Замразената кърма

  • 11 275
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 94
Пробвай малко дали ще я яде

# 16
  • Мнения: 6 910
Евридика, и аз хукнах да чета за този металически вкус Laughing
За другите да кажа, че и на мен ми се случи такова нещо. По принцип кърмата я бях оставила когато трябваше да изляза, но бебето се наспало през това време и така и не са му дали въпросната кърма. На мен много не ми се искаше да я хвърлям и по-късно реших да пробвам дали ще иска да яде от шише. Изобщо не поиска, само се облизваше и се чудеше защо му тикам този биберон в устата. Накрая я хвърлих. Но предполагам, че може да не е яло понеже му беше странен биберона, по принцип само от гърда го храня.

Аз използвам за замразяване специалните пликчета, които се продават за тази цел.
Може ли да кажеш какви са тези пликчета?

После ще споделя, че и моята кърма, замразена в контейнерите на АВЕНТ е гадна, не мирише, но има остатъчен гаден вкус.
А в какво друго замразяваш? Аз имам десет чаши на Авент и засега само в тях имам замразена кърма. Сега ще си търся контейнери за урина.

# 17
  • Мнения: 415
А в какво друго замразяваш? Аз имам десет чаши на Авент и засега само в тях имам замразена кърма. Сега ще си търся контейнери за урина.

Ако са същите тези контейнери за урина още като ги отворя нови миришат лошо.

# 18
  • Мнения: 6 910
Ако са същите тези контейнери за урина още като ги отворя нови миришат лошо.
Нямам представа, не съм вземала още, просто чувам, че другите в това замразяват. Но и контейнерите ако не стават вече не знам в какво да измисля да замразявам.

# 19
  • Мнения: 925
Бухтичка, аз в крайна сметка не я дадох тази замразена кърма. Има толкова неприятен за мен вкус, че не си представям на бебето как ще му хареса. Успях днес да изцедя 100 мл, а то детето дори беше оставило 40 от тях, много му дошли  Laughing
Ако замразявам занапред, ще е в стъклени съдове само.

# 20
  • Мнения: 1 376
След като изчетох всичко, което открих за замразяването на кърма, за себе си реших, че ще замразявам в стъклени бурканчета. При което белтъците се лепяли по стъклото... но така или иначе голяма част от полезните вещества се губят при замразяването... Ние сме прибягвали до запасите много рядко и си мисля да изхвърля тези, които имаме като спра да я кърмя (което ще е много скоро).
А на скоро открих, че ни спират и тока посред нощ... може и това да е причина за развалянето на кърмата  newsm78

# 21
  • София
  • Мнения: 864
Ако са същите тези контейнери за урина още като ги отворя нови миришат лошо.
Нямам представа, не съм вземала още, просто чувам, че другите в това замразяват. Но и контейнерите ако не стават вече не знам в какво да измисля да замразявам.

и аз ползвах едни контейнери за урина ама и на мене ми миришеха доста гадни4ко.все пак съм замразила де. сега 4акам да ми се наложи да размръзявам и ще видя дали пак така ужасно миришат

# 22
  • Мнения: 34
Първо замразявах в контейнерите на авент като спазвах правилата взети от библиотеката. При размразяване кърмата беше гадна, с вкус на престояла кърма, незамразена, когато леко почва да се разваля. Тази кърма не мирише, но не е вкусна и оставя гаден послевкус, тежък. Започнах да ползвам пликчета за замразяване на lansinoh, те са плътни и много лесно се размразяват само с топла вода от чешмата. Като се изцедя слагам в хладилник за не повече от 12 часа, като съм увеличила хладилника на 4 степен (мах е 6). Изцеждам се в пликчета на playtex, те са по-тънки. Вчера мъжа ми го домързя да прелее кърмата в плик за замразяване и бутна направо пликчето playtex в камерата като го запечата с кламер. Иначе другите пликчета си имат закопчалка. Когато ми се е налагало да размразявам кърмата от пликчетата, тя има същия вкус и никакъв мирис като прясната - сладка и наистина вкусна.
Един съвет към всички - дори малко съмнение да се появи за некачествен мирис или вкус, не давайте на бебето. Не му давайте нещо, което и вие не бихте пили в големи количества. Peace

# 23
  • Мнения: 6 910
А пликчетата на Лансинох от къде ги купуваш?

# 24
  • Мнения: 34
Пликчетата мъжа ми ги купи, затова  трябва да го питам точно от къде (той е по пазаруването) . Вършат много добра работа.

Общи условия

Активация на акаунт