Как реагираха вашите мъже-Спермограма

  • 3 480
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 639
Хубаво е все пак спермограмата да бъде направена в клиника по стерилитет .
Поговорете, обясни му че там има отделна стаичка с ТВ, легло, стол и всички удобства за една "плажна ч......ия"  Mr. Green

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 384
и моят - не искаше,но...прави вече 4 спермограма за 5-6години! Mr. Green
имаме уговорка-аз да се занимавам с лаборантката,ключа за стаичката и чашката/контейнера/ Joy другото е негова задача!
пробвай Peace

# 17
  • Близо до София
  • Мнения: 896
при нас няма никакъв проблем да направи каквото е необходими, та нали и двамата се борим за дете.
може би това трябва да му набиеш в главата, че ако иска да има бебе ще трябва да се подложи на някои неща, че това зависи и от двамата. проведи с него мил разговор и му обясни тези неща.

момичета, не съм съгласна с мнението че е унизително за жената гинекологичният преглед. няма нищо унизително в това да се отиде на какъвто и да е преглед било то гинекологичен, за простатата и т.н., може да се чувства човек притеснен но чак унизен.... мисля че е прекалено. нали става въпрос за здраве, за живот, за създаване на човешко същество, за сбъдване на нашите мечти.

успех на авторката   bouquet

Последна редакция: пн, 06 окт 2008, 11:14 от dessiko

# 18
  • Мнения: 3 675
Благодаря на всички за милите пожелания.  bouquet

# 19
  • Мнения: 353
Здравейте момичета,

Понеже съм единственият пишещ мъж в този форум ще взема да изразя и аз мнение от "първа ръка"  Wink

Gitadam,
Изобщо не съм се колебал да отида за да си направя спермограма - изследване като всяко друго. Помощ определено ми трябваше, т.к. хич ме няма в "индивидуалните спортове"  Blush  Нищо унизително не виждам в това. Далеч по неприятен е прегледа при уролог-андролог, но когато прочетеш 3% с нормална морфология, последното нещо, което ти прави впечатление в този момент е, че друг мъж ти опипва атрибутите  Rolling Eyes  В крайна сметка най-важното е всички да се сдобием с един пухкав бебо и всичко останало е без значение. Така, че кажи на мъжа си да спре да се лигави и да се държи като мъж. В клиниките по репродуктивна медицина има съответните условия за да набави материала, а ако има затруднения като моите просто и ти отиди с него - това е. Не съм съгласен, че само той трябва да си направи спермограма и, че резултатите от нея ще предопределят твоите изследвания. Съвета ми е да си направиш всички необходими изследвания, т.к. това, че при него има или няма проблем по никакъв начин не определя, че при теб има или няма проблем.
Желая ви успех.

Поговорете, обясни му че там има отделна стаичка с ТВ, легло, стол и всички удобства за една "плажна ч......ия"  Mr. Green


Корнелия,
Абе много ги разбираш тия неща бе мила  : hahaha  Попиля ме от смях  Joy

# 20
  • Мнения: 3 675
Благодаря на татко барба за мнението, определено трябва нещо да се направи по въпроса, защото времето тече, пък и мъжът ми не е в първа младост  Mr. Green, след няколко месеца става на 42, според мен е достатъчно голям, за да знае какво трябва да направи, не е необходимо да го ръчкам, защото знам, че ефектът ще бъде по-скоро негативен.Пък и той доста пуши, над кутия на ден, това също би повлияло върху резултатите нали?

# 21
  • Мнения: 1 441
Не съм съгласен, че само той трябва да си направи спермограма и, че резултатите от нея ще предопределят твоите изследвания. Съвета ми е да си направиш всички необходими изследвания, т.к. това, че при него има или няма проблем по никакъв начин не определя, че при теб има или няма проблем.
Абсолютно подкрепям Татко Барба. За съжаление не са никак малко семействата, в които и двамата партьори имат проблем.   Tired
Цигарите са враг номер едно на здравите сперматозоиди (макар че при вас още не се знае има ли проблем или не Rolling Eyes). 
Мисля, че трябва сериозно да си поговорите с мъжа ти и да решите какво искате двамата и какъв е пътят за постигането му.

Проблемът беше в това, че майка ми настояваше преди време да ходи да се изследва и може би затова не иска.
Е, не! Майка ти пък какво се меси?!? Представи си, че свекърва ти започне да ти дудне и настоява да ходиш на преглед - дали ще изтичаш с готовност и ще се метнеш на магарето....ooooh!

# 22
  • Мнения: 862
Аз също изцяло подкрепям Татко Барба  по отношение на това, че паралелно двамата е добре да се изследвате.
А колкото до това, че майка ти продължава да се меси в семейните ви дела, мислех че отдавна си я отрязала Thinking 
Още когато пишеше в ИБ, споделяше че имаш проблеми с майка ти. 
Трябва да намериш начин да закараш мъжа ти в клиника по стерилитет и да започнете двамата да търсите причината. Не се бави, просто няма смисъл.

# 23
  • Мнения: 3 675
Тя от известно време, /след сериозен разговор/ не ни се меси, но явно тази нейна намеса е оставила последици върху крехката мъжка психика на съпруга ми.

# 24
  • Мнения: 3 376
Ох, и моят е страшно чувствителен на тема "намеси от тъщата" и е готов на ужасен инат, само заради някакво подмятане  Twisted Evil Може би ще отнеме известно време, но вярвам, че и твоят мъж ще склони на спермограма. Аз също изчаках да склони на спермограма преди да си запиша час в клиника по стерилитет. Но може пък ако го вземеш с теб на 1ви преглед при специалист, и чуе лично от лекаря, че без спермограма не може да се върви напред, да склони много по-бързо  Peace

# 25
  • Мнения: 3 675
Все си мисля на моя хубостник да му дам отсрочка, той си сменя работата с по-лека с обещание да откаже цигарите, пък ще пробваме и по-активно бебеправене и ако тогава пак нищо не стане, явно ще трябва да го пращам при лекар, хубавото е, че на този етап осъзнава, че трябва да отиде, сега трябва да направи нужната за това крачка.

# 26
  • Мнения: X
Като стана въпрос за изследвания изобщо, той сам се сети за спермограмата и по никакъв начин не е показал,че това го унижава, въпреки нехайството, което проявиха в лабораторията, където естествено нямаше необходимите условия за едно такова изследване и ни разиграваха като маймуни.

# 27
  • Мнения: 2 309
Виж Гита,всяко правило си има изключения...визирам цигарите!
Не го насилвай,сигурно се страхува,че може да излезе в него проблема.Това е пагубно за Тях!
После ако е така (дано не съм права) има период на стрес,самообвинение,агресия...Не е лесно,разбери го!
Важно е да вижда в теб разбиране и подкрепа,а ти да имаш яко търпение Peace

Стига се мотахте,а действайте Party

# 28
  • Мнения: 3 010
Аз именно да го "упазя" и да не го стресирам, му помогнах като занесох от вкъщи материала. Всичко ще отмине, моя в началото се притесняваше  Sad ве4е е толкова спокоен, че 4ак на моменти ме дразни, ама какво да правя като проблема е в мен.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Гита,никога не съм имала проблеми с мъжа ми относно спермограми и каквито и да било изследвания.Единственото изследване,което го стресира,е взимането на кръв,защото той от малък има някаква фобия,но въпреки това прави всичко,което е необходимо.Мечтата за бебе е и на двамата и каквото се изисква от мен аз го правя,същото прави и той.Не го карай да прави нищо насила.Стигнала съм до убеждението,че когато човек сам не вземе дадено решение,никой не може да го накара насила.Това не означава,че не трябва да говорите,напротив,но без да го пресираш,просто той трябва сам да осъзнае колко важно е участието му в цялата ситуация.

Общи условия

Активация на акаунт