Бихте ли оставили детето си в детски кът за няколко часа

  • 2 800
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 133
Моято дъщеря откакто тръгна на детска градина все е болна , а аз е краино време да почна работа, а пък немога да си вземам болничен всеки път . Нямаме баба та се чудех дали е добра идеята да я оставям в такъв кът докато тати или аз сме в състояние да я вземем. Дали ще е скъпо? Гледат ли ги добре?

Ти добре ли си? На болното дете мястото му е вкъщи с човек, когото познава и който може да следи състоянието му.

Не съм оставяла дъщеря си в клубове без аз да съм наблизо. Нямам довери на "каките".

# 16
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Оставяла съм го много пъти, щом му харесва не виждам проблем.Но, ако разбера че има болно дете там, не бих подминала майката.

# 17
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Бих , да .
Даже съм я оставяла за по час.
За цената - 3-4 лв./час ми звучи добре.
За болно дете съм абсолютно съгласна , че няма работа в детски клуб.
Не е редно да заразяваш съвсем умишлено други деца.  Naughty
Мисля , че политиката на повечето клубове е да не се допускат видимо болни деца.

# 18
  • Мнения: 9 814
Да защо не?
И на мен цена до към 5 лв. на час ми звучи прилично.
А за болните деца е ясно- родителите им нямат право да ги водят.

# 19
  • Мнения: 4 965
Като по-малки съм ги оставяла. Свършвах си спокойно работата и те се чувстваха добре. Почасовата бавачка ми излизаше на почти същата цена.
Сега вече няма да им е толкова интересно - в повечето клубове е подходящо за деца около 3 г. и те си предпочитат градината или градиКата (т.е. парка).

Но да оставяш болно дете в детски клуб е меко казано безотговорно (и към своето дете, и към чуждите). Naughty

# 20
  • Мнения: 2 161
Не,не бих,защото нямам доверие на тези,които  ги наблюдават.Не веднъж се е коментирало скандалното им безхаберие.Да оставиш болното си дете в кът за игра е лошо.Веднъж за детето,което не се чувства добре и после за децата,които контактуват с него.

# 21
  • Мнения: 2 232
Да, оставяла съм ги, но в доверен клуб(цената-3лв. на дете), ако аз не си пия кафето наоколо, а искам да свърша някаква работа. Оставяла съм ги и в Сити ц-ра, но там само за час-два , колкото за една обиколка.

Но болно дете, никога не съм оставяла, просто това не е решение!!!На болното дете мястото му е в къщи, а не да заразява и другите деца наоколко. Що за абсурно решение изобщо???

# 22
  • Мнения: 1 155
Мисля че както в детските градини и яслите, така и в детските кътове НЕ бива да се оставят болни деца. Naughty

# 23
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Моято дъщеря откакто тръгна на детска градина все е болна , а аз е краино време да почна работа, а пък немога да си вземам болничен всеки път . Нямаме баба та се чудех дали е добра идеята да я оставям в такъв кът докато тати или аз сме в състояние да я вземем. Дали ще е скъпо? Гледат ли ги добре?

Авторката май че пита дали ще е много скъпо да води дъщеря си в детски кът, защото в градината детето много боледува.......а тя трябва да ходи на работа..демек тя се надява детето й да не боледува толкова там..ТЯ НЕ ПИТА дали е удачно да води детето си в детски кът болно ..... #Crazy

# 24
# 25
  • София
  • Мнения: 7 039
Водя синът си доста често по детски клубове и винаги чакам в клуба, просто защото съм наясно точно колко ги "гледат" какичките.
Тръгвала съм си с детето от детски клуб, заради болно детенце, заведено да си поиграе с другите, че вкъщи му било скучно  Shocked

# 26
  • Мнения: 4 555
Мислиш да я оставяш в детски кът, когато е болна ли???
Ако отговора ти е "да", идеята не само не е добра, но дори е ужасно лоша.

Според мен тя имаше предвид, че иска да оставя детето там, вместо в градината, където се разболява. Т.е. предполага, че в детския кът е по-малко вероятно да се разболее.

# 27
  • Мнения: 4 965
...
Според мен тя имаше предвид, че иска да оставя детето там, вместо в градината, където се разболява. Т.е. предполага, че в детския кът е по-малко вероятно да се разболее.

Ако е това - вероятността е същата като в детската градина. Даже в градината поне са едни и същи деца и в повечето градини има контрол от старшата сестра. В клубовете е постоянно текучество и не се знае дали децата са болни или здрави.
Отделно, в детските клубове децата само играят - никой не ги храни, слага да спят или обучава. Те са перфектни за 2-3 ч., докато родителите свършат нещо, но не и за по-дълго време.

# 28
  • Мнения: 3 695
Бих, и съм я оставяла, но болна - не!  Naughty

# 29
  • Мнения: 1 479
Не и не бих ги оставила NaughtyТакава сьм си аз-мнителна и недоверчива. Wink

Общи условия

Активация на акаунт