Споделям с вас и ви питам ...

  • 2 276
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
ми аз самата съм била учителка две години и зная, че учителите наистина са различни. СПОРЕД МЕНЕ, колкото по-строг учителя, толкова по-добре за ученика  Peace

Продължавам да ви чета  Hug

И за квартала - не се карайте, според мен е като другите...
ох, момчил ме бута
ще продължа после ...

# 16
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Малее направо ме убихте с характеристиката за някои предприятия и къде живеят. Във всеки квартал в София живеят всякакви.

Опита от мами записали  първите деца в най-елитни училища. Пътуват половината град, закъсняват да оставят децата навреме. Учителите определено се изнервят от такива закъснения и закъсненията са заради задръстванията, които започват още в 7.20 вече, а първокласниците в 8.30 и 9.00 часа. Да хубаво е човек да запише в елитно училище детето си, но лишаваш детето си от допълнителните занимания, които предлагат училищата. Да ще кажете, че другаде за незнам си какво ще го запишете, но децата страшно се изнервят от това пътуване. А да не ви описвам, че има такива които и не гледат къде паркират, дигат им колите и т.н. Човек където е тръгнал да избира да живее, там си избира и съседите и училищата и болниците и т.н. Вярно много квартали останаха вече без училища и болници - не се оглежда човек къде купува жилище. След 2-3 години вече децата живеещи в кварталите на елитните училища ще са с предимство при записването и вече няма да е възможна такав миграция на ученици до 7 клас. Този мит ще отпадне на изкуствено създадените елитни училища. Децата ще ходят на училище, нормално до 7 клас.

Сутрин в квартала гледам, бусчета качват спящи деца за частните училища в 7.20. После децата ни виновни, че изнервени, отговарящи, невъзпитани, ами кога ли родителите имат време да си контактуват с тях.

Та и аз съм от тези, които се съгласих за първото ни дете със съпругът ми за елитно училище.  А съм с възможност да живея до спеменати от вас елитни училища, ама пътувам до такова с невъзможност. Ами лудички сме си родителите. Слава богу това ми последната година на пътуване. Другите мои познати мами и те казаха, вторите в най-близкото - не питай старило, питай патило.

# 17
  • Мнения: 2 708
Извинявам се, ако съм обидила някой - повярвайте ми - не съм искала.

Животът ме завъртя така, че от 1 година, демек от миналия ноември живея в Х.Димитър и може би проблемът си е в мен. Аз не го харесвам и си споделих емоционалното мнение. Възможно е да не съм права. Може пък да си жаля за старото място. Това от мен.

Преди 10 г. също живях за около 3 г. тук. Тогава още повече не го харесвах. Гледам има лека промяна. Нови блокчета никнат, може пък и да почне да ми харесва. Спирам да спамя темата.
Само се вмъкнах, за да уточня, че говорех от 1во лице единствено число. Peace

# 18
  • Мнения: 2 229
Аз също съм на мнение, че е лудост да записваш първолак в училище, в другия край на София. Ако тези в квартала наистина не стават, потърсете някое до 10-15 минути с кола, иначе това вечно пътуване всяка сутрин, ще стане толкова омразно, че няма накъде. Оставете елитните училища за след 7ми клас. Peace

# 19
  • Мнения: 331
Само да вмъкна, че училището е важно, да, но е важен и материала (т.е. детето). Ако то няма потенциал (хайде така да се изразя, вие се сещате какво имам предвид), никое училище няма да оправдае очакванията на родителя. Само да спомена, че аз например нямам изобщо високо мнение за 42 у-ще в Х. Димитър, но познато дете, което учеше там без никакви допълителни уроци и истерии си влезе само след 5 клас в математическата, но просто си има в главата детето, а и ген от двама родители, завършили МЕИ, така че...

# 20
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
С примери и аз мога да подкрепя казабланка - дете съученик на голямия син, решиха второто да си го оставят в ХД - доволни са и от там хората.

А мои близки децата ( те самите ТИРаджии  Joy Joy Joy) пак от ХД си завършиха успешно висше

Общи условия

Активация на акаунт