Най-добрите банкови влогове/депозити

  • 5 452
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 030
И на мен не ми е много удобен срочния депозит, защото в деня на падежа трябва да имам почивен ден за да  изтегля лихвата.Добре че работя на смени и имам време.
Имаче е много приятен този  момент, особено ако се пада през декември преди Коледа. Бейлис в шоко, разплащателната сметка има ли месечна и годишна такса? Защото имам дебитна карта за привеждането на заплатата ми и никаква лихва няма, а само такси, но нямам избор.
Не може всичко да се изяде и изпие, защото нали имаме и деца, за учебниците и курсовете по английски са нужни пари.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 4 702
На мен само едно не ми е ясно - внасям си парите на депозит и ми дават 8-9% лихва , тегля ипотечен кредит и ми искат 6% лихва ....  И къде и далаверата на банката  newsm78 Значи, ако всичко, което пише е вярно, аз мога да прехвърля средствата от едната сметка в другата и да си живея на гърба на банката ...
Не се изказвам , за да се заяждам , а просто защото ме е яд на банките и съм наясно, че губеща банка от физически лица няма Peace

Последна редакция: вт, 09 дек 2008, 17:01 от Shantal

# 17
  • Countryside
  • Мнения: 11 629
Обикновено депозитът е в пъти по-малък от кредита(ако е ипотечен), кредита има такси за обслужване и ГРП отделно. Ако теглиш кредит и го внесеш на депозит, трябва да е доста крупна сума, за да живееш от лихвата, а и ще трябва да заложиш нещо за целта. Плюс това обикновено лихвата по депозити от 8-9% е за лева, а лихвата от 6% за кредити е в евро  Mr. Green

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 4 702
Обикновено депозитът е в пъти по-малък от кредита(ако е ипотечен), кредита има такси за обслужване и ГРП отделно. Ако теглиш кредит и го внесеш на депозит, трябва да е доста крупна сума, за да живееш от лихвата, а и ще трябва да заложиш нещо за целта. Плюс това обикновено лихвата по депозити от 8-9% е за лева, а лихвата от 6% за кредити е в евро  Mr. Green

Имам кредит в лева на 5.8%, наистина като преференциален клиент на банка, но все пак ...  не ми се вярва да дават такава лихва , но дано греша .

# 19
  • Countryside
  • Мнения: 11 629
Коя е банката и какъв е кредита, 5.8% в лева е доста изгодна лихва на фона на масовото 8-9%.

# 20
  • Мнения: 5
  Аз  мисля ,  че  ако  парите  не  са  нужни  в  близката  година , да  се  превърнат в  евро  и тогава  да  се  затворят в  подходяща  банка.

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 4 702
Коя е банката и какъв е кредита, 5.8% в лева е доста изгодна лихва на фона на масовото 8-9%.

Кредита е ипотечен , но лихвата както казах е за преференциални клиенти (не знам точно кой се води за такъв, но предполагам, че са големи фирми).

# 22
  • София
  • Мнения: 4 253
Не е по тематата, ама ми е смешно, че довчера тук усилено се дискутираше гаранцията на влоговете, банкови фалити, финансови и други кризи, а сега вече безстрашно депозираме на нереално високи лихви... #Crazy

# 23
  • Мнения: 14
Идват празници, промоции на уреди, обзавеждане в дома, екскурзии ... Аз лично бих ги сложила на разплащателна сметка  с карта, ако не искам да се мотат пари вкъщи. Така ще разполагам с парите по всяко време, ще се трупа макар и твърде минимална лихва, и няма да се притеснявам, че държа кешово повече пари.

Да ти кажа, и ти си права. Но пак зависи от парите. От работата ми превеждат заплатата в ПИБ и имам дебитна карта. Там е 3 % лихвата. Вярно, постоянно са ти под ръка тези пари, но някак друго си е 9 %. Затова предпочетох варианта с депозита.

# 24
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
.. разплащателната сметка има ли месечна и годишна такса? Защото имам дебитна карта за привеждането на заплатата ми и никаква лихва няма, а само такси, но нямам избор.
...
Имат много малка лихва. Не мога да посоча точен процент, но наистина е твърде ниска. Такси също вървят според броя трансакции, които минават през картата. Понякога наистина излиза по-изгодно парите да са в теб, защото за всяко теглене от банкомат на чужда банка или разплащане в магазин ти дърпат парички за комисионна.

# 25
  • Мнения: 491
.. разплащателната сметка има ли месечна и годишна такса? Защото имам дебитна карта за привеждането на заплатата ми и никаква лихва няма, а само такси, но нямам избор.
...
Имат много малка лихва. Не мога да посоча точен процент, но наистина е твърде ниска. Такси също вървят според броя трансакции, които минават през картата. Понякога наистина излиза по-изгодно парите да са в теб, защото за всяко теглене от банкомат на чужда банка или разплащане в магазин ти дърпат парички за комисионна.

Има банки и банки.
За ПИБ- лихва по разплащателна сметка- 0,1%; месечни такси няма.
лихва по дебитна карта- 3%; месечни такси няма, такси за теглене от банкомат на ПИБ няма, за банкомат на друга банка 0,60 лв., такса за плащане на ПОС (в магазин) няма.
Колкото банки, толкова тарифи.

Добър е отвореният депозит в ПИБ- срок една година, получава се около 8,05% годишна лихва, теглиш когато си поискаш. Уловката е,че внесените суми след шестия месец се олихвяват с 0,5%.

# 26
  • Мнения: 2 030
Защо лихвата в евро е по-малка, отколкото ако е в лева депозита? Нали за едни и същи пари става въпрос - 2000 лв. или 1000 Евро.

# 27
  • Мнения: 3 211
  Аз  мисля ,  че  ако  парите  не  са  нужни  в  близката  година , да  се  превърнат в  евро  и тогава  да  се  затворят в  подходяща  банка.
а защо да се обръщат в евро?
аз имам в евро, ще ги тегля началото на януари, свършва ми срочния депозит, но смятам да ги обърна в лв и така да направя нов депозит, защото за лв лихвите по депозита са по-високи.
аз съм се ориентирала към Си Банк, засега.

# 28
  • Мнения: 117
Имам сметка в Пощенска - Мега  7% годишна лихва с право да тегля не повече от два пъти на  месец

# 29
  • Мнения: 81
Защо лихвата в евро е по-малка, отколкото ако е в лева депозита? Нали за едни и същи пари става въпрос - 2000 лв. или 1000 Евро.

Защото инфлацията "папка" лева и трябва да те привлекат с по-висока възвръщаемост.
При кредитите е аналогично, гледайки от страната на банката.

Общи условия

Активация на акаунт