Натурална козметика

  • 108 016
  • 285
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 9 720
Много хубава тема! Аз съм преминала на изцяло натурална козметика. За лицето ползвам Natural being на аквасорс, на L`Occitain ползвам натурален дезодорант от кристална сол, за тялото - натурално бадемово масло, за плаж-кокосово масло или масло от карите. Зъбите си мия с разтвор от хималайска сол. Почиствам си грима с лосион от розова вода и масло от жожоба. Единствено за косата не мога да намеря напълно натурален продукт. За сега редувам Nuxe и Phyto. Grinning

А би ли споделила каква е кожата на лицето ти?

# 16
  • Мнения: 776
"Ако видите надписа оrganic или инициалите BIO и ECO върху етикета, значи е истинска. Не бъркайте с фито-, арома- или аюрведа козметика – тe са много сходни, но не разполагат със сертификат"
Този цитат в първата статия противоречи с написаното във втората tooth, където като натурална козметика са дали и органичната. А между натурална и органична козметика има разлика Peace, поне на Запад се прави такава. "Зелените" марки натурална козметика залагат на продукти с високо съдържание на растителни и натурално-извлечени съставки ( т.е. от диво расли растения, такива в естествена среда ) и с ниско до нулево съдържание на парабени, изкуствени аромати, оцветители и sodium lauryl sulfate, phthalates, petrochemicals. Т.е натуралната козметика не изключва парабените - една от най-големите заблуди Mr. Green.
Органична е козметиката, съдържаща съставки, отгледани без използването на пестициди и инсектициди, т.е. тука иде реч вече за извличане на съставки от отглеждани от човека растения Wink В Америка такава козметика трябва да има поне 70 % органични съставки в съдържанието си, за да носи печата 'organic' върху опаковките.
За разликата между фито-, арома- или аюрведа козметика, нямам абсолютно никаква идея. Даже имам съмнения, че това са понятия дето ние в България сме си измислили, но може и да греша Rolling Eyes Така, че, ако някой се включи, ще ми бъде интересно да науча Hug

# 17
  • Мнения: 3 675
Снощи разглеждах зелената книга на Ив Роше и ми направи впечатление, че навсякъде пише, че за растителна козметика.Въпросът ми е-растителна козметика, значи ли натурална.И Орифлейм уж използвали натурални екстракти, като гледам май много козметични марки са се титулували - натурална козметика, въпросът е кои измежду тях са наистина такива.

# 18
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Снощи разглеждах зелената книга на Ив Роше и ми направи впечатление, че навсякъде пише, че за растителна козметика.Въпросът ми е-растителна козметика, значи ли натурална.И Орифлейм уж използвали натурални екстракти, като гледам май много козметични марки са се титулували - натурална козметика, въпросът е кои измежду тях са наистина такива.
За Plante System пише, че са 95% био на мострите и на опаковките. Нюкс използват доста растителни съставки и нямат парабени, оцветители и консерванти. Имаше тук тема с един сайт, на който бяха изследвани различни марки козметика и Нюкс бяха най-добре (зелени).  Например аз силно се съмнявам новата серия с маслина на Арома Органик да е органик  Thinking (каквото и да значи това)  ooooh!

# 19
  • Мнения: 14 490
l'occitane обаче не виждам кое им е био-то щото в сайта за безопасност на козметиката излизат с доста червени означения.

# 20
  • Berlin
  • Мнения: 11 261
ами те може да са органични, по обяснението на киора така ми се струва. абе стана каша.  Mr. Green

# 21
Снощи разглеждах зелената книга на Ив Роше и ми направи впечатление, че навсякъде пише, че за растителна козметика.Въпросът ми е-растителна козметика, значи ли натурална.И Орифлейм уж използвали натурални екстракти, като гледам май много козметични марки са се титулували - натурална козметика, въпросът е кои измежду тях са наистина такива.
За Plante System пише, че са 95% био на мострите и на опаковките. Нюкс използват доста растителни съставки и нямат парабени, оцветители и консерванти. Имаше тук тема с един сайт, на който бяха изследвани различни марки козметика и Нюкс бяха най-добре (зелени).  Например аз силно се съмнявам новата серия с маслина на Арома Органик да е органик  Thinking (каквото и да значи това)  ooooh!
Сиренце ,съгласна съм с теб.За тази козметика Plante System и аз скоро научих.Нова е , 95процента натурална,както каза сиренце.
Бих пробвала техни продукти,дори имам едно тестерче  Peace за нюкс съм писала ,че са качествени -има отделна тема.За арома органик съм склонна и аз да се съмнявам Simple Smile)) За L'OCCITANE немога да коментирам-не съм ги ползвала.Доколкото съм чела и чувала  знам,че е качествена,световно известна и продажбите й,непрестанно растът.
Някоя дама ,ако знае други марки ,нека пише Peace
Междодругото,когато напишеш "натурална козметика" в google ,излизат доста български марки,който твърдят ,че козметиката йм е напълно натурална.представят сертификати и т.н. но иначе,не са никак известни -дори по големите аптеки не съм ги виждала.Когато търсех информация за темата тук,ми направи впечетление този факт.Мисля ,че ако се разровим повече из щандовете и аптеките,ще има доста подобни продукти.Аз съм склонна да опитам някой,дори да са бългаски,защото съм попадала на доста добри български продукти. Peace

# 22
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
О, да има много добри български козметични продукти. Аз например си ползвам избелваща маска Ахромин и крем за ръце на Билка с мавруд и съм доволна,  и от двете. Както и от някои неща на Талодерма. Но те не са био или натурални  Thinking

# 23
  • София
  • Мнения: 1 508
http://www.viaverdebg.com/bg/cosmetic_lines/index.php?mode=vis&pid=37&s=3

Нали стана въпрос за тази козметика, може да разгледате.Бях се засилила да си взема крем за очи, но те предлагат само серуми, а и акцентът е върху торбичките.

# 24
  • Мнения: 776
http://www.viaverdebg.com/bg/cosmetic_lines/index.php?mode=vis&pid=37&s=3

Нали стана въпрос за тази козметика, може да разгледате.Бях се засилила да си взема крем за очи, но те предлагат само серуми, а и акцентът е върху торбичките.

Аз не разбрах Blush, тази козметика къде се продава и като цени как са?  bouquet Първоначално се заблудих, че иде реч за Plante System, от които не съм доволна Naughty, но това е друга марка Peace

mia1 Hug, зависи какъв ефект търсиш, но мен ми допадна това серумче за анти ейдж грижа Flutter:
http://www.viaverdebg.com/bg/products/index.php?mode=vis&pid=23&a=4

Последна редакция: ср, 08 окт 2008, 11:15 от kiora

# 25
  • София
  • Мнения: 1 508
В аптеките ги продават.Помня, че кремът за лице е 50 -на лева.А като е серум трябва ли да слагам отгоре друг крем?

# 26
  • Мнения: 776
В аптеките ги продават.Помня, че кремът за лице е 50 -на лева.А като е серум трябва ли да слагам отгоре друг крем?

По принцип да, би трябвало да се слага и друг крем, но понякога в указанията на подобни продукти пише, че могат да се използват и самостоятелно Peace
А в кои аптеки? Blush По-големите като Ремедиум ли? Аз не съм виждала ooooh! Whistling

# 27
  • София
  • Мнения: 1 508
Истината е ,че не са най-разпространените продукти.Има една аптека"Нова", там съм гледала, която е квартална, но са я затворили.В Младост 1 се сещам за Mall boulevard, търговски център , там има дрогерия.За центъра не знам.

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 9 720
Аз бях пускала тема за Арома органик и се оказа, че не е органик.
Ето вижте:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=331559.0

# 29
  • Мнения: 4 806
Weleda - срещнах името на фирмата в първия пост. Не видях да се коментира. Случайно в една провинциална аптека купих шампоан за коса с невен за деца. И пак случайно го ползвах и престанах да ползвам почти други шампоани. Много ми хареса - двете с рожбето си го ползваме непрекъснато. Тогава изобщо не бях чела и нямах представа за това, що за фирма е. Ще трябва при възможност пак да намина и да ги разгледам. Цената си спомням, че беше по-висока от тази на Мустела, примерно.

Общи условия

Активация на акаунт