помощ-как да го откажа от биберон-залъгалка?

  • 5 032
  • 86
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
От раз.
Ще реве.Някои плачат повече, други по-малко.
Ще трябва да изтърпите няколко дни.
Можеш да пробваш първо да му я отрежеш,
да я подарите на някое бебе, кучето да я изяде...

# 16
  • Мнения: 805
Аз просто я скрих един ден и за мое огромно учудване нямах никакви проблеми.
А повярвайте - преди това тя не я вадеше от устата си...не знам как ми се разминаха драмите? Тя само попита веднъж: Къде е? Казах че я няма вече и в общи линии това беше...

# 17
  • Сливен
  • Мнения: 894
охх,и аз съм на тоя хал с махането на бибата ooooh!
мойта мома е на 1 год. и 6 мес. и мисля,че е време да я махаме....
като ви чета явно трябва да се настроя за 2-3 дни мрънкане и ревове...

# 18
  • Мнения: 1 059
Аз пък се страхувах да махна бибата от раз,все си мислех,че това ще е ужасно стресиращо за дъщеря ми.Затова я подготвях повече от месец за промяната,постоянно и говорех как ще я даваме на едно малко коте на двора(беше на 1 г.и 9м.).Една вечер,не и я дадох и чух как сама си обясняваше "бибката на мацито".Иначе после я търсеше още 2-3 седмици,но като почнеше да плаче,веднага спираше като и казвах къде е бибката,някак си се успокояваше.
Но това може да се приложи само ако детенцето ти е достатъчно голямо и разбира.В началото може да ти се противопоставя и да казва "мойта,мойта биба",да я крие,но после ще свикне.Не е страшно.

# 19
  • Мнения: 245
Махнахме бибата преди няма и седмица. Отрязах и върха и след 1 опит за засмукване малката я изхвърли и това беше Simple Smile Това става на рождения и ден - 2 годинки Simple SmileБях се навила вече,че ще има дълги приспивания  , песни и приказки , обаче се разминахме с това за мое щастие, детето си заспива съвсем спокойно самичко и без биба Simple Smile Пожелавам бързо свикване на всички вече каки и батковци без биби  baby_neutral

# 20
  • Мнения: 4 784
Колко ти е голямо детенцето?
Моят син все още като му се приспи търси "биби". Доста го успокоява и за сега няма да предприемам мерки за премахването поне още няколко месеца.

# 21
  • Мнения: 117
И аз мисля от раз да я махаш.Или ще реве като се сети или въобще няма да обръща внимание като я няма,зависи от детенце.Ние ревахме два-три дена и я забравихме.
Успех Wink

# 22
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Големият ми син една вечер беше легнал да спи с биберон в уста. По едно време се разплака, аз отивам да проверя какво става и какво да видя - изгризал върха на бибата. Уплаших се, че е глътнал парчето, но не беше. Опитах да му дам други биби, но той не ги искаше, не беше "неговата". И така сам се отказа от този навик.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 773
Махай я от раз. Аз направих така на 1г. Просто изхвърлих всички биберони.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 679
Махнах я малко преди да стане на 2 г- просто почти не му трябваше и една вечер нащо ме ядоса и не му я дадох,не плака много за нея- заспа си
А до тогава беше с 4-5 хвърлени в леглото и сам си ги намираше.
Не мина номера при нас с рязането,той си ги прегризваше и пак си ги слагаше в устата Crazy

Последна редакция: чт, 09 окт 2008, 08:38 от vnd

# 25
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
Махай я от раз. Аз направих така на 1г. Просто изхвърлих всички биберони.

И аз така постъпих с баткото. Казах му, че е минала една лоша леля и ги е взела, защото е казала че големи деца като него не ядат с шише и не смучат бибки. И сега си спомням как мига, мига срещу мен и накрая се обърна и замина да си играе без коментар. При нас беше по-лесно, защото проблема ни беше повече шишето, не толкова залъгалката - бибката започна да я плюе сам още на 8-9месеца - използваше я за забавление, не толкова да се успокоява. Като чуваше патването при изтрелването и от устата си голям смях падаше. На малкия в момента не му давам залъгалка, пробвах, но той плюе и не я иска!

# 26
  • Мнения: 388
Махни я от раз. Но я изхвърли, защото ако много плаче може да решиш да я върнеш Simple Smile . Аз така направих - беше на 1 год. Колкото по рано, толкова по-добре и по-лесно. Пригответе се за плакане 2-3 вечери.

# 27
  • Мнения: 9
на 1 година и 1 месец е сина ми

# 28
  • Мнения: 961
Срежи я отпред. Така сам ще се откаже.

# 29
  • Мнения: 1 104
Аз срязах една биберона с идеята да се откажем, но не стана. Дъщеря ми си я ползваше, малко й беше странно, но не се отказа. След това на 1 год. и 7 месеца просто я скрих и казах, че едно куче я е взело. Имаше рев, по-трудно заспиване, но за 3 дни забрави за нея. Дори и сега 2 месеца по-късно, винаги като види куче казва, че кучето й е взело бибата.

Общи условия

Активация на акаунт