81 ОДЗ "Лилия" в София

  • 9 216
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 491
И ние сме там, в яслената група.

Впечатленията ми са смесени. Лелките дават противоречива информация за децата и май доста време им отне докато ги научат. Примерно нашият беше ухапан и каза, че го е ухапал Боян. Същият Боян го ухапа втори път и аз реших да поговоря с лелките да не би нещо моето слънчице да проявява агресия и за това да го хапят, просто за мнение. Но те ми заявиха, че въобще нямат в групата дете с името Боян. Обаче като се зачетох в списъка за плащане се оказа, че имат такова дете, даже 2. Още - едната леля казваше, че малчо въобще не се заиграва с децата и по цял ден стои сгушен самичък в едно кюше и не контактува с никой, а другата казваше, че е най-бесния от цялата група и по цял ден тича и играе с другите Rolling Eyes.

Яслената група ще почива целият август. За този период няма да има сборна група.

Миналата и тази година смениха дограмите. За помещението на яслената група събрахме пари и сменихме балатума Simple Smile.

За сега толкова се сещам Sunglasses.

# 16
  • Мнения: 391
Лелите  никога не казват истината .Това е желязно правило.
Всичко винаги  е  на ред и няма проблеми.
Разбирам ги . Опитът им явно ги е научил ,че това е най -безпроблемната позиция .
Обаче ние сме от другата страна и  думите им само ме безпокоят повече .

# 17
  • Мнения: 491
Някой да знае дали със сигурност ОДЗто отваря врати на 1ви септември или ще се забавят? И какви/дали изследвания са необходими при започване на учебната година? Става въпрос за отсъствие само по време на лятната отпуска на ОДЗто, а не за първоначално постъпване Simple Smile.

# 18
  • Мнения: 2
Някой обърна ли внимание, че темата "Секта в детска градина" се отнася и до 81 ОДЗ!!!!! http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=398004.0;all

# 19
  • Мнения: 834
E, хайде сега! Дъщеря ми от 3год е там. С никакви действия не са породили съмнения в мен. Децата ни са снимани само по Коледа и 8-ми март и то след предварително записване. Снимките винаги са правени в централното входно помещение на предварително уговерена дата. Родители не са спирани да присъстват, а и нали трябва да си платят заявените бройки снимки.
На родит. среща миналата година ни бяха представени учебниците и материалите, по които ще работят и които са одобрени от МОН. Как да се усъмни човек, че одобрени от МОН материали са сектантски Rolling Eyes
Доволна съм от отношението на персонала и директорката към децата. Базата също е добра. Предлагат се достатъчно допълнителни дейности, които да запълват рационално времето на децата.
Да не ме помислите сега за член на въпросната секта Wink Просто заставам зад доброто име на 81 ОДЗ Peace

# 20
  • Мнения: 136
И моят синковец е в тази градина. Много съм доволна! Ходи на футбол, плуване , английски и приложни. Миналата година не бях доволна от английският, нещо госпожата нямаше подход към децата, пък тази година ще видим.
Госпожите ни са страхотни. С две думи много е добра.

# 21
  • София
  • Мнения: 329
Момичета, някой минавал ли е скоро през градината? Дали е свършил ремонта, и дали от утре почват работа. Дъщеря ми ще е втора група тази година и аз се чудих какви ли изследвания ще трябва да и правя при започването , при положение че няма да е отсъствала повече от два месеца, за да и правя задължително чревните. Моля ако някоя мама знае да даде отговор  bouquet

# 22
  • Мнения: 491
Самоцитирам се от друга тема Simple Smile
Току що се свързах по телефона с 81 ОДЗ. Яслената група отваря врати от утре Sunglasses.

А за изследванията нашата педиатърка ни обясни, че ако детето е отсъствало по-малко от 2 месеца е необходима само бележка, че не е в контакт със заразно болни.

# 23
  • Мнения: 834
Момичета, нещо повече за ремонта? На вас до кога ви казаха, че ще приключи? newsm78

# 24
  • Мнения: 391
към края на октомври

# 25
  • Мнения: 834
Ееее, аманннн........нямам думи Mr. Green И детето пощуря в къщи, и аз се побърках вече какво да я правя ooooh! Дано да не откарат повече от месец Twisted Evil

# 26
  • София
  • Мнения: 329
Момичета я кажете как върви ремонта.Моето дете още не съм го пуснала и нямам идея още колко време ще трябва да си я държа у дома. А за родителска среща чуло ли се е нещо? То и учебните занимания ще им закъснеят. Направо нямам думи. Нека тези, на които дечицата ходят въпреки  ремонта да дадат малко повече информация   bouquet

# 27
  • Мнения: 834
Ние вчера след обяд наминахме с щеркато от там. Бяха навън, в двора всички. Още 10-ина дни ще откарат със сигурност Mr. Green
В група са по 35-40деца ooooh! и е ужас.
Ще обменяме инфо тук кой кога е разбрал за края на ремонта.

# 28
  • Мнения: 834
Здравейте майчета от 81 ОДЗ Hug
Тъй като наща 3-та А групичка не можем да се преборим сами със закоравелите навици на персонала от градината, до момента директорката не пожела да направи анкета по групичките и др. подобни неуредици, реших да пробвам от тук.
Става въпрос за дезинфектантите. От 2мес сме купили комплект такива, които са без наличието на хлор и са перфектни за децата ни. Ползват се вече 2г в доста ДГ в София, придружени са със всички сертификати и разрешителни ото МЗ и ХЕИ, указания за ползване за всеки продукт по отделно и въпреки всичко персонала упорито отказва да ги ползва. Комплекта ни струва 34лв и е достатъчен за мин. 1мес, т.е. събирахме по 1,50лв на дете, за да си ги купим. На фона на сиропите за непрестанната кашлица и престоя на децата в къщи, тези 1-2лв са смешна цена. И така първо да ви покажа с какво се дезинфекцира в момента, а после ще ви покажа и въпросните безхлорни препарати.

- препарата Санифорт, който се доставя от Общината, ползван в момента, защото е по- евтин от най- обикновента белина:
http://www.zhivas.com/sanifort.html и неговите "полезни за децата" параметри http://www.zhivas.com/sanifort_more_p_msds.html

- фирмата HMI: http://www.google.bg/url?sa=t&source=web&ct=res&cd=1 … cqaVeEhaZnmgnIulg
препарата за под и санитарен фаянс: http://www.hmi-company.com/index.php?product=119&mod=products&show=161 който струва 18,60лв/1л
препарата за масичките за хранене, гардеробчета, всякакви мебели и приборите им за хранене:
http://www.hmi-company.com/index.php?product=88&mod=products&show=154 който струва 14,80лв/1л

Препаратите могат да се доставят безплатно от фирмата при количество над 3л. Имат разфасовки- туби от по 6л със съотвена цена за първия 107,64лв и за втория 80лв, което смъква малко цената на литър.
В линка на компанията ще намерите сертификатите, описанията че продуктите се ползват в учебни заведнения, ДГ и ясли и всичко, което ви интересува.
Моля за съдействие да въведем колкото се може по- скоро безвредните за децата ни дезинфектанти Praynig Уж всички искаме да направим средата им за живот по- ЕКО, а срещнахме страшния отпор на персонала Wink
Хубава седмица ви желая от мое име и от името на цялата 3 А групичка  bouquet

# 29
  • Мнения: 4
http://www.facebook.com/group.php?gid=119060918116222&v=photos#!/group.php?gid=119060918116222
заповядайте и тук  Hug.

Общи условия

Активация на акаунт