И през лятото на ясла 2

  • 2 591
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Леле, днес мойта като се вкопчи в мен, не ще да влиза в групата и край! Сигурна съм заради госпожата - отвори вратата една нова госпожа и Вики явно е видяла непознат човек... Взеха я на ръце, стоях пред вратата, чуваше се че плаче, ама си тръгнах, какво да правя... Пък после ми казаха, че се е успокоила и не е ревала въобще. Ама аз си я знам, така прави тя: първо ревва, после като я залъжат-замаят с приказки или играчки и се успокоява и спира да плаче.
Но пък забелязвам, че има май и положителни неща след посещението на яслата, започва да повтаря и да казва нови думички. Днес така приятно ме изненада: излизаме от групата в коридора, а преди това са измили там пода и още си личи че не е изсъхнал напълно, тя ми сочи мокрите петна и вика: "Мокро!"  Grinning
Успех на всички дечица в яслата!  Simple Smile

# 16
  • Мнения: 2 534
Моято шушонка реши да започне да плаче на четвъртия месец  #Crazy
Вече стана две седмица плаче , като я оставям сутрин , взе , че ми порасна детето и да разбира  Wink
Иначе сме здрави засега , пу - пу ...
В нашата ясла е станало нещо интересно , вече не ни искат тоал. принадлежности всеки месец , явно е имало оплакване в общината и сега директорката е пуснала заповед да не взимат консумативи от родителите .
Чао , чао , мамчета ! Laughing

# 17
  • Мнения: 121
Ей пак нещо не съм разбрала, все забравям за тези консумативи. Ама и те като не ме питат та значи край на консумативите.
Въпреки, че аз нямах нищо против щото е ясно какво е състоянието на държ. ясли.
Добре, че се появи Женя да каже Laughing

# 18
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Във Варна от сутринта вали един страхотен дъжд... ще пропуснем днес яслата... и малката още спи...Лято ли е, есен ли е? Аман от това дъждовно верме!

# 19
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Kissa -  в София валя   umbrella нощес (за кой ли път), но и малкият днес пропуска  Stop яслата. Иначе сега е    Nature Partly Sunny

Ще им се не знае - почивка и за нас  smile3540! Утре пак ще мислим  Thinking

Поздрави  Simple Smile

# 20
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Шани, как е юнакът? Надявам се вече да няма Т и да се чувства по-добре!
Момичета, ние подновяваме яслата от 25-ти - вчера докторът каза, че може! Много съм доволна sohappy , защото от същия ден трябва да съм на работа atwork !

# 21
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Шани, все пак я заведох на ясла Simple Smile, позакъсняхме малко, ама дъждът спря и реших да я заведа...И ми сервираха една новина: ще правят ремонт от идния понеделник, ще има 2 сборни групи, но само за децата чиито родители бачкат... тоест новичките като нас, дето ходят съвсем отскоро не попадат там... и аз за чий (с извинение) я водих? С намерението да посвикне, да мине на цял ден, а аз да се връщам на работа, че ме чакат още откак съм родила.  Laughing И сега? Госпожата, една младичка, обясняваше се на мен и на още една майка, че по-добре докато трае ремонта да си ги гледаме вкъщи, щото групите били сборни, с по много деца, госпожите ще се сменяли - не било добре за децата ни, един вид... Ама дали го каза от грижа за нас? Не ми се вярва нещо...
Та си мисля, аз като се водя в майчинство, все пак се водя и на работа, тоест има къде да се връщам като изтече отпуската ми, дали е възможно да ми дадат служебна бележка че се водя и аз на работа? Мъжът ми работи също... Довечера ще обсъдим семейно какво да парвим и ако решим че искаме да ходи на ясла - ще ходя май при госпожа директорката....Айде, нови проблеми, че щото малко ми се насъбра напоследък....ех!...

# 22
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Здравейте и от мен!
На моя комп от тези бури му гръмна мрежовата карта и няколко дни нямах компютър и сега да се включа набързо!

И аз съм много доволна от яслата! Стават 2м откакто Дени ходи и е почнала много повече да говори, да разбира като й кажа нещо, храни се сама, отказа бибата, само положителни неща! Simple Smile Ходи с удоволствие /да чукна на дърво, че като ви чета...../ а и лелите изглеждат много добрички!

Ей, Женя вярно, аз съвсем ги забравих тези консумативи, а и те не казват нищо, а то какво било! Макар че и аз нямах нищо напротив, та това са по лев и нещо - два лева на месец - нищо не е!

Силве, как е Никол, говори ли с лелките или с директорката за наказанията?

chockolina  много хубава новина! Значи все пак не е било пневмония! Браво на Мони!

Бързо оздравяване на болничките!

Дени засега "държи фронта"  с болестите! Дано да продължава така! Praynig

Чао от мен и лека нощ! Аз нали съм бременна кратуна и немога да спя та пиша все по нощите! Tired

# 23
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Привет мами Simple Smile

Ето ме и мен. Днес синчето бе на ясла. Имахме си "разговор" с лелите и сестрите от яслата и сега леко "поомекнаха"  Mr. Green. Все с това, че децата са 20-сет, а те 4 ми се оправдават. Добре де, аз каква вина имам  Thinking. Пък и ТЕ за това са учили. В нашето ОДЗ, когато не достига персонал идва директорката на помощ!

Както и да е. Остават 2 семици и 1 ден и айде почивка. Иначе дечкото ми е ОК.
Не знам защо, но винаги като ме види, че отивам да го взимам и се размрънква. Днес бе на гърне и рева милият "2 часа", докато лелята се натута да му вземе пред мен нов памперс(в 16.45ч.) и ми обясни, че днес е пил от чашка с тяхна помощ. Занесох им един лигавник, защото сутрешната смяна ми се оплака, че нямали кой знае какви лигавци. Е - подарих им един, само и само да си взимам детето с що-годе приличен вид  bowuu . Те пък онез се притесниха  Tired  и чак искаха да си ми го върнат, ама аз - НЕ  Stop. Ееееееех, защо все по "другият" способ стават хора лелките?!  newsm78 Важното е да не им се даваме  Grinning

chockolina - супер е, че Мони не е била с пневмония и пак ще е на ясла. Браво на нея  Hug!

Kissa - ми ти не си мързел кат' мен. Аз вчера бях смазана и го писах "дъждовен". Помъчих се и днес с тоз номер, но не мина  Crazy!

irka - радвам се за Дени и за теб. Все така да продължавате и за напред. Цунки на шкембито ти  Heart Eyes

Поздрави най-горещи на всички вас  Simple Smile Simple Smile

# 24
  • Варна
  • Мнения: 10 790
В нашата ясла почва ремонтът и съответно ще има 2 сборни групи от по-"стари" деца, с работещи родители, съответно новичките, тоест и ние, не попадаме... да му се не види!
Първо в нашата група почва ремонта и се надяват след 2 седмици да е приключил за нас, но не и за останалите групи, хехе...Дано, дано, че ми се искаше да свиква по-бързо детето, пък аз да започна лека-полека да се връщам на работа. Така че от понеделник пак ще се гледаме, за мой ужас, че е толкова палава, пращи от енергия - за разлика от майка си... Laughing

# 25
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Ей, мами къде се загубихте?
Как са дечицата? Ходят ли още на ясла или ги пуснахте ваканция?
Деничка ходи и би трябвало да ходи до края на месеца! Изкарват ги навън и преди малко минах от там и ги видях да си играят навън дечицата! Simple Smile

Поздрави от нас!  bouquet

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Здравейте мамчета! Честита нова седмица. Дано е успешна, пълна с усмивки и никакви болести. Силви е на ясла. Така ще е цялото лято. Малко беше недоволна сутринта, но като влезе при децата веднага спря да хленчи. Как изкарахте събота и неделя? Ние в събота купихме басейн и се плицкахме много, а в неделя ходихме на зоологическата градина. Беше много хубаво. Чакам с нетърпетие другия уикенд.
Весело лято на тези които са във ваканция.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Привет!
Ние сме в принудена ваканция от днес - в яслата правят ремонт. дано приключи до края на месеца, поне такива са очакванията на директорката.
Днес бяхме на разходка и играехме в двора на яслата, и малката като видя да се задава госпожата от нейната група - леле! какви възгласи, каква радост - аз самата не очаквах такава реакция от нея! Позна я, явно има добри впечатления от нея, щом така й се зарадва! А тя е една младичка...
Тъжното е, че сега си търсим друга квартира и ако сменим квартала, язък за яслата! Много ми е мъчно и криво, Вики таман започна да свиква....

# 28
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Здравейте от нас! От утре Мони отново е на ясла, надявам се да не е забравила, че е ходила, и дано, ДАНО не се разболява този път!!!
Нашата ясла няма ваканция (нали сме на морето  Wink), затова дребосъчка ще си ходи почти целия август - чак около 25-ти планираме да ходим на почивка в Рибарица.
Поздрави на всички дечица и успешна нова седмица в яслите!

# 29
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Здравейте и от нас!

Деничка от четвъртък не е на ясла, че е с висока Т. Ей, изгоря това дете събота и неделя - 39.6 и нагоре, едвам я сваляхме до 38 и пак я качваше. Sad Вчера беше по-добре, вдигна Т. само вечерта, днес засега държи фронта. Ще я изчакам и утре да видя как ще е и ако днес и утре не вдигне Т ще ходи още 3 дни на ясла и после почивка един месец! Лекарката каза, че имало такъв вирус с висока Т и естествено тя го пипна веднага! Close Но пък и днес видях, че й е избил третия кътник, но все пак ми се струва доста висока Т и доста време поддържана за един кътник! Най-вероятно е комбинация от кътника и вируса! Rolling Eyes

chockolina  успех на Мони и дано да не ви навестяват никакви болести, че направо да полудее човек!

Другите мами нещо се изгубиха! Май повечето вече са във ваканция!

 wavey

Общи условия

Активация на акаунт