Каква сума е гарантирата от държавата по банковите депозити?

  • 3 457
  • 71
  •   1
Отговори
# 15
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Песимистично съм настроена за българските влогове, ако се стигне до крах на банки.

# 16
  • Мнения: 4 195
ъъъъъ скъпи съфорумци нали знаете какво правите Rolling Eyes
утре да не фалирате накуп всички банки, като си изтегли заради форума цяла България парите от банките. Моля ви, по кротко, че сме движеща сила напоследък Praynig

# 17
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
А може ли някой икономист да ни просветли какво се случва ако депозитът е над 40 000, ако имаш кредит и банката фалира и има ли реална опасност да ни застигне световната финансова криза.
Гарантирани са ти 40 000 лв.  Толкова ти възстановяват. Другите няма да ги видиш.
Връщаш си кредита,но не знам точно какъв е реда,дали ще е предсрочно изискуем или .... По добре да каже някой по-запознат.
А за кризата,тя май ни е засегнала като гледам Confused

# 18
  • София
  • Мнения: 6 034
Хубавото е, че банката, в която ми е влогът е в този списък.

# 19
  • Мнения: 1 187
В статията има един линк със списък на 26 банки, чиито влогове се гарантирани от държавата, но не ми се отваря.
Всички банки на българския пазар са задължени да правят вноски във фонда за гаратиране на влоговете, вкл и тези, чието седалище не е в Бг, ако там няма действаща система за гарантиране на влоговете или гарантираните суми са по-малки отколкото у нас.

# 20
  • София
  • Мнения: 17
Аз си изтеглих парите от ДПФ и мисля да ги сложа във влог. Много зле станаха нещата. От 4 години вече минах на минус. Да ме прощават фондовете, но ни #2gunfire
Като склювах договора не казаха, че може да има и минуси.

# 21
  • Мнения: 592
Има текст в НК за такива които разпространяват информация с такова съдържание като тук обсъжданото, така че да се поспрем, не че не ми е интересно де... В 97г. нямаше забрана и доста народ изгоря...
п.п. Интересно е че списъка с банки от тук http://www.dif.bg/index.php?lang=bg не може да се отвори...

# 22
  • Варна
  • Мнения: 3 359
Прочетох малко от темата , чийто линк е даден по-горе. Нещата май са още по-зле отколкото изглеждат по новините. Едва ли ще ни се размине.


И още нещо за депозитите / влоговете. Какъвто и фонд да гарантира спестяванията едва ли цялата гарантирана сума ще бъде изплатена изцяло веднага. Наскоро четох  за UK , че веднага се изплащат 10 % от сумата, за останалото се чака докато се направи ревизия на банката или нещо подобно. Ако имаш кредит и депозит в една и съща банка, веднага се погасява кредита към банката и ти се дължи само остатъка / разликата между двете / и т.н. Тук не знам как е.
Някой ако се е интересувал , може да драсне някой ред.

И на мен списъка не ми се отваря. Ние не разпространяваме информация, споделяме я.

# 23
  • София
  • Мнения: 4 247
prysila , би ли споделила каква информация имаш, че "Нещата май са още по-зле отколкото изглеждат по новините" и какво няма да ни се размине?
Не се заяждам, но ми липсват аргументите.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 3 359
Прочетох малко от темата , чийто линк е даден по-горе.

Ако искаш попрочети малко и може би пък ще те хване оптимизъм. Не искам да се заяждам.

# 25
  • Мнения: 1 187
Има текст в НК за такива които разпространяват информация с такова съдържание
какво точно имаш предвид
Не е държ. тайна колко се гарантира, има си фонд, има си правила, кое по-точно подлежи на преследване от закона.

Пресила - 40 000 се гарантират, ако разбира се не си с преференциална лихва и няколко други условия

# 26
  • Мнения: 5 698
Има текст в НК за такива които разпространяват информация с такова съдържание като тук обсъжданото, така че да се поспрем, не че не ми е интересно де... В 97г. нямаше забрана и доста народ изгоря...
п.п. Интересно е че списъка с банки от тук http://www.dif.bg/index.php?lang=bg не може да се отвори...

Ето го списъка на банките:
http://www.dif.bg/bg/files/booklets/dipljanka_web.pdf

# 27
  • Мнения: 1 187
Е, нали ви написах - всички банки, а тези които не участват  са защитени по седалища на банката, т.е. пак има защита - 3 или 4 по спомен. Ако имате чак толкова пари, дръжте ги в различни банки

# 28
  • Мнения: 24
Нямам нищо смислено да кажа, просто демонстрирам новия си подпис!...и маценца, по-лекичко с чесането на езици по темата, че чл. 152 от ЗКИ нъл го знаете?

# 29
  • София
  • Мнения: 4 247
Прочетох малко от темата , чийто линк е даден по-горе.

Ако искаш попрочети малко и може би пък ще те хване оптимизъм. Не искам да се заяждам.
Да, темата я чета още преди да бъде постната тук. Но тя засяга много по-развити пазари. Дори и по данни на форумките там, нещата протичат различно в различните държави, т.е. не може да се прави механично прехвърляне на последиците от кризата.
В случая са вредни както безпочвения песимизъм, така и необоснования оптимизъм.
Аз съм реалист и работя с факти, аргументи и цифри. И понеже "Искам да кажа , че не съм икономист , а "прост" наблюдател, ти предлагам да посетиш специализираните форуми за по-достоверна информация за случващото се в България. Peace

Общи условия

Активация на акаунт