Кога и с какво захранихте бебетата си?

  • 77 992
  • 630
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 2 028
С това темпо много бавно ще въведа каквото й да било в менюто й, но нямам друг избор. Изобщо няма да се ослушвам повече, още утре ще ходя за гърне, дано да помогне.

# 616
  • Мнения: 3 213
Благодаря, Кити, явно друго ще е. Мисълта ми беше дали мога веднага да дам друго, но заминахме и това реши проблема Rolling Eyes Днес ще опитвам пак.

Можеш, след като са минали 2-3 дни. Innocent

# 617
  • Варна
  • Мнения: 25 242
ina-mina,
няма за къде да бързаш. Това не е състезание и идеята не е да набуташ най-много нови храни за най-кратък срок. Давай по-спокойно и по-бавно, никой не е останал само на мляко.

# 618
  • Мнения: X
Гледай сезонните плодове и зеленчуци да въведеш (ако са подходящи за възрастта), за другите имаш време бол. Оправи запека, защото е много кофти за детето. Като въведеш глутена, овесените ядки и водичката от тях също много помагат. Наистина не си на състезание, детето е малко, а времето е пред теб!

# 619
  • Мнения: 6 542
А пробиотик давате ли и какъв?
Не питам ина, а по принцип дали се дава, защото нали и аз сега започвам.

# 620
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Не съм давала във връзка със захранването. Пробиотик давам само при необходимост, лятото и профилактично, но защото ме е страх от стомашни вируси.

# 621
  • Мнения: X
Аз съм давала пробиотик, веднага след раждането и по принцип, когато са имали по-редички изпражнения децата. Но, трябва да имаш предвид, че при някои бебета пробиотика действа затягащо (специално за Био гая говоря) и затова за запек е малко нож с две остриета. При старт на захранването не съм давала нищо.

# 622
  • Мнения: 2 028
Старая се да не бързам, въвеждам с малки количества и по 5-6 дни нова храна, но исках да се възползвам от домашното, с което разполагам и е в сезон. Освен това ме наплашиха, че след  6месец има нужда от допълнителен прием на желязо например, тъй като в кърмата вече не е достатъчен. При навършени  7 месеца подходящо ли е да дам вода от овесени ядки, за да я разхлаби? Мога ли по този начин да въведа и глутен или да изчакам още с него?

# 623
  • Варна
  • Мнения: 25 242
По принцип след 7 навършени месеца можеш спокойно да започнеш въвеждането на глутен, така или иначе в овеса той е в минимални количества, в овесената вода още по-минимални.

# 624
  • Мнения: 6 542
Освен това ме наплашиха, че след  6месец има нужда от допълнителен прием на желязо например, тъй като в кърмата вече не е достатъчен.
И мен така и ме караха да захранвам на 5м, но пък аз четох, че при бебета, родени с ниско тегло (моето се роди 2кг) не е добре да се бърза и реших да чакам още един месец.

# 625
  • Мнения: 4 708
Това с желязото само те плашат. Моята дъщеря е много злояда единственият прием на желязо, като бебе й е бил в кашите и кърмата. Като каши не ядеше с охота, но давах понякога, когато съм нямала време да готвя. На 1 г правят задължително изследвания и чак докторката се учуди, че беше със стойности на възрастен. После след годинка отказваше почти всякакви храни и отново всички стойности на ПКК бяха нормални, а на практика ядеше в продължение на няколко месеца само банани. Не се впечатлявам вече от нищо. А бях откачила с претенциите й.

# 626
  • Мнения: 2 028
Здравейте, мами! Пак съм аз. Да се похваля, че се преборих със запека, поне засега.  Simple Smile Имам домашни червени и сини домати, чушки, мога ли да ги замразя на парченца сурови или да ги сготвя на пара преди това? Кога може да се дава син домат? Извинете за глупавите въпроси, ако не са за тази трма, моля, да ме поправите! Flowers Hibiscus

# 627
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 398
Патладжан колкото се може по-късно, със сигурност след годинката!
Иначе може да си замеазиш на кубчета, да. Аз имам и чушки, и домати замразени сурови.

# 628
  • Мнения: 2 028
Много благодаря за бързия отговор! А колко време са годни за съхранение и консумация? Някъде бях чела 6 месеца. Simple Smile

# 629
  • Мнения: X
Аз съм чела към 8-10 месеца, че е трайността на замразените зеленчуци.

Общи условия

Активация на акаунт