радвай се, че поне са дошли за малко на гости. А представи си, че живеете заедно?
Аз пък копнея да си гледам сама ( с таткото) детето, но на главата ми постоянно има досадни хора, които повече пречат, отколкото помагат. Wink

# 21
  • Мнения: 2 960
Нормално е да си изнервена.Аз също не можех да понасям твърде много хора на куп в къщи.Та бях раздала заповеди-по един човек в определен от мене час ,да се радва  на бебето ми !!!Та поставяй изискванията си!!!Ама пет часа на главата ти един куп хора... ooooh!не бива така.Това е време да си почиваш и да спиш с бебето си!!Колкото са децата-ами те са си деца и не трябва да даваме израз ,че ни дразнят.

# 22
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Да, нормално е. Аз търпях само моето семейство и мъжът ми. То все още е така, но вече търпя и приятелите си Simple Smile
Важното е да разбират проблема и да не се впечатляват.

# 23
  • Мнения: 1 372
Състоянието ти е повече от естествено особенно ако си гледаш мъничето сама. Проблема не е в твоето детенце, нито в чуждите. Просто в теб бушуват все още хормони докато се пренаредят и си заемат старите стойностти, малкото беззащитно мишле е голяма отговорност и невероятна промяна в живота ти към която трябва да се адаптираш. Това че си 24 часа плътно до детето, много често без да си се наспала и да си обърнала внимание на себе си само допълва картинката. С времето нещата ще се оталожат и оправят. Просто трябва да мине малко време и да имаш търпение. Според мен се опитай да стискаш зъби малко повече, защото в противен случай ще кажеш неща за които ще съжаляваш и заради които ще се терзаеш още повече.
Пожелавам ти успех и се опитай да намериш начин да релаксираш.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Нормално е според мен ти си изморена , имаш нужда от пълноценна почивка и всичко останало дори вниманието те натоварва.

# 25
  • Мнения: 298
Нормално е според мен ти си изморена , имаш нужда от пълноценна почивка и всичко останало дори вниманието те натоварва.
  bouquet

# 26
  • София
  • Мнения: 4 589
Нормално е! Ограничи до минимум по продължителност и честота срещи с роднини и въобще с хора, които те дразнят! 5 часа за гости са доста за преуморен човек с малко бебе! Peace

 Peace Hug

# 27
  • Мнения: 1 586
Нормално е и още как, имаш нужда от спокойствие и почивка! Peace

# 28
  • Мнения: 4 335
Нормално е и още как, имаш нужда от спокойствие и почивка! Peace
Peace

# 29
  • Мнения: 137
Нормално е все пак и ти си човек и имаш нужда от спокойствие.

Общи условия

Активация на акаунт