Кога и с какво захранихте бебетата си?

  • 78 000
  • 630
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 204
Косе Босе,голяма работа си! newsm51

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
На 5 месеца с оризова каша Peace

# 17
  • Мнения: 363
Консултирах се с педиатъра, но той беше за старата схема, пък аз използвах други източници на информация и дадох каша преди пюрета и сокове. Но изчаках да стане на5-6 месеца, до тогава само кърма.

# 18
  • Мнения: 1 674
на 5.5 мес.,с картофче.Дотогава само кърма.

# 19
  • Мнения: 247
Записвам се да следя темата. Косе Босе благодаря ти.   bouquet

# 20
  • Мнения: 263
На 4,5 месеца с морков и картоф. Съвета на педи беше до 6 мес. само на кърма, не съм съгласна. От както се храни и ствърда храна не се буди нощем, спи по- спокойно. само да спомена, че кърма имам за 2 бебета, не се е будил от недохранване, просто не го засища.
Според мен следи детето, то само ще ти покаже Peace откога да започнеш, а с какво.... няма голямо значение(каша, сок, пюре)

# 21
  • Мнения: 6
Здравейте, аз почнах да захранвам моята на 5 мес. и половина, като преди това е била само на кърма, не съм и давала дори и сокчета, понеже смятам че излишно образуват колики, за съжаление и вода не иска да пие. Почнах с домашно приготвена тиква, морков, дори и картоф , но ударих на камък- изобщо не ги хареса, явно аз не знам как да ги приготвя вкусни, после опитах с плодове като круша, ябълка, но и тях не ги хареса( тези опити бяха в продължение на близо 2 седмици).
Реших да купя готово зеленчуково пюре на Гербер букет от зеленчуци и установих че и хареса много, давах и така 3 - 4 дни докато си изяде цялото пюре. После ме посъветваха да пробвам на Ганчев пюретата, понеже са си и по- евтини и за моя радост по4на да ги яде , като почти всичките сме ги опитали, не хареса само 1 -2. И така успях да заместя обедното хранене като навърши 6 месеца. В момента все още й давам на обяд зеленчуково на Ганчев и понякога на Бебивита, но имам проблем със следобедното хранене. Значи трябва да кажа че Мария изобщо не харесва плодовете и соковете, пробвала съм всякакви, дори и миксове с извара, йогурт , сметана и други, но не иска. Виждам че не проявява интерес и към кашите, оризовата на Хумана, бананова на Слънчо, такива които са готови в бурканче, не ги харесва Cry
Това дете яде само зеленчуци, успях да я прилъжа и да и дам пшеничната на Слънчо, тя е с глутен, и така установих че не е алергична от него, малко си хапна вчера, но общо взето не мога да й заменя следобедното хранене, и все още сме само на кърма.
Понеже нямам време с нея да изчета всички форуми, бих искала да разбера като съм почнала да я захранвам толкова късно , и все пак тя си е на 6 и половина, на какъв интервал да включвам другите храни - като месно пюре, жълтък, попара и т.н., да чакам ли да минава толкова време както се чака при по ранното захранване, по един месец, трябва ли сега да включа жълтъка или да изчакам до годинка , боже незнам ConfusedАко има кой да ми отговори , аз ще следя, също да продължавама ли да давам кашата, за да заместя следобедното хранене? Искам да ми отогвори някой, който е почнал пак така по- късничко Wink

# 22
  • Мнения: 1 554
захраних го на 4 месеца с плодово пюре, на 5м. зеленчуково,каша,6 м. месно пюре,попара,сокове не съм давала Peace

# 23
  • Мнения: 488
И аз като теб все още не съм захранила.Живот и здраве след 2 месеца смятам да започна с зеленчук,на 7 плод и на 8 месо.за кашите идея си нямам кога и каква  Embarassed
Сок не смятам да давам скоро,може да изчакам да мине годинката,за водата ще си покаже само,но ще предложа след захранването...Не смятам изцяло да замествам хранене поне до годинката..Само на кърма е!

# 24
  • София
  • Мнения: 521
Започнах след 6-я месец,  плодово пюре, по съвет на педиатърката  Peace

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 675
На 6 месеца и 1 седмица - с картофено пюре, смесено с кърма. Постепенно въведох още зеленчуци - тиква, морков. След това въведох и оризовата каша, приготвена с кърма. Плодови пюрета не ядеше нашата душа, продължих със зеленчуковите, месните, други каши, първоначално безмлечни и безглутенови. Все ще не съм въвела риба, сирене, кисело мляко. Сокове не давам.

# 26
  • Временно
  • Мнения: 788
На 5 месеца и 15 дена захраних с пюре от тиква.

# 27
  • Мнения: 218
След 6 месец с плодово пюре

# 28
  • София
  • Мнения: 12 160
Захраних на 6 навършени месеца с безмлечна оризова каша по съвет на педиатърката. Бебо се роди по- рано  и беше с ниско тегло и в 3-ти месец правихме изследвания, от които се вида, че и хемоглобина му е повече от добър и няма никаква причина за по- ранно захранване. На 6 месеца хемоглобина беше 119, а до този момент беше само на кърма. Следващата храна беше пюре от морков на Хип. Сокче все още не съм давала. Яде пресни плодове и плодови пюрета /без захар/. Започна да пие вода след като захраних- преди това предлагах /отново без захар Wink/, но отказваше.

# 29
  • София
  • Мнения: 3 754
На 4,5мес. захраних със зеленчуково,след един месец с каша,на 6,5мес. със месни пюрета.Сок от круша давам само при запек по30-40мл.Плодови пюрета давам от време на време между храненията.

Общи условия

Активация на акаунт