Зарибяват с junk food в 18 СОУ

  • 8 369
  • 80
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 217

Все пак... когато говорим за перфекционизъм, би следвало да напишеш "гони ме перфекционизма", а не "ът" май? Един перфекционист би се старал да е такъв към всичко, не само към храната например Simple Smile
Гони ме перфекционизмът=перфекционизмът ме гони. Кой ме гони? - Перфекционизмът. Кого гони - мен. Справка - материалът от 3 и 4 клас.
Ще преглътна,  че във всеки твой пост има правописни грешки. Няма да преглътна тона ти  Stop. Тук се говори възпитано и просто се изразяват мнения. Не мерим мускули и не си сменяме шапките. Ти само че не си ни цапнал по един шамар.Пий едно валерианче  и върви се бори с мъжете. Тук сме дами. А  ако имаш вафли и снакс за продаване, така няма да ме убедиш да ги купя. Peace

# 46
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
За мен подобни рекламни кампании са в противовес на здравословното състояние на децата,по специално на моето,защото сме с тежка форма на алергия.
По мое скромно мнение не бих взела крайни мерки,първо бих говорила с госпожата и ако тя каже,че това не зависи от нея,бих се обърнала към директорката на училището и предполагам,че бихме стигнали до някакво решение на проблема,все пак те също са родители и са съпричастни за здравето на децата.
Ситуацията е неприятна,но е факт и изразяването ни на мнение по този въпрос,едва ли ще бъде подминато от училищното настоятелство.

# 47
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
И в Пловдив са раздавали в училището срещу нас. Приятелка ми разказа за случая.

# 48
  • Мнения: 288
 smile3501

Продължавам да ви чета и подкрепям  -  без реклама, раздавания на каквото и да било, без злоупотреби с наивността на децата, да не бъда крайна, ама е без лавки може би е по-добре /продават се предимно "боклуци" на безумни цени/.

Училището е за учене !

# 49
За мен подобни рекламни кампании са в противовес на здравословното състояние на децата,по специално на моето,защото сме с тежка форма на алергия.
По мое скромно мнение не бих взела крайни мерки,първо бих говорила с госпожата и ако тя каже,че това не зависи от нея,бих се обърнала към директорката на училището и предполагам,че бихме стигнали до някакво решение на проблема,все пак те също са родители и са съпричастни за здравето на децата.
Ситуацията е неприятна,но е факт и изразяването ни на мнение по този въпрос,едва ли ще бъде подминато от училищното настоятелство.

Явно не сме само ние,както чета от написаното тук. ThinkingИ аз смятах да пускам тема по този въпрос за 26 СОУ в Княжево.
Отново Чийтос и тъпите им кръгчета или дявол знае какво там!!!
Бях бясна като разбрах,и опредлено няма да оставя нещата така.
Значи аз полагам неимоверни усилия да втълпя на моя син че тези храни са вредни,боядисани,пресолени и отровни,а те идват и им раздават някакви тъпи албуми в които да събират безмислено пластмасови колелца,и за награда да получат още по-безмислен часовник..който дори май и не изпълнява функцията на такъв!!!
Синът ми е алергичен към доста неща,включително и към оцветителите в сиропи,храни и др.и само аз си знам какво ми коства да му ''набия'' в 7 годишната главица да не ги купува.Най-доброто което може да му се случи е да се обрине,но за съжаление по-често се случва да получи дихателен проблем.За господина,наричащ се kodbg ще поясня че този дихателен проблем е  АСТМАТИЧЕН ПРИСЪП.
Та,питам се аз,как така някой си ще идва и ще предлага потенциално опасен продукт на децата  и абсолютно на никого няма да му пука?
При първа възможност тази седмица ще посетя директорката на училището и ще поискам някакво обяснение. #2gunfire

# 50
  • Мнения: 1 849
А майчетата, чийто деца са фенове на този продукт са си спретнали клубче в Нашите деца, да обсъждат от къде да намират часовници на дечковците си, та дори и от другия край на света (буквално)...  Confused
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=308847.0

# 51
  • София
  • Мнения: 62 595
Ами, да събират и да ги подкокоросват. Да си носят последствията.
Да бяха само тези стикери и колелца, а то е вманиачаване и по други видове продукти, филми и т.н. Това е типичното мислене на консуматора и продукта на масовата култура.

# 52
А майчетата, чийто деца са фенове на този продукт са си спретнали клубче в Нашите деца, да обсъждат от къде да намират часовници на дечковците си, та дори и от другия край на света (буквално)...  Confused
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=308847.0

Да бе..вярно newsm78...чудя се сега дали в EU има също такава практика:рекламни агенти да обхождат училищата и да предлагат продуктите си на деца ненавършили пълнолетие??
Ще взема да питам при мамите от чужбина.

# 53
  • Мнения: 3 521
Да бе..вярно newsm78...чудя се сега дали в EU има също такава практика:рекламни агенти да обхождат училищата и да предлагат продуктите си на деца ненавършили пълнолетие??
Ще взема да питам при мамите от чужбина.

Има и още как. Пасти за зъби с флуорит за деца под 3 г. Разни карамели с футболисти, които ако докупиш ще излезе почти на реалната цена на Байерн Мюнхен, замръзнала вода с оцветители на клечка + татуировки и още не знам си какви неща.
Да не говорим какво е по институциите - в банките дават близалки, при лекаря - гумени мечета, купуваш си хляб и докато плащаш в ръката на детето е набутан геврек или коасан Rolling Eyes.
Просто трябва да се "обучи" детето, че от непознати хора и места не се взима храна и преди да се яде каквото и да е се пита някой от родителите.

Една забележка, ако позволите...или по-скоро идея - на малко дете не се обяснява, че "това са парите за хляб", а че са парите за сладолед или там каквото го влече - комикси, празник в детски клуб, уикенд на палатки с приятелче и пр. 

Последна редакция: пн, 13 окт 2008, 10:47 от surfline

# 54
  • Мнения: 2 401
Как съм пропуснала темата. Ама много сте изписали ще ми трябва повече време да ви изчета. Може ли някой набързо да ми каже, стигнахте ли до идеята за колективна жалба или нещо подобно?

# 55
  • Мнения: 4 555
Включвам се само да кажа, че ще подкрепя идеята за колективна жалба, ако се организираме.
Не вярвам онези #$%№&@ да се трогнат, но важното е да им се показва, че някой все пак обръща внимание на безобразията, които вършат. Ей така, просто да знаят, че не сме стадо темерути, готови да наблюдават с абсолютно безразличие всяка следваща тъпотия, която им хрумне.

# 56
  • Мнения: 1 069
С две ръце гласувам против всякакви амбулантни търговци и промоутърки в училищата!
Доста е подло да се възползват от отсъствието на родителите и да примамват децата!  #2gunfire

# 57
  • Bristol
  • Мнения: 9 366
Да бе..вярно newsm78...чудя се сега дали в EU има също такава практика:рекламни агенти да обхождат училищата и да предлагат продуктите си на деца ненавършили пълнолетие??
Ще взема да питам при мамите от чужбина.
Ох, има  Rolling Eyes Предполагам че училището печели някаква комисионна от цялата тази работа. Но поне не рекламират храни, а уж полезни за децата и тяхното образование неща. Например, книги, дават и ваучер за отстъпка, ако решиш да купиш книга от определен търговец. Играчки, имали сме веднъж въжета за скачане, веднъж продаваха йо-йо и веднъж някаква книжка, как да си майсторят фигурки от хартия, като оригами. Най-много ме нервира една реклама на школа за допълнителна подготовка по математика и език, с които се свързахме, но според нас са абсолютни мошеници  Crossing Arms Рекламират се и разни спортни школи.
За храна, особенно не здравословна, няма да стане, прекалено изкъсо ги държат по този въпрос. Няма машини за храна в училището, на децата е забранено да внасят каквито и да било шоколадови изделия и газирани напитки.

PP Да допълня, детето нищо не може да купи самичко. То носи писмо за родителите в къщи, в което се обяснява какво се рекламира и колко струва. Ако сме заинтересовани да го купим, трябва да попълним и разпишем една бланка, да я сложим в плик заедно с парите и детето я носи в училище. Познай обаче колко деца не си купиха въжета за скачане или йо-йо  ooooh!

Последна редакция: пн, 13 окт 2008, 18:33 от Merry

# 58
  • София
  • Мнения: 3 115
Не искам да се впускам в спорове. Наслуки, права си да се възмущаваш от случилото се. В училищата масово се вихри търговска дейност, и ако офертите за извънкласови занимания- спорт, изкуство, екскурзии, все пак  носят някаква информация за родителя, то описаната случка си е чиста рекламна кампания, с единствена цел повишаване на продажбите на даден продукт, който отгоре на всичко не е и здравословен. Според мен би трябвало да има начин да се сезира Министерството на здравеопазването.  Thinking

# 59
  • Мнения: 2 401
Според мен би трябвало да има начин да се сезира Министерството на здравеопазването.  Thinking

Не е лошо и в тази посока да се погледне.  Днес намерих в чантата на сина ми 3 пакета от тези гадости. Някой опитвал ли ги е?  Sick Sick дали и в ХЕИ да не ги занесем, да видим какви чудесии съдържат..

Общи условия

Активация на акаунт