Програмата за детегледачките - 3

  • 48 828
  • 718
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 969
А има ли вариант да изготвим всичко необходимо и накрая да не ни огрее- в смисъл здравната книжка е към 60 лв май
Как 60 лв?  Shocked стига бе хора, не ми се вярва тези изследвания да струват толкова много. Моля нека някой, ако знае да каже колко се плаща за тази книжка - не съм приготвила толкова пари да давам.

# 91
  • София
  • Мнения: 346
Масларова сутринта по "Нова Телевизия" вметна,че май вчера били обнародвани/ако така се казва/промените в Държавен вестник и вече могат да се подават документите!

# 92
Да на 14.10 са минали в ДВ, но нямат указания.Различни противоречиви отговори получавам от бюрата по труда във Варна.Може би наредбата не е готова.

# 93
  • Мнения: 654
Малко извън темата, за София- знаете ли ,че кг. допуска предварително кандидатстване за ЦДГ? Отидете на сайта, към съответната градина и кандидатствайте- може би и ма смисъл!

# 94
  • Мнения: 3
Здравейте и от Русе!Аз също кандидатствам по тази програма като гледачка на моята дъщеря ще бъде свекърва ми.Интерисува ни какви проверки се правят от соц.работници и кога се правят.Ще се радваме ако някой който е вече в програмата сподели своя опит. ooooh!

# 95
  • Мнения: 654
Днес ми допълниха, че догодина, явно от януари, това предварително кандидатстване се активира

# 96
  • София
  • Мнения: 100
Здравейте, момичета!
Днес ходих до дирекция "Социално подпомагане"- район Лозенец, където нищо не знаят за по-рано стартиране на допълненията за баби-детегледачки. Научих само, че стига и удостоверение за настоящ адрес, а не промяна на адресната регистрация (изисква се смяна на лична карта).
Обадихме се по тел. и в БТ "Средец" и ни обясниха, че документите за бабата могат да се подадат и утре (24.10.2008). Те са:
1. Лична карта
2. Разпореждането от НОИ
3. Трудова книжка
4. Диплом за завършено образование

Още нещо- за настоящ адрес: издава се от общината, в която се водят майката и детето, издава се за 5 минути. Ако трябва на таткото да знае и ЕГН на детето (има графа за децата под 14?!)

Дано да съм помогнала на някой

# 97
  • Мнения: 8 242
Обадихме се по тел. и в БТ "Средец" и ни обясниха, че документите за бабата могат да се подадат и утре (24.10.2008). Те са:
1. Лична карта
2. Разпореждането от НОИ
3. Трудова книжка
4. Диплом за завършено образование


Това с трудовата книжка и дипломата ще е много трудно баба ми да ги изрови, особено дипломата  newsm78

Не знам защо усложняват само нещата с тази регистрация в БТ .. Сакън ако не минава всичко от там  ooooh!

Колкото повече чета темата, толкова повече се отказвам да се занимавам с тази програма.. Особено ако ще се реализира след нова година..  Rolling Eyes

# 98
  • Мнения: 534
Какво пуснаха до края на годината, че ми е трудно да се сетя newsm78
Пуснали са някакви средства и кой взел - взел, кой не, догодина. Тази седмица пратих зълва ми, която живее в Бургас, в Бюрото по труда да провери какво е нужно да се направи, за да може свекърва ми да гледа племенницата. Казали й, че нищо не знаят по въпроса. Ходила и до Дирекция "Социално подпомагане", от където й казали, че не знаят тази програма да е стартирала по-рано и със сигурност от 01.01.2009г.
Такаааа....оказва се, че при разпределението на средставата между Регионалните служби и съответните Бюра по труда ако за съответното Бюро по труда не стигнат средства или просто го елиминират, неговите служители казват точно това...ми не знаем нищо по въпроса, защото "им се карали" ако обяснят на хората, че няма средства!!! Това е положението! #2gunfire

# 99
  • Пловдив
  • Мнения: 558

Здравейте, момичета!
Днес ходих до дирекция "Социално подпомагане"- район Лозенец, където нищо не знаят за по-рано стартиране на допълненията за баби-детегледачки. Научих само, че стига и удостоверение за настоящ адрес, а не промяна на адресната регистрация (изисква се смяна на лична карта).
Обадихме се по тел. и в БТ "Средец" и ни обясниха, че документите за бабата могат да се подадат и утре (24.10.2008). Те са:
1. Лична карта
2. Разпореждането от НОИ
3. Трудова книжка
4. Диплом за завършено образование

Още нещо- за настоящ адрес: издава се от общината, в която се водят майката и детето, издава се за 5 минути. Ако трябва на таткото да знае и ЕГН на детето (има графа за децата под 14?!)

Дано да съм помогнала на някой
А днес в сужбата за социално подпомагане в Пловдив ми отговориха,че още нищо няма обнародвано и не се знае какво ще е необходимо все още....щом при вас се знае какво трябва,може ли тук да не се знае... newsm78

# 100
  • Мнения: 123
Записвам се и аз да следя темата от Русе

# 101
  • Мнения: 123
 Таткото ще ходи др седмица да видим какво ще му кажат, то е ясно , че има бюрокрация у нас , ама чак диплома да искат  newsm78 . Нашата маймунка така или иначе баба й я гледа поне и тя да разбере нещо от " майчинството " Rolling Eyes

Последна редакция: пт, 24 окт 2008, 16:17 от krio

# 102
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Мисля, че пишештите тук могат да се включат и в тази тема - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=341145.60

# 103
  • София
  • Мнения: 100
Току що майка се прибра от БТ и се е регистрирала. Служителката й казала, че тъй като нямат никакви указания й искат тези четири документа!

# 104
  • Мнения: 73
Момичета, моля, ако някой е запознат, да ми помогне... Интересува ме дали непременно трябва да бъда назначена на пълен работен ден, за да мога да ползвам програмата за детегледачките... Rolling Eyes Искам да прехвърля грижата за детето на свекърва ми, а аз да започна работа. Договорът, който ми предлагат, е постоянен с изпитателен срок, но на непълен работен ден (4 часа).  Thinking Това означава ли, че няма да мога да се включа в програмата?

Общи условия

Активация на акаунт